اختصاصی اخبارپول- کاهش نرخ یا کاهش نوسان ؟ مسأله این است


هاشم راعی*: طی چند روز اخیر، نرخ ارز به طور چشمگیری رو به کاهش گذاشت. این تغییر نرخ، پرسش‌های متعددی را مطرح کرده است؛ علت کاهش نرخ ارز چه بوده است؟ کاهش نرخ ارز تا کجا پیش می رود؟ و پیامدهای کاهش نرخ ارز چیست؟

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۵۹

هیچ‌ صرافی بیت‌کوین خرید و فروش نمی‌کند


سخنگوی کانون صرافان ایرانیان درباره ادعای خرید و فروش بیت‌کوین توسط صرافی‌ها بیان کرد: هیچ صرافی را نمی‌شناسیم که اقدام به خرید و فروش بیت‌کوین کند، چراکه اگر این کار هم انجام شود، هیچکس آن را به طور رسمی انجام نمی‌دهد، اما در صورت مواجهه با چنین مواردی آن‌ها را به نهادهای مسئول در این باره معرفی می‌کنیم.

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴

تصویب آیین‌نامه ورود و صدور فلزات گران‌بها


«آیین‌نامه ورود، صدور و معاملات طلا، نقره و پلاتین» در جلسه عصر دیروز شورای پول و اعتبار مورد بازنگری قرار گرفت.

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

خریداران سکه‌ از سوی سازمان امور مالیاتی رصد می‌شوند


رئیس سازمان مالیاتی در بخشنامه‌ای تاکید کرد: تمام اطلاعات از جمله اطلاعات مربوط به تراکنشهای بانکی خریداران حقوقی سکه‌های پیش فروش شده بانک مرکزی به ادارات کل مالیاتی ارسال می‌شود.

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۰۷

عرضه ۴.۵ میلیارد یورو ارز صادراتی در سامانه نیما


چهار میلیارد و ۵۶۴ میلیون یورو از ابتدای امسال تا ۲۸ خرداد در سامانه نیما عرضه شده که برای تامین کالاهای وارداتی مورد نیاز کشور اختصاص یافته است.

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

کاهش نوسانات ارزی در سال ۹۸


مدیرعامل بانک توسعه صادرات، سال ۹۸ را سال کاهش نوسانات و ثبات بازار ارز پیش‌بینی کرد.

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰

تدبیر دولت برای اخذ مالیات از خریداران خارج از شبکه بانکی سکه


نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: دولت برای کسانی که خارج از شبکه بانکی اقدام به خرید و فروش طلا کرده و یا با کارت ملی دیگران اقدام به پیش خرید سکه و پولشویی کرده‌اند، چه فکری کرده آیا قرار است این افراد آزادانه تردد کنند.

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

جزئیات جلسه همتی با کارشناسان ارزی


به‌ دنبال مباحث مطرح شده در جلسه مدیران بازار متشکل ارزی و صرافی‌ها، عصر شنبه ۲۵ خرداد، جلسه ارزی رییس کل بانک مرکزی با کارشناسان و مدیران ارزی بانک مرکزی و بازار متشکل ارزی برگزار شد و کارشناسان و مدیران ارزی بانک مرکزی و بازار متشکل ارزی در دفتر رییس کل بانک مرکزی موضوعات مطرح شده را مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار دادند.

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

بازار ارز فردا منطقی می‌شود؟


رییس کل بانک مرکزی درخصوص تأثیر سفر«آبه شینزو»، نخست وزیرکشور ژاپن بر نوسانات بازار ارز گفت: به مردم عزیزمان اطمینان می دهم که از نظر مبانی اقتصادی مشکلی در تثبیت بازار اقتصادی نداریم.

جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵

مهریه از مالیات سکه معاف است


مدیرکل دفتر فنی و حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه اخذ مالیات از سکه براساس قانون مالیات‌های مستقیم است، گفت: پرداخت مهریه مشمول مالیات سکه نیست.

جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
اختصاصی اخبارپول- کاهش نرخ یا کاهش نوسان ؟ مسأله این است
اختصاصی اخبارپول- کاهش نرخ یا کاهش نوسان ؟ مسأله این است
اختصاصی اخبارپول- کاهش نرخ یا کاهش نوسان ؟ مسأله این است