تثبیت نرخ ارزهای بانکی
تثبیت نرخ ارزهای بانکی
تثبیت نرخ ارزهای بانکی
تثبیت نرخ ارزهای بانکی
تثبیت نرخ ارزهای بانکی

تثبیت نرخ ارزهای بانکی

تعطیلی بازارهای جهانی در روز یکشنبه سبب شد تا نرخ برابری ۳۹ ارز اعلامی بانک مرکزی نسبت به روز قبل ثابت بماند.


رکورد کاهش قیمت دلار در خرداد

دلار آمریکا در سومین ماه امسال با نوسانات کمی همراه بود؛ به طوری که در این ماه ۲۶ تومان نوسان قیمت پیدا کرده است.


افت نرخ بانکی دلار و رشد پوند و یورو

ارزش دلار به همراه ۱۱ ارز دیگر نسبت به پنجشنبه گذشته کاهش و ۲۳ ارز همچون یورو و پوند انگلیس افزایش یافت؛ چهار ارز نیز ثابت ماند.


زمان مناسب برای دلار تک‌نرخی

سیاست‌گذاران، صاحب‌نظران و فعالان بخش‌خصوصی به بررسی مهم‌ترین پیش‌نیازهای تحقق نظام تک‌نرخی ارز در کشور پرداختند.


انواع سکه ارزان شد

در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران، قیمت انواع سکه با کاهش مواجه شد و طرح جدید به یک میلیون و ۲۱۰ هزار و ۳۵۰ تومان رسید. نرخ دلار هم ۳۷۴۵ تومان است.


جذب ۱۰ میلیارد دلار فاینانس و اجرای یکسان سازی نرخ ارز تا پایان امسال

معاون ارزی بانک مرکزی پیش بینی کرد که تا پایان امسال ضمن فراهم شدن زمینه های لازم برای اجرای طرح یکسان سازی نرخ ارز، ۱۰ میلیارد دلار منابع مالی خارجی که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی منظور شده است نیز جذب شود.


رشد قیمت دلار و ریزش ارزش ۲۲ ارز بانکی در پایان خرداد

نرخ های اعلامی بانک مرکزی در آخرین روز فصل بهار از افزایش قیمت دلار آمریکا به همراه ۱۳ ارز دیگر نسبت به روز گذشته حکایت دارد ضمن آنکه ارزش ۲۲ ارز همچون پوند انگلیس و یورو کاهش داشت اما سه ارز تغییری نکردند.


چشم انداز طلایی فلزات گرانبها

طلاتحلیلگران بانک ای ان زد استرالیا بر این باورند که طی سال های آینده چشم انداز درخشان و طلایی برای فلزات گرانبها وجود خواهد داشت.


مقررات ارزی متناسب با یکسان سازی نرخ ارز بازنگری شد

معاون ارزی بانک مرکزی از گام های اولیه این بانک برای اجرای یکسان سازی نرخ ارز خبر داد و گفت: مقررات ارزی متناسب با شرایط یکسان سازی ارز بازنگری شده است و در زمان اجرای این طرح ابلاغ خواهد شد.


سکه ۱۱ هزار تومان ارزان شد

در بازار امروز – سه‌شنبه – سکه تمام طرح جدید با کاهش ۱۱ هزار تومانی نسبت به دیروز، یک میلیون و ۲۰۹ هزار تومان فروخته می‌شود و دلار آمریکا با حفظ ثبات تقریبی ۳۷۵۱ تومان قیمت دارد.


ریزش ادامه دار قیمت طلا در بازار های جهانی

قیمت جهانی طلا در هفته گذشته برای دومین بار متوالی با کاهش ۱.۲ درصدی روبرو شده است. تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره و کاهش تراز مالی ۴.۵ تریلیون دلاری تا پایان امسال تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا داشته است.


چرا دلار گران شد؟

قیمت دلار که از ابتدای خرداد با کاهش بیشتر دامنه نوسانات مواجه شده بود، در روزهای انتهایی این ماه روند افزایشی را سپری می‌کند. بازیگران ارزی، عوامل زمانی، بیرونی، فنی و تحرکات فردایی‌ها را در افزایش قیمت مؤثر دانسته‌اند.


