قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۲۲ درصد افزایش به ۱۲۲۹ دلار و ۲۶ سنت رسید.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۲۲ درصد افزایش به ۱۲۲۹ دلار و ۲۶ سنت رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول، در حالی که پیام محتاطانه فدرال رزرو آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره موجب شده تا ارزش دلار در حدود پایین ترین رقم های ۵ هفته اخیر بماند و طلا برای خریداران ارزهای غیر دلاری ارزان شود، قیمت فلز زرد روز جمعه افزایش یافت و در مسیر اولین افزایش هفتگی در طی ۳ هفته گذشته قرار گرفت.

فدرال رزرو روز چهارشنبه همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره را افزایش داد، اما تغییری در پیش بینی قبلی خود مبنی بر انجام ۳ نوبت افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۷ ایجاد نکرد. سرمایه گذاران انتظار داشتند ۴ نوبت افزایش نرخ برای سال ۲۰۱۷ پیش بینی شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۲۲ درصد افزایش به ۱۲۲۹ دلار و ۲۶ سنت رسید و رشد قیمت بیش از ۲ درصدی هفتگی را تجربه کرد. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه به ۱۲۳۳ دلار و ۱۳ سنت رسید که بالاترین رقم از ۶ مارس تاکنون بود.

پس از بیانیه فدرال رزرو آمریکا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه قیمت طلا ۲.۳ درصد افزایش یافته بود.

باب هاورث، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «دیروز همه چیز در بازار طلا آرام بود. افزایش قیمتی که در چند جلسه گذشته شاهد بودیم، با نوسانات در اوراق قرضه و بازار سهام مرتبط بوده است.»

قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۲۳۰ دلار و ۲۰ سنت رسید.

تام کندال، تحلیلگر اقتصادی گفت، ناتوانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در برآورده ساختن اقدامات محرک اقتصادی وعده داده شده اش تا به امروز، احتمالا بر تصمیمات فدرال رزرو آمریکا تاثیر گذار بوده است.

وی افزود: «اگر هزینه ها در بخش زیرساختی و کاهش مالیات ها همچنان محقق نشود، فدرال رزرو دلیل بیشتری به دست خواهد آورد تا در زمینه افزایش نرخ بهره محتاطانه تر عمل کند.»

انتهای پیام


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=92035
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

قیمت طلا افزایش یافت
قیمت طلا افزایش یافت
قیمت طلا افزایش یافت
قیمت طلا افزایش یافت
قیمت طلا افزایش یافت