فاصله جایگاه بیمه عمر در ایران با دنیا
فاصله جایگاه بیمه عمر در ایران با دنیا
فاصله جایگاه بیمه عمر در ایران با دنیا
فاصله جایگاه بیمه عمر در ایران با دنیا
فاصله جایگاه بیمه عمر در ایران با دنیا

فاصله جایگاه بیمه عمر در ایران با دنیا

در دنیای کنونی که نهادها و دستگاه ها بخش زیادی از وظایف را بین خود تقسیم کرده اند، دیگر انسان مجبور نیست همه مسئولیت های زندگی خود را به طور شخصی بر عهده بگیرد. در این خصوص سازمان های بیمه ای در دنیا جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند.


ضریب نفوذ بیمه به ۲/۲درصد رسید

عبدالناصر همتی در دومین نشست هم اندیشی با مدیران ارشد صنعت بیمه در چهل و ششمین سالگرد تاسیس بیمه مرکزی، ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده صنعت بیمه اجرای سه وظیفه حاکمیتى درقانون بیمه مرکزى، یعنى وظیفه حمایتى، هدایتی و نظارتى را اولویت اصلی بیمه مرکزى دانست.


مراقب بیمه‌نامه‌جعلی باشید

به موجب قانون، خرید و به همراه داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث برای تمامی رانندگان اتومبیل و راکبان موتورسیکلت‌ها ضروری و الزامی است و نداشتن یا عدم‌تمدید بموقع آن علاوه بر تحت پوشش نبودن وسیله نقلیه و سرنشینانش در حوادث رانندگی جرایم گوناگونی را هم از سوی پلیس و هم بیمه مرکزی برای شهروندان در پی دارد.


سنهاب صنعت بیمه را ساماندهی می‌کند

یکی از اقدامات مهم سال های دولت تدبیر و امید در بیمه مرکزی، توسعه سامانه نظارت و هدایت الکترونیک صنعت بیمه (سنهاب) است.


پشتیبانی صنعت بیمه از تمامی شهروندان

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پیامی به مناسبت چهل و ششمین سالروز تاسیس بیمه مرکزی، ابراز امیدواری کرد که صنعت بیمه کشور، پشتیبانی لازم را از تمام شهروندان و فعالیت های اقتصادی در برابر خطرات گوناگون به عمل آورد.


خبر خوش بیمه‌ای برای شرکت‎های خصوصی

قراردادهای خرید و فروش تجهیزات و اقلام مصرفی که به یکی از چالش‌های میان فعالان بخش خصوصی و سازمان تامین اجتماعی تبدیل شده بود، برابر رأی دیوان عدالت اداری مشمول حق بیمه نمی‌شود.


مزایای حذف دفترچه‌های بیمه

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر بیش از ۹۳ درصد نسخ در مراکز تامین اجتماعی به صورت الکترونیک تولید می‌شوند.


بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها

شرکت سهامی بیمه آرمان طرح ملی بخشودگی ۱۰۰ درصد جرایم دیرکرد موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه را از اول تیرماه ۱۳۹۶ در سراسر کشور اجرا می کند.


حذف دفترچه‌ بیمه درمراکز تامین اجتماعی

مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران، گفت: از تیر ماه در تمامی مراکز ملکی درمانی تأمین اجتماعی در استان تهران دفترچه درمان حذف خواهد شد.


تاکید رئیس کل بیمه مرکزی بر ضرورت شفافیت شرکت‌های بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی بر ضرورت شفافیت صورت های مالی و کفایت ذخایر شرکت های بیمه برای حمایت از ذی نفعان صنعت بیمه تاکید کرد.


خودرو و خانه خود را با ۵۰ درصد تخفیف بیمه کنید

خریداران بیمه نامه بدنه اتومبیل بیمه دانا از ۵۰ درصد تخفیف بیمه آتش سوزی و زلزله برای یک واحدتجاری و مسکونی و ۵۰ درصد تخفیف بیمه بدنه و سرقت خودرو بهره مند خواهند شد.


واگذاری سهام بانک رفاه و شستا به بازنشستگان و کارگران تصویب شد

علی ربیعی خروج از بنگاه‌داری، شفافیت حداکثری و بین‌المللی کردن را سه راهبرد محوری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای فعالیت اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی در دولت دوازدهم اعلام کرد.


هشدار بیمه مرکزی در خصوص شرکت‌های غیرمجاز

فعالیت شرکت هایی مانند پژواک سلامت که ادعا می کنند در زمینه ارائه خدمات درمانی فعالیت می کنند، غیر قانونی بوده این شرکت و شرکت های مشابه تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیستند.


تعرفه پروتز سمعک ۶ برابر شد

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: تعرفه پروتز سمعک از ٢ میلیون ریال به ١٢ میلیون و ۶٠٠ هزار ریال افزایش می یابد.


بیمه‌ها از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند

در این لایحه خدمات مالی اعتباری بانک ها، موسسات اعتباری غیربانکی، تعاونی های اعتبار و صرافی ها که به موجب قانون تاسیس شده یا می شوند یا دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی باشند در لایحه دولت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده است.


تغییر نحوه محاسبه مستمری بازنشستگان پیش از موعد کارکنان دولت

بخشنامه تجدید محاسبه مستمری مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به استان‌ها ابلاغ شد و برنامه آن از ماه آینده نهایی و اجرا می‌شود.


لزوم بازنگری در بیمه‌های بازنشستگی

پوشش بیمه اجتماعی بازنشستگی صرفنظر از اینکه جزو حقوق بنیادین کار و از مضامین اصلی اعلامیه جهانی حقوق بشر و مقاوله نامه بین‎المللی «کار شایسته» است و عدم ایفای وظیفه کارفرما در این زمینه یکی از مصادیق استثمار و بهره‎کشی است


رشد فروش بیمه عمر در بیمه دانا

نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه دانا طی بازدید از شعبه کرمان گفت: این شعبه طی سالهای اخیر روند رو به رشدی داشته و تلاش همکاران شعبه قابل تقدیر است.


مهلت ارسال آثار به جشنواره عکس سلفی کارگر، تلاش، زندگی تمدید شد

مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره عکس سلفی کارگر، تلاش، زندگی ” تا ١٠ تیرماه سالجاری تمدید شد.


اعلام رویکردهای جدید شرکت بیمه رازی

فرهاد خالقی قائم مقام و سرپرست بیمه رازی که در همایش کارشناسان بیمه های زندگی شرکت بیمه رازی سخن می گفت، ضمن تشکر از معاونت فنی بیمه های اشخاص و مدیریت بیمه های عمر و حوادث جهت برگزاری دوره های آموزشی فنی و تخصصی برای کارکنان و نمایندگان شرکت، رویکردهای جدید شرکت بیمه رازی در سال ۱۳۹۵را تشریح کرد.


نقش روابط عمومی و تبلیغات در توسعۀ فرهنگ بیمه

روابط عمومی ها باید ظرفیت ها و قابلیت های صنعت بیمه را با تاًکید بر واقع گرایی اطلاع رسانی کرده و برای نهادینه سازی بیمه، موانع و آسیب‌های آن را شناسایی و برای رفع آنها برنامه‌ریزی کنند.


کارت اتوپلاس خدمتی نوین به بیمه گذاران نوین

مدیر عامل بیمه نوین از ارائه خدمت جدید شرکت بیمه نوین با عنوان “طرح اتوپلاس” بیمه نوین، خبر داد.


نقش شرکت‌های خدمات بیمه‌ای در زیان‌ده شدن بیمه ایران

بیمه ایران در آخرین گزارش بیمه مرکزی رتبه ۴ توانگری را کسب کرد که زنگ خطر را برای این شرکت بزرگ بیمه‌ای به صدا درآورد، اما اینکه چرا این شرکت به این وضعیت رسیده نیازمند موشکافی است که دو مقام آگاه آن را از زاویه سالیان دور به تفصیل تشریح می‌کنند.