افزایش نرخ دلار بانکی و کاهش قیمت رسمی یورو و پوند

بانک مرکزی نرخ تبادلی ۳۹ ارز را برای امروز _سه شنبه سی ام خردادماه_ اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۳ ارز از جمله دلار آمریکا نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ ۲۲ واحد پولی از جمله یورو و پوند انگلیس کاهش یافت؛ همچنین نرخ ۴ ارز دیگر نیز ثابت ماند.


ادامه کاهش قیمت طلا در بازار جهانی

طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر قوی ماندن ارزش دلار، به پایین‌ترین قیمت در چهار هفته گذشته رسید.


رشد قیمت ۲۴ ارز بانکی و افت ارزش دلار

بانک مرکزی امروز (دوشنبه) ارزش برابری ۳۹ ارز عمده را اعلام کرد که بر مبنای آن ارزش دلار آمریکا به همراه ۱۲ ارز دیگر نسبت به دیروز کاهش یافت، ۲۴ واحد پولی همچون یورو افزایش داشتند و دو ارز نیز ثابت ماندند.


افزایش قیمت در بازار نقدی سکه

حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در ابتدای هفته جاری در بورس کالای ایران به رقم ۱۳ هزار و ۹۸۶ قرارداد رسید.


افزایش ۹ هزار تومانی قیمت سکه

در بازار امروز – یکشنبه – سکه تمام طرح جدید ۹۰۰۰ تومان افزایش یافت و یک میلیون و ۲۱۸ هزار تومان فروخته شد. دلار آمریکا نیز ۳۷۳۶ تومان عرضه می‌شود.


رکوردشکنی سکه در سال ۹۶

روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی اولین رشد دو رقمی خود در سال ۹۶ را به ثبت رساند. روز شنبه، سکه ۱۵ هزار تومان رشد کرد و به قیمت یک میلیون و ۲۱۶ هزار تومان رسید. رشد اولین روز هفته، بیشترین رشد بهای سکه در سال‌جاری بود و بهای آن را به بالاترین سطح از ۳۱ اردیبهشت‌ماه رساند. به گفته فعالان، رشد فلز گرانبهای داخلی بیشتر ناشی از افزایش تقاضای فیزیکی بود. گفته می‌شود افزایش تقاضا بیشتر ناشی از نزدیک شدن به پایان ماه مبارک رمضان است


شاخص بورس ۱۸۰ واحد عقب نشینی کرد

روند نزولی شاخص کل بورس امروز (شنبه) ۱۸۰ واحد کاهش یافت و به رقم ۷۹ هزار و ۲۸۵ واحد عقب نشینی کرد.


ضوابط اعطای تسهیلات ارزی اصلاح شد

گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی در سال ۹۵ در جلسه هیات امنای این صندوق بررسی شد که بر اساس آن گشایش اعتبارات اسنادی در این سال نسبت به سال ۹۴، بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.


افزایش قیمت دلار و پوند و افت یورو بانکی

بانک مرکزی امروز (شنبه) ارزش برابری ۳۹ واحد پولی را اعلام کرد که بر مبنای آن ارزش دلار آمریکا و پوند انگلیس به همراه ۱۴ ارز دیگر نسبت به پنجشنبه گذشته افزایش و قیمت ۲۱ ارز همچون یورو کاهش یافت؛ دو ارز نیز تغییری نداشتند.


افت قیمت دلار و رشد یورو و پوند بانکی

ارزش دلار به همراه ۱۰ ارز دیگر نسبت به دیروز کاهش، ۲۲ ارز همچون پوند انگلیس و یورو افزایش یافت و ۶ ارز تغییری نداشت.


افزایش نرخ طلای جهانی در آستانه اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا

طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که معامله گران و سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا بودند،اندکی افزایش یافت.


رشد قیمت دلار و افت پوند و یورو بانکی

قیمت دلار به همراه ۱۷ ارز دیگر نسبت به دیروز افزایش و ارزش ۱۶ ارز همچون پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ قیمت پنج ارز نیز تثبیت شد.


قیمت طلا به ۱۲۶۶ دلار رسید

قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۶۶ دلار رسید.


