تعطیلی بازار سکه و ارز چهارراه استانبول
تعطیلی بازار سکه و ارز چهارراه استانبول
تعطیلی بازار سکه و ارز چهارراه استانبول
تعطیلی بازار سکه و ارز چهارراه استانبول
تعطیلی بازار سکه و ارز چهارراه استانبول

تعطیلی بازار سکه و ارز چهارراه استانبول

مغازه‌های سکه و طلا در محدوده خیابان جمهوری و چهارراه استانبول، در پی حادثه ساختمان پلاسکو به حالت تعطیل درآمده‌اند؛ به گونه‌ای که تعدادی از مغازه‌ها بسته‌اند و بقیه نیز هیچ‌گونه خرید و فروشی نمی‌کنند.


کاهش قیمت دلار؛ افزایش یورو و پوند بانکی

قیمت ۱۹ ارز از جمله یورو و پوند نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته (پنجشنبه) افزایش و قیمت ۱۷ ارز از جمله دلار آمریکا کاهش یافت.


دلهره پلاسکو بازار سکه را متوقف کرد

رئیس اتحادیه طلا و جواهرضمن تشریح وضعیت بازار طلا و سکه در هفته گذشته، عنوان کرد که حادثه روزگذشته پلاسکو باعث توقف داد و ستد برای ساعاتی شد اما در مجموع تاثیری بر روی بازار نگذاشت.


روند صعودی طلای جهانی متوقف شد

طلای جهانی روز پنج شنبه در واکنش به صعود ارزش دلار که تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز ارزشمند را ضعیف کرد، با کاهش روبرو شد.


عملکرد صرافی‌های منتخب در خرید و فروش ارز

نرخ اسکناس دلار در پایان روز کاری گذشته به ۳۷۶۰ تومان رسیده؛ این در حالی است که یورو هم نرخی معادل ۴۲۴۱۹ ریال را به ثبت رسانده است.


۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شد

در جریان مذاکرات هسته‌ای و بعد از آن توافق برای برجام که حدود یک سال از آن می‌گذرد، اکنون ۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های ارزی ایران که طی سال‌های تحریم، بلوکه و خارج از دسترس قرار گرفته بود، آزاد شده است.


آخرین قیمت‌ها از بازار سکه و ارز

در بازار امروز – چهارشنبه – سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان و دلار آمریکا ۳۸۳۷ تومان عرضه می‌شود.


عملکرد یکماهه شاخص‌های کلان اقتصاد بررسی شد

وزارت اقتصاد گزارش ۳۰ روزه شاخص های کلان اقتصادی در بازارهای جهانی و داخلی را ارائه کرد که طی آن هر یورو در آذرماه نسبت به ماه قبل از آن ۴,۹ درصد رشد یافته است.


دلار از تورم جا ماند

دولت یازدهم با دستور کار قرار دادن سیاست تثبیت نرخ ارز، ‌قیمت دلار را به‌طور اسمی و نه واقعی در محدوده ٣۵٠٠ تومان نگاه داشته بود. اما فنر دلار منتظر یه تلنگر بود تا آزاد شود.


جولان معاملات فردایی غیر رسمی در فقدان بازار آتی ارز

دلاردر پی نوسان نرخ ارز در هفته های اخیر، معاملات مختلفی از جمله معاملات فردایی در سبزه میدان با حجمی بالا و بدون هیچ آمار شفاف، نظارت و قوانینی تضمین شده انجام می شود و این یکی از عوامل شکل گیری غیر منطقی نرخ ارز است.


قیمت جهانی و تولید داخلی طلا افزایش یافت

در حالی که قیمت جهانی طلا چند هفته ای است که شیب صعودی یافته است، آمارها از رشد میزان تولید داخلی این محصول خبر می‌دهند.