بیمه آرمان برای بیمه آتش‌سوزی تخفیف می‌دهد

بیمه آرمان از اول خرداد ۹۶ در بیمه نامه های آتش سوزی تخفیف ۵۰ درصدی می‌دهد.


گردهمایی سراسری مدیران شرکت بیمه “ما” در سال ۹۶ برگزار شد

نخستین گردهمایی سراسری مدیران و روسای شعب و باجه های شرکت سهامی بیمه “ما” در سال ۹۶ با حضور مدیرعامل ، اعضا محترم هیات مدیره ، معاونین، مدیران ستاد و روسای شعب و باجه ها در شهر شیراز برگزار شد .


شرکت های شبه بیمه ای در حوزه دندانپزشکی کلاهبردارند

رئیس اداره امور درمان دندانپزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شرکت های شبه بیمه ای در حوزه دندانپزشکی کلاهبردار بوده و مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.


بیمه آرمان موفق به دریافت نشان عالی مدیریت شد

بیمه آرمان به پاس تلاش های اقتصادی، مسئولیت پذیری اجتماعی و تعالی حقوق بیمه گذاران؛ از مرکز پژوهش و مدیریت ایران، نشان عالی مدیریت دریافت کرد.


چتر تامین اجتماعی بر سر ۴٢ میلیون نفر

سازمان تامین اجتماعی حدود ۴٢ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دارد که دارای فرهنگ ها، رفتارها، گویش ها و زبان های متفاوت هستند و استفاده از ابزار و امکانات جدید برای اطلاع رسانی به این جمعیت، ضروری می نماید.


واریز بازخرید بیمه نامه‌های عمر و پس‌انداز بیمه توسعه

چهل و پنجمین اطلاعیه شرکت سهامی بیمه ایران درخصوص واریز بازخرید بیمه نامه های عمر و پس انداز صادره شرکت بیمه توسعه به شماره شبای بانک زیاندیدگان منتشر شد.


تصویب آئین‌نامه حاکمیت شرکتی در موسسات بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از تصویب نهایی آئین‌نامه حاکمیت شرکتی در موسسات بیمه در جلسه اخیر شورای عالی بیمه خبر داد.


سهم بیمه درمان از پرتفوی صنعت بیمه کشور

بیمه‌های درمان طبق آمار مقدماتی صنعت بیمه از سوی بیمه مرکزی، امروز حدود بیست و چهار درصد از پورتفوی کل کشور را به خود اختصاص داده است.


پوشش بیمه ایران برای ۴ فروند هواپیمای جدید ATR

۴ فروند هواپیماهای جدید خریداری شده دیگر توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تحت پوشش بیمه کامل بدنه، مسئولیت ثالث و سرنشین بیمه ایران قرار گرفت.


درمان درد بیمه‌های تکمیلی کجاست؟

بیمه ها خدمات متنوعی به مشتریانشان ارایه می دهند که بیمه های مازاد درمانی یکی از این خدمات است.


رشد بیش از ۱۰۰ درصدی صنعت بیمه در دولت یازدهم

رئیس کل بیمه مرکزی از رشد بیش از ۱۱۱ درصدی حق بیمه تولیدی صنعت بیمه در دولت یازدهم خبر داد و گفت: رشد حق‌بیمه سرانه در این دولت ۱۰۵ درصد بوده است.


جزئیات بیمه‌نامه پوشش نوسان نرخ ارز صادراتی

هیات دولت در مصوبه‌ای، آئین‌نامه چگونگی بیمه‌نامه های پوشش نوسانات نرخ ارز را برای صادرات اصلاح و نرخ کارمزد آن را ابلاغ کرد.