راه سوء استفاده از ارز دولتی بسته شد

الزام گمرک برای ثبت اطلاعات منشاء ارز پرداختی برای واردات کالاها که از ۲۴ خردادماه اجرایی می شود، گام بلندی برای جلوگیری سوء استفاده برخی از ارز به نرخ دولتی است.


افزایش نرخ سکه و کاهش نرخ دلار در بازار آزاد

فعالان بازار سکه و ارز امروز (دوشنبه) شاهد رشد ۵ هزار ریالی قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بودند اما در مقابل قیمت ارزهای عمده از جمله دلار آمریکا و یورو با کاهش مواجه شد.


دلار بانکی افت کرد

ارزش ۱۵ ارز همچون دلار آمریکا نسبت به دیروز کاهش و ارزش ۲۱ ارز دیگر از جمله یورو و پوند انگلیس افزایش یافت؛ سه ارز نیز تغییری نداشت.


ثبیت نرخ ارزهای بانکی

بانک مرکزی امروز (یکشنبه) نرخ برابری ۳۹ ارز عمده را اعلام کرد که به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی، قیمت همه آنها ثابت ماند.


راهکار چین و روسیه برای کاهش وابستگی به دلار

یک کارشناس اقتصادی گفت: کاملا مشهود است که روسیه و چین دارند برای پایان دادن به وابستگی شان به دلار آمریکا طلای بیشتری خریداری می کنند.


ابطال مجوز ۲۲۲ صرافی غیرمجاز

معاون نظارتی بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت اطلاع از صرافی‌های مجاز برای انجام معاملات ارزی از سوی مردم گفت: مجوز ۲۲۲ صرافی به دلیل تخلف باطل شد.


کاهش قیمت انواع سکه در بازار آزاد

هر دلار آمریکا را با افزایش ۱۲ ریالی نسبت به میانگین قیمت روز پنجشنبه گذشته ۳۷ هزار و ۳۰۳ ریال و هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید را با ۴۵ هزار ریال کاهش ۱۱ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۵۰۰ ریال داد و ستد کردند.


افت ارزش پوند و یورو و تقویت دلار بانکی

هر دلار آمریکا امروز با چهار ریال افزایش قیمت نسبت به ۱۸ خرداد،۳۲,۴۵۸ ریال، هر پوند انگلیس با افت ۶۸۶ ریالی ۴۱,۳۶۳ ریال و هر یورو با ۲۰۰ ریال کاهش ارزش ۳۶,۳۳۹ ریال قیمت خورد.


ریال قطر یک دهم ارزش خود در برابر دلار را از دست داد

در پی بروز تنش بین قطر با همسایگان عرب خود به سرکردگی عربستان ارزش ریال قطر در برابر دلار آمریکا به پایین ترین رقم طی ۱۱ سال گذشته رسیده است.


کاهش اندک قیمت سکه در بازار آزاد

صرافان سکه و ارز امروز ، پنجشنبه هر دلار آمریکا را با ۴۰ ریال افزایش نسبت به دیروز ۳۷ هزار و ۳۶۰ ریال و هر قطعه سکه طلا طرح جدید را با ۲۹۵ هزار ریال کاهش ۱۲ میلیون و ۴۰ هزار و۵۰۰ریال معامله کردند.


رشد ۲ ریالی ارزش دلار بانکی و افت پوند و یورو

بانک مرکزی امروز (چهارشنبه) نرخ برابری ۳۹ ارز عمده را اعلام کرد که بر اساس آن ارزش ۲۱ ارز همچون دلار آمریکا نسبت به دیروز افزایش و ۱۵ واحد پولی دیگر از جمله یورو و پوند انگلیس کاهش یافت؛ سه ارز نیز تغییر قیمتی نداشت


افت ارزش ریال قطر در برابر ریال ایران

هر ریال قطر در نرخ‌گذاری امروز بانک مرکزی با ۱۱ ریال کاهش نسبت به شنبه گذشته (۱۳ خرداد) ۸ هزار و ۸۹۴ ریال تعیین قیمت شد.


