توقف صدور بیمه‌نامه‌ شخص ثالث روز شمار
توقف صدور بیمه‌نامه‌ شخص ثالث روز شمار
توقف صدور بیمه‌نامه‌ شخص ثالث روز شمار
توقف صدور بیمه‌نامه‌ شخص ثالث روز شمار
توقف صدور بیمه‌نامه‌ شخص ثالث روز شمار

توقف صدور بیمه‌نامه‌ شخص ثالث روز شمار

مدیرکل نظارت فنی بیمه‌مرکزی در نامه‌ای به معاونین فنی شرکت‌های بیمه تاکید کرده است که صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالث روز شمار باید متوقف شود.


بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان ادامه دارد

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان قانون دائمی است و این روال ادامه دارد گفت: از حالا به بعد هم اگر کارفرمای خوش حسابی که لیست حق بیمه‌اش را ارسال می‌کرده به دلایلی که قبلا بارها اعلام شده دچار مشکل شود و نتواند پرداختی داشته باشد و در نهایت جریمه شود، باز هم مشمول بخشودگی جرائم می شود.


بیمه دانا نماینده فعال می پذیرد

شرکت بیمه دانا به منظور توسعه بیمه های زندگی و فروش بیمه های عمر و سرمایه گذاری از طریق آزمون و مصاحبه حضوری از متقاضیان واجد شرایط دعوت به همکاری می کند.


فرمول محاسبه بیمه وجوه و مسکوکات بانک‌ها

یکی از بیمه‌نامه‌هایی که تمامی بانک‌ها برای شعب خود استفاده می‌کنند، بیمه وجوه و مسکوکات است ولی نکته مهم آن است که سقف این بیمه‌نامه چه قدر است و چه مواردی را پوشش می‌دهد؟


اعلام آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای حمایت ازحوزه استارتاپ‌ها

سید تقی نوربخش با حضوردر بخش ویژه نمایشگاه الکامپ (ارایه استار تاپ ها) اظهار داشت:این سازمان آمادگی دارد از طرح های نوآورانه در حوزه فناوری ( استار تاپ ها) حمایت کند.


کسب سه رتبه ملی توسط بیمه دانا

شرکت بیمه دانا در دوازدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی کشور سه رتبه ملی به دست آورد .


بیمه سامان با ” مونیخ ری” قرارداد همکاری بست

شرکت بیمه سامان برای اولین بار در کشور جهت بیمه نامه‌های عمر و تشکیل سرمایه، اقدام به عقد قرارداد اتکایی با شرکت بیمه مونیخ ری Munich Re آلمان کرد.


بیمه سامان موبایل و تبلت شما را بیمه می کند

شرکت بیمه سامان به منظور ارائه و معرفی اولین نام تجاری تخصصی بیمه‌نامه تجهیزات الکترونیکی کشوربه عنوان یک محصول جدید با نام” سامان حامی ” را رونمایی کرد.


مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان ( سهامی عام )برای سال مالی منتهی به ