چطور در بورس سهام بخریم؟
چطور در بورس سهام بخریم؟
چطور در بورس سهام بخریم؟
چطور در بورس سهام بخریم؟
چطور در بورس سهام بخریم؟

چطور در بورس سهام بخریم؟

بورس اوراق بهادار، بازار خاصی است که در آن داد و ستد اوراق بهادار، توسط کارگزاران بورس طبق قانون مصوب صورت می گیرد و بسیاری از افراد شاید به سبب ناآشنایی با شیوه ورود به این عرصه، از آن دور مانده اند.


بورس تهران پربازده‌ترین بورس خاورمیانه شد

در محاسبه بازدهی شاخص های بورس منطقه خاورمیانه نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس تهران در هفته پایانی تابستان با رشد ۲.۸ درصدی بیشترین بازدهی را به خود اختصاص داده است.


رشد ۱۰۰ درصدی ارزش معاملات فرابورس در هفته پایانی تابستان

بیش از ۱۲ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال ورقه در آخرین هفته معاملاتی تابستان در فرابورس مورد دادوستد قرار گرفت که افزایش ۱۰۰ درصدی ارزش معاملات را نشان می‌دهد.


صعود شاخص بورس به ارتفاع ۸۴ هزار واحد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۴۹۷ واحد رشد را به ثبت رساند و به ارتفاع ۸۴ هزار واحد صعود کرد.


بانک‌ها سهامدار موسسات رتبه‌بندی می‌شوند

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بانک‌ها سهامدار موسسات رتبه‌بندی می‌شوند، عنوان کرد که بانک ها می‌توانند در این موسسات، ۱۰ درصد سهم داشته باشند.


فتح کانال ۸۴هزار واحدی در بورس

شاخص بورس امروز در آستانه ورود به کانال ۸۴ هزار واحدی قرار گرفت.


شاخص بورس ۱۵۹ واحد بالا رفت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۵۹ واحد رشد را به ثبت رساند.


شاخص بورس ۵۴ واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۵۴ واحد رشد کرد.


شرط خصوصی‌سازی برای تسویه بدهی متوفیان سهام عدالت

واریز قبض مانده بدهی تسویه نشده مشمولان متوفی سهام عدالت صرفا در مواردی مجاز است که وراث قانونی متوفی امکان ارایه گواهی حصر وراثت معتبر و قانونی در آتی را به سازمان خصوصی سازی داشته باشند.


بازگشت شاخص بورس به روند صعودی

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۱۳ واحد رشد را به ثبت رساند.


افت شاخص بورس پس از تعطیلات

در اولین روز معاملاتی این هفته شاخص کل با ۴۱۹ واحد افت مواجه شد.


شاخص بورس به کمک معدنی‌ها و فلزی‌ها بالا رفت

شاخص بورس امروز (سه شنبه) نیز در پی تقویت نمادهای معدنی و فلزی، رشد۲۸۱ را تجربه کرد و در جایگاه ۸۳ هزار و ۷۳۳ واحدی قرار گرفت.


کاهش نرخ سود بانکی به سود بازار سرمایه است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: رقابت پذیر شدن سهام و ارزش های مالی نوین، کاهش هزینه تامین مالی شرکت های بورسی و رشد سودآوری بانک های بورسی از اثرات کاهش نرخ سود بانکی است.


لیگ ستارگان بورس برندگانش را شناخت

در نخستین لیگ ستارگان بورس، تیم دانشگاه الزهرا توانست با کسب بیشترین سود رتبه اول در این دور از رقابت را به دست آورد.


شاخص بورس ۸۳ واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۸۳ واحد افت کرد.


شاخص بورس ۱۵۵ واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۵۵ واحد رشد را به ثبت رساند.


کاهش سود بانکی به بورس رونق می‌دهد

یک مدیر و کارشناس بازار سرمایه گفت: با افت سود سپرده ها به تدریج هزینه مالی شرکت ها کاهش و اقبال به بازار سهام افزایش می یابد؛ البته بازار سرمایه بجز سهام، بازار بدهی و بازار مشتقه را نیز شامل می شود.


توافق دولت و مجلس برای آزاد‌سازی‌ سهام عدالت تا ۳‌ماه دیگر

رئیس هیأت عامل سازمان خصوصی‌سازی‌ از انجام توافق میان دولت و مجلس برای تعیین تکلیف نحوه آزاد‌سازی‌ سهام عدالت خبر داد.


ضرورت افزایش سهم بازارسرمایه درتامین مالی اقتصاد

یک اقتصاددان می گوید: در شرایط فعلی این امیدواری وجود دارد با روی کار آمدن یک وزیر اقتصادی دارای تجربه اجرایی در دولت دوازدهم سهم بازار سرمایه در تامین مالی کشور افزایش یابد و اثر خود را بر کاهش فشار بر بانک ها به عنوان منبع اصلی تامین مالی بگذارد.