نرخ بانکی پوند و یورو افزایش یافت

نرخ رسمی ۳۹ ارز عمده را اعلام کرد که بر مبنای آن نرخ ۲۳ ارز از جمله دلار و پوند افزایش و قیمت ۱۲ نوع واحد پولی مانند دلار کاهش یافت؛ قیمت چهار ارز نیز ثابت ماند.


تداوم ریزش قیمت طلا و سکه در بازار و افزایش نرخ دلار

ریزش قیمت انواع سکه طلا در بازار ارز امروز (چهارشنبه) نیز ادامه داشت بشکلی که هر قطعه نیم سکه با افت ۳۰ هزار ریالی بیشترین کاهش را ثبت کرد.


دلار آرام می‌ماند؟

از حدود سه ماه گذشته که قیمت دلار به کانال ۳۷۰۰ تومان وارد شده، تاکنون نوسان چندانی نداشته و حتی رو به پایین حرکت کرده است. روندی که تحلیل‌گران بازار ارز آن را چندان پایدار ندانسته و معتقدند می‌تواند در آینده‌ای نزدیک و با توجه به افزایش تقاضا دستخوش تغییرات شود.


افزایش ۱۶۶ ریالی قیمت رسمی یورو

بانک مرکزی چهارشنبه دهم خردادماه نرخ رسمی ۳۹ ارز عمده را اعلام کرد که بر مبنای آن دلار آمریکا به همراه ۱۹ ارز دیگر نسبت به دیروز افت قیمت داشت، ۱۶ ارز همچون یورو و پوند انگلیس رشد کردند و سه ارز نیز بدون تغییر ماند.


انتشار آمارهایی که به نفع طلا خواهد بود

تازه ترین تحلیل اقتصادی اینوستینگ نشان می دهد که انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه می و آمارهای نرخ تورم منطقه یورو بیشترین تاثیر را بر قیمت جهانی طلا در روزهای آینده خواهد داشت.


نوسانات بازار طلا در سال جاری چقدر بوده است؟

بازار طلا در سال جدید با نوسانات و تحولاتی همراه شد به طوری که هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۴۰۰۰ تومان و هر مثقال طلا ۲۴ هزار تومان نوسان قیمت را تجربه کرد.


دلار بانکی سه ریال گران شد

بانک مرکزی امروز (سه شنبه) نرخ برابری ۳۹ ارز عمده را اعلام کرد که بر مبنای آن دلار آمریکا به همراه ۱۵ ارز دیگر نسبت به دیروز افزایش قیمت و ۱۸ ارز از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش داشت ؛ پنج ارز نیز تغییر قیمتی ثبت نکرد.


قیمت طلا به ۱۲۶۷ دلار رسید

در حالی که تنش های ژئوپلتیک موجب افزایش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا شده بود، قیمت طلا پس از رشد تقریبا یک درصدی در جلسه قبل، امروز در نزدیکی بالاترین رقم ۴ هفته اخیر باقی ماند.


سکه کمی کوتاه آمد

سکه طرح جدید با ۵۰ تومان کاهش قیمت به یک میلیون و ۲۰۶ هزار و ۵۰۰ تومان رسید؛ در عین حال دلار هم با نرخ ۳۷۴۰ تومان معامله شد.


رشد ارزش دلار و پوند و افت قیمت یورو در بانک مرکزی

قیمت ۱۹ ارز از جمله دلار آمریکا و پوند انگلیس نسبت به دیروز افزایش و نرخ ۱۵ ارز دیگر همچون یورو کاهش یافت؛ پنج ارز نیز تغییر ارزشی نداشتند.


جدیدترین قیمت‌ها از بازار سکه و ارز

در بازار امروز – یکشنبه – سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۲۰۶ هزار تومان و دلار آمریکا ۳۷۴۵ تومان فروخته می‌شود.


توزیع هزار میلیارد تومان سبد غذایی


نوسانات نرخ طلا در دومین ماه سال

بازار طلا در دومین ماه سال با نوسانات و تحولاتی همراه بود به طوری که هر گرم طلای ۱۸ عیار ۵۰۰۰ تومان،‌ مثقال طلا ۲۰ هزار تومان و اونس طلا در بازار جهانی ۶۸ دلار نوسان قیمت پیدا کردند.