افتتاح و راه اندازی شعب بیمه “ما” در شهرهای رفسنجان و سیرجان

در راستای اهداف مشتری مدارانه و در جهت خدمت رسانی مناسب و سریع و در دسترس مشتریان بودن، شعب جدید بیمه “ما” در شهرهای رفسنجان و سیرجان افتتاح شد.


دیه ۲۱۰ میلیون تومانی کارگران معدن آزادشهر پرداخت می‌شود

با دستور رئیس کل بیمه مرکزی، به ۴۰ کارگر معدن آزادشهر، دیه ۲۱۰ میلیون تومانی اختصاص خواهد یافت.


بخشش هزارمیلیاردی جرائم بیمه کارفرمایان

با اجرای این قانون حدود ١٠٠٠ میلیارد تومان از جرائم بیمه ای کارفرمایان به سازمان تأمین اجتماعی بخشیده شد.


«ساینوشور» پروژه‌های فاینانس چین در ایران را بیمه می‌کند

معاون اجرایی موسسه دولتی بیمه صادراتی کشور چین و معاون ارزی بانک مرکزی، یادداشت تفاهم همکاری امضاء کردند.


بیمه دانا خسارت آتش سوزی سیمان شاهرود را پرداخت کرد

بیژن صادق مدیرعامل بیمه دانا به همراه اعضاء هیات مدیره شرکت بیمه دانا با حضور در محل کارخانه سیمان شاهرود خسارت سی میلیارد ریالی آتش سوزی این شرکت را پرداخت کرد.


استعلام بیمه خودرو آنلاین شد

با امکانی که توسط بیمه مرکزی در دسترس متقاضیان سراسر کشور قرار گرفته است، استعلام بیمه خودرو بصورت آنلاین و فوری بدون نیاز به نام کاربری و رمز عبور امکانپذیر شد.


مدیرعامل بیمه تجارت‌نو: هزار ساختمان دیگر مثل پلاسکو در تهران داریم

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو : وظیفه شرکت‌های بیمه فقط جبران خسارت نیست بلکه ما سعی داریم ضریب ایمنی ساختمان‌ها را نیز بالا ببریم.


جزئیات افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جزئیات افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان در سال ٩۶ را تشریح کرد.


بیمه ما ۴۰۰ میلیون تومان خسارت حمله پلنگ داد

مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست: سال گذشته ۴۰۰ میلیون تومان غرامت ضرر و زیان به کسانی که از حمله پلنگ ایرانی متضرر شده بودند، پرداخت شده است .


جذب نماینده و کارگزاری در بیمه دانا

معاون امور استانها و توسعه شبکه فروش از جذب نمایندگان جدید به ویژه در حوزه بیمه‌های عمر و به‌کارگیری کارگزاران در صنعت بیمه خبر داد.


حقوق‌ بازنشستگان تامین‌اجتماعی اضافه شد

وزیر کار و رفاه اجتماعی از افزایش ۲۰ و نیم درصدی حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.


راه سوء استفاده از بیمه‌ها بسته شد

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات راه اندازی سرویس «استحقاق بیمه درمان» را سبب از میان رفتن امکان سوء استفاده های احتمالی از دفترچه های بیمه اعلام کرد.


افزایش مستمری مشمولان تامین اجتماعی

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست جهانگیری معاون اول رییس جمهور، به منظور ارتقای درآمد طبقات ضعیف و متوسط، با پیشنهاد افزایش مستمری مشمولان سازمان تأمین اجتماعی موافقت کرد.


رشد ۸۱ درصدی بیمه های اشخاص بیمه دانا

معاون فنی بیمه های اشخاص بیمه دانا از رشد ۸۱ درصدی این حوزه با نسبت خسارت ۵۹ درصدی در سال گذشته خبر داد.


پرداخت بیمه ‎بیکاری به ۴۵ هزار بیکار پایتخت

یک مقام مسئول از پرداخت بیمه بیکاری به ۴۵ هزار و ۵۰۰ بیکار در تهران خبرداد.