پذیره نویسی صندوق جسورانه آرمانی از ۱۴ شهریور

مرحله اول پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه آرمانی با هدف جذب منابع مالی و به منظور سرمایه گذاری در طرح های مخاطره پذیر از تاریخ ۱۴ شهریور ماه انجام خواهد شد.


اوراق تسهیلات مسکن ارزان‌تر می‌شود

کارشناسان معاملات اوراق تسهیلات مسکن از احتمال کاهش قیمت این اوراق در ماه های مهر و آبان ماه همزمان با ایام محرم و صفر خبر می دهند.


صعود شاخص بورس به ارتفاع ۸۳ هزار واحد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۲۷ واحد دیگر رشد و به ارتفاع ۸۳ هزار واحد صعود کرد.


زمان واریز اولین مرحله سود سهام عدالت

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: اولین مرحله سود تا پایان شهریورماه به حساب مشمولان واریز می شود و افرادی که شماره شبای خود را وارد سامانه نکرده باشند نمی توانند اولین سود را دریافت کنند.


انعقاد ۲۵ هزار قرارداد آتی سکه در بورس

معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۲۵ هزار و ۱۳ قرارداد و ارزش آن به ۳ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال رسید.


تقویت ۳۵۵ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد تقویت معاملات سهام در میان بازار اولی‌ها و سهم‌های بزرگ بازار بودند که در این بین شرکت‌های صادراتی به تبع تقویت قیمت‌ در بازارهای جهانی با پیشرو شدن گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها در کانون توجه قرار گرفتند.


بازگشایی سریع نمادهای بسته در بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه از دو ماه دیگر هر نمادی که بسته می‌شود ظرف ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بازگشایی خواهد شد اعلام کرد به زودی شرکتهایی را که اطلاعات لازم را به سازمان بورس ارائه نمی‌کنند به مردم معرفی خواهیم کرد.


دغدغه‌های بورسی کرباسیان

وزیر جدید اقتصاد پس از نامه نگاری فعالان بازار سرمایه با وی، دستور رسیدگی به وضعیت بورس و انجام تدابیری جهت رونق این بازار را صادر کرد.


تدوین مقررات صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: مقررات مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی، در سازمان تدوین بوده و ویرایش اولیه آن انجام شده است.


دو وجه مثبت تخفیف مالیاتی تامین سرمایه‌ها

وظیفه اصلی شرکت‌های تامین سرمایه، کمک به ناشران اوراق بهادار برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای گسترش فعالیت‌های عملیاتی است.


پیام جامعه سرمایه گذاران مستقل به وزیر جدید اقتصاد

‎دیر زمانی است که بازار سرمایه متاثر از تصمیمات عجولانه و غیر کارشناسانه محیط داخلی و خارجی خود بوده است، متاسفانه از سویی دولتمردان محترم مردم را به سرمایه گذاری در بورس تشویق و از سوی دیگر با وضع قوانین و مقرراتی در مجلس و دولت سرمایه گذاری مردم را با زیان مواجه می کنند


فرش قرمز بازار سرمایه برای ایده های نو

راه اندازی صندوق های جسورانه از جمله اقداماتی است که درراستای تفاهم نامه سازمان بورس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کلید خورد تا علاوه بر برقراری ارتباط مجموعه شرکت‌های دانش بنیان با بازار سرمایه زمینه تامین مالی این شرکتها از طریق بازار سرمایه مهیا شود.


لمس قله جدید در بورس تهران

دیروز شاخص کل بورس با رشد ۲۱۳ واحدی (معادل ۲۶/ ۰ درصد) مواجه شد و اندکی پایین تر از کانال ۸۲ هزار واحد، در سطح ۸۱ هزار و ۹۵۵ واحد ایستاد.


صعود ۲۱۳‌ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه به لطف روند مثبت نمادهای پالایشی، ۲۱۳ واحد رشد کرد و در یک قدمی ارتفاع ۸۲ هزار واحد قرار گرفت.


۳۰۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی بورس ایران است

رییس شورای سیاست‌گذاری شرکت نوسازی صنایع ایران گفت: گردش مالی بورس ایران در حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است که ۸۰ درصد آن توسط بخش خصوصی و ۲۰ درصد از طریق مشارکت مردمی است.


صندوق‌های جسورانه، راهکار حمایت از دانش‌بنیان‌ها در بورس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، صندوق های جسورانه را راهکاری برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها در بورس دانست و گفت: بازار سرمایه می تواند نقش موثری در تامین مالی شرکتهای با فناوری بالا داشته باشد.