تکذیب افزایش نرخ ارز برای درآمدزایی دولت

وزیر امور اقتصاد و دارایی افزایش نرخ ارز برای درآمد زایی دولت را رد کرد و گفت: قیمت مناسب برای ارز باید در عین تورم زا نبودن مشوق صادرات نیز باشد.


کانال جدید ارزی برای تولید

بانک مرکزی در راستای برنامه دولت برای ساماندهی بازار ارز، ضوابط گشایش اعتبار اسنادی مدت‌دار (یوزانس) را ابلاغ کرد.


ثبات قیمت ارزهای بانکی

نرخ برابری ۳۹ ارز عمده در بانک مرکزی امروز (یکشنبه) به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی نسبت به دیروز ثابت ماند.


روند افزایش قیمت طلا در هفته جاری ادامه می‌یابد

اکثر کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نسبت به ادامه روند افزایش قیمت طلا در هفته جاری ابراز خوش بینی کردند.


افت قیمت دلار و پوند و تقویت یورو بانکی

بانک مرکزی امروز (شنبه) ارزش ۳۹ ارز عمده را در برابر ریال اعلام کرد که بر مبنای آن ارزش ۱۳ ارز از جمله دلار و پوند نسبت به پنجشنبه گذشته کاهش و ۱۹ ارز دیگر همچون یورو افزایش یافت و هفت ارز نیز تغییری نداشت.


ارز تسلیم بازار می‌شود؟

دلار زیر ۴‌هزار تومان منجمد شده است و دوباره فعالیت در میدان فردوسی عادی به نظر می‌رسد و خبری از اجتماع چند نفره دلال‌ها نیست.


افزایش نرخ دلار و انواع سکه در بازار آزاد تهران

صرافان ارز و سکه امروز (چهارشنبه) هر دلار آمریکا را با ۲۲۰ ریال افزایش نسبت به دوشنبه گذشته (بیستم دی ماه)، ۳۹ هزار و ۲۷۶ ریال و هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید را با افزایش ۱۳۵هزار ریالی، ۱۱ میلیون و ۹۴۵ هزار ریال داد و ستد کردند.


سال ۲۰۱۷ و نوسانات پیش روی انس جهانی طلا

احرام شاه محمدی: نوسانات انس جهانی طلا در سال ۲۰۱۵ با افزایش نرخ بهره امریکا به کف ۶ ساله خود (سطح ۱۰۵۶) رسید اما با وجود چشم انداز معامله گران از تداوم روند افزایش نرخ بهره این کشور، به دلیل نگرانی ها از کندی روند اقتصاد جهانی، در سال ۲۰۱۶، به عنوان سرمایه امن، رشد ۸.۵% و ۳۱۹ دلاری را تجربه کرد که بیشترین افزایش قیمت طلا طی ۳۰ سال اخیر بوده است.


طلای جهانی رکورد یک ماه و نیم اخیر را زد

طلای جهانی روز چهارشنبه تحت تاثیر ابهامات اقتصادی و سیاسی که تقاضا برای این فلز به عنوان دارایی مطمئن را تقویت داد، نزدیک به بالاترین قیمت شش هفته گذشته ایستاد.


افت ارزش دلار و پوند و تقویت یورو بانکی

بانک مرکزی امروز (چهارشنبه) نرخ برابری ۳۹ ارز عمده را در مقابل ریال اعلام کرد که بر مبنای آن ارزش دلار و پوند به همراه ۱۶ ارز دیگر کاهش و ارزش ۱۵ ارز همچون یورو افزایش داشت و ۶ ارز نیز تغییری نکرد.


عوامل افزایش نرخ ارز

نوسان‌ها و جهش نرخ ارز یکی از مسائلی است که از گذشته، به دلایل مختلف و هر چند سال یک‌بار در اقتصاد ایران اتفاق می‌افتد.


کاهش تقاضا مهمترین دلیل آرامش بازار سکه و طلا در روزهای اخیر

رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور می گوید، بازار داخلی سکه و طلا به دلیل کاهش تقاضا در این ایام در آرامش به سر می برد و ثبات نسبی قیمت دلار و اونس جهانی طلا در روزهای گذشته به این آرامش و سکون افزوده است.


افزایش نرخ دلار و کاهش قیمت سکه در بازار آزاد تهران

صرافان ارز و سکه امروز (دوشنبه) هر دلار آمریکا را با ۱۹۳ ریال افزایش نسبت به روز گذشته، ۳۹ هزار و ۵۶ ریال و هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید را با کاهش ۱۵ هزار ریالی، ۱۱ میلیون و ۸۱۰ هزار ریال داد و ستد کردند.


از سرگیری روند صعودی طلای جهانی

طلا در بازار جهانی پس از ثبت بزرگ‌ترین افزایش هفتگی در دو ماه گذشته، در معاملات روز دوشنبه اندکی افزایش یافت.


لیر ترکیه رکورد پایین جدیدی زد

لیر ترکیه در معاملات روز دوشنبه به رکورد پایین ۳.۶۸۲۹ در برابر دلار سقوط کرد.


دلار بانکی ثابت ماند

قیمت هر دلار آمریکا در نرخ گذاری امروز (دوشنبه) بانک مرکزی نسبت به دیروز ثابت ماند و پوند انگلیس و یورو روند کاهشی را در برابر ریال ثبت کردند.


برگزیت پوند را از سکه انداخت

بانک خصوصی لویدز در انگلیس بر اساس نتایج یک تحقیق اعلام کرد ارزش پوند این کشور در برابر ۱۰ ارز بین المللی در سال ۲۰۱۶ کاهش بیش از ۲۰ درصدی را تجربه کرده است.


ثبات نرخ همه ارزهای بانکی

تعطیلی بازارهای جهانی در روز یکشنبه سبب شد تا ارزش همه ارزهای عمده اعلامی بانک مرکزی نسبت به دیروز ثابت بماند.


رمزگشایی از نوسانات ریال

نوسانات اخیر در نرخ بازار آزاد ریال ایران نگرانی‌هایی را در جامعه بازرگانی نسبت به احتمال کاهش بیشتر ارزش این ارز برانگیخته است.


دولت دنبال ایجاد نرخ جدید ارز نیست

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که دولت به هیچ وجه بدنبال ایجاد نرخ جدید ارز در بازار نیست، گفت: برخی ۳ هزار و ۶۰۰ تومان را نرخ جدید دلار مطرح می کنند، در صورتی که این رقم درست نیست.


طلای جهانی روی پله‌های صعود

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران انتظار دارند روند رشد قیمت طلا در هفته جاری ادامه پیدا کند.


کریسمس خفیف دلار

در روزهای پایانی سال ۲۰۱۶، دلار که هفته‌ها در مدار صعودی سیر می‌کرد با توقف فعالیت در بازارهای مالی با ضعف مواجه شد و به سردی به استقبال کریسمس رفت.


هراس آمریکایی از دلار قوی

اعضای کمیته سیاست‌گذار پولی بانک مرکزی آمریکا به احتمال کاهش رشد آمریکا تحت‌تاثیر تقویت بیش از حد دلار اشاره کرده‌اند.


راهی برای تقویت پول ایران و ترکیه

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران گفت: تجارت متقابل با لیر و ریال موجب تقویت پول های ملی ایران و ترکیه می‌شود.


بازار طلا و جواهر تهران راکد است

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: داد و ستد سکه و طلا و تولیدات ساخته شده از آن در بازار تهران به حداقل رسیده است.


همکاری پلیس و بانک مرکزی برای نظارت بر بازار ارز

رییس پلیس آگاهی ناجا از همکاری پلیس و بانک مرکزی بر نظارت بازار ارز خبر داد و نسبت به احتمال سرقت از منازل خبر داد.


شوک جهانی دلار

بررسی آمارها نشان می‌دهد در ماه‌های اخیر شاخص جهانی دلار در مقابل سایر ارزها به‌شدت تقویت و در مقابل ارزش سایر اسعار مهم از جمله یورو و پوند در برابر آن تضعیف شده است.


حذف ارز مبادله‌ای از واردات شدت گرفت

گرچه طی سال‌های اخیر، حذف ارز مبادله‌ای از کالاهای وارداتی به تدریج کاهش یافته بود اما با دستورالعمل جدید بانک مرکزی این روند با شدت بیشتری مواجه شده و لیست کالاهای مشمول ارز مبادله‌ای تا ۴۵ قلم کاهش خواهد یافت.


دستورالعمل جدید ارزی داروی ضروری اقتصاد است

در پی ابلاغ دستورالعمل نظام بانکی برای گشایش اعتبار واردات کالا با نرخ آزاد، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، آن را دارویی ضروری برای وضعیت نابسمان اقتصاد ایران دانست.


ساماندهی بازار ارز جدی شد

معاون اول رییس جمهور دستورالعمل اقدام نظام بانکی جهت انجام گشایش اعتبار برای واردات کالا با نرخ آزاد را ابلاغ کرد.


قیمت دلار کاهش می‌یابد

رییس دفتر رییس جمهوری، افزایش مقطعی ارزش دلار را ناشی از عوامل روانی دانست و تاکید کرد: بالا رفتن نرخ دلار در برابر ریال در چند هفته اخیر، توجیه اقتصادی ندارد و با برطرف شدن عوامل روانی و سیاسی آن قیمت کاهش می‌یابد.


ارزهای بانکی در نخستین روز سال جدید میلادی ثابت ماند

تعطیلی بازارهای جهانی در روز یکشنبه موجب شد تا نرخ ارزهای بانکی در نخستین روز سال جدید میلادی ثابت بماند.


سیف: ۳۶۰۰ تومان نرخ واقعی ارز است

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه تا زمانی که تسویه حساب های تجارت خارجی توسط صرافی ها صورت می گیرد نمی‌توانیم به شرایط عادی قبل از تحریم ها برسیم، گفت: ۳۶۰۰ تومان می تواند نرخ واقعی ارز باشد.


در نشست ارزی سیف با مجلس چه گذشت؟

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه شرایط برای یکسان‌سازی نرخ ارز از پیش از برجام مناسب‌تر است، نتایج نشست امروز خود با کمیسیون اقتصادی مجلس را تشریح کرد.


کاهش یک ریالی دلار بانکی در آستانه سال جدید میلادی

در این نرخ گذاری ارزش ۱۰ ارز کاهش یافت؛ ۲۳ ارز دیگر همچون پوند انگلیس و یورو تقویت شدند و ۶ ارز نیز ثابت ماند.


نرخ ارزها برای محاسبه حقوق و عوارض گمرکی

نرخ انواع ارز برای محاسبه حقوق و عوارض گمرکی اعلام شد.


گرانی دلار در آیینه ۱۱ ساله آمار

در گوشه‌ای از پیاده‌‌راه کنار میدان، چند مرد دور هم جمع شده‌اند. یکی از آنها وسط ایستاده، اسکناس‌هایی سبزرنگ در دست گرفته و بر سر نرخ، چانه می‌زند.


حباب افزایشی قیمت سکه و طلا ترکید

رئیس اتحادیه طلا و جواهر عنوان کرد که روند صعودی قیمت سکه و طلا همزمان با کاهشی شدن نرخ ارز متوقف شده و قیمت ها در این بازار ازعصر روز چهارشنبه کاهشی شده است.


دلار سرگردان “یلن” و “ترامپ”

دلایل تقویت دلار در بازهای جهانی بارها و از سوی تحلیلگران و کارشناسان عنوان شد، اما از نگاه بانک مرکزی تداوم اثر این عوامل در سال جدید میلادی است.