شاخص بورس ۱۰۱ واحد عقب نشینی کرد

شاخص بورس امروز (یکشنبه) ۱۰۱ واحد عقب نشینی کرد و در جایگاه ۸۱ هزار و ۶۶۱ واحدی آرام گرفت.


شاخص بورس ۱۸۳ واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۸۳ واحد رشد کرد.


تقویت ۲۸ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر معاملاتی آرام و کم‌حجم در کلیت بازار بودند که در کنار معاملات درون گروهی و کد به کد شاهد تقویت شاخص کل بورس به مدد معدنی‌ها و فلزات گروه اساسی بود.


خبر وزیر اقتصاد از زمان واریز سود سهام عدالت

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه گاهی سرعتم در دفاع از بخش خصوصی در دولت، بیش از فعالان اقتصادی بود، گفت: سود سهام عدالت ماه آینده واریز می شود.


انگیزه‌های جدید رشد بورس

شاخص کل بورس تهران طی معاملات روز گذشته با رشد ۱۱۸ واحدی (معادل ۱۵/ ۰ درصد) بخشی از افت‌های هفته گذشته را جبران کرد و به سطح ۸۱ هزار و ۳۸۴ واحد رسید.


آینده بورس تهران از پنج نما

بازار سهام کشور مشابه همه بازارهای مالی دارای سیکل‌های متناوب رونق و رکود است. متغیر‌های کلان اقتصادی و همچنین برخی عوامل غیر‌اقتصادی از جمله مواردی هستند که این دوره‌ها را رقم می‌زنند.


شروع فرآیند داوری نخستین جشنواره “بورس و رسانه”

با پایان یافتن مهلت شرکت در جشنواره “بورس و رسانه”، انتخاب آثار برگزیده توسط هیات داوران جشنواره آغاز شد.


شاخص بورس ۱۱۷ واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۱۷ واحد افت کرد.


قدیمی ترین نماد متوقف بورس بزودی باز می شود

شرکت آلومینیوم‌ ایران‌ که با ۲۱ ماه دوری از تابلو معاملات، قدیمی ترین نماد متوقف بورس بشمار می رود طی روزهای آینده به بازار بر می گردد.


بورس شنبه تعطیل است

در پی اعلام دبیر هیات دولت مبنی بر تعطیلی دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی شهر تهران در روز شنبه ۱۴ مردادماه به دلیل برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور، کلیه فعالیت های بورس های اوراق بهادار ، فرابورس ، بورس کالا و بورس انرژی نیز در این روز تعطیل اعلام شد.


دو سناریوی نقدینگی در بورس

شاخص کل بورس تهران طی معاملات روز گذشته، با رشد ۴۲ واحدی به رقم ۸۱ هزار و ۵۳۳ واحد رسید. شاخص کل بورس تهران هر چند دیروز از سطح ۸۱ هزار و ۵۳۶ واحد (قله ۱۶ ماهه شاخص) عبور کرده بود اما برای سومین بار متوالی در عبور از این سقف ناکام ماند (نماگر بازار سهام روز گذشته تا سطح ۸۱ هزار و ۵۹۷ واحد نیز پیش‌ رفته بود). شاخص بورس تهران طی ۱۶ ماه گذشته، سه نوبت به نیمه کانال ۸۱ هزار واحدی نزدیک شد و در ادامه از پس عبور از این محدوده برنیامده است.این چهارمین نوبتی است که شاخص سهام در حال زورآزمایی با نیمه کانال ۱۸ هزار واحدی است.


اقتصاد مقاومتی؛ بورس مقاومتی

بورس توانسته به طور متوسط روزانه ۱۰۰ میلیارد تومان معامله خرد داشته باشد به این معنی است که بورس ما هم مقاوم شده است.


شاخص بورس با کمک فلزی ها ۳۲۷ پله بالا رفت

شاخص بورس همچنان در سایه افزایش جذابیت نمادهای فلزی، در حال رشد است و امروز (چهارشنبه) با ۳۲۷ پله صعود، در جایگاه ۸۱ هزار و ۵۰۹ واحدی قرار گرفت.


تفاهم نامه همکاری بورس کالای ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

تفاهم نامه همکاری بورس کالای ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز گذشته با حضور مدیران و مقامات ارشد دو مجموعه به امضا رسید.


بزرگان تالار شیشه‌ای معرفی شدند

بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین شرکت‌های بورسی معرفی شدند. ارزش بازار این بورس در پایان تیرماه سال‌جاری ۳۲۴۸ هزار میلیارد ریال اعلام شده است که نسبت به آخرین گزارش این اداره در پایان اردیبهشت ماه سال‌جاری، ارزش بازار شرکت‌های بورسی ۴۷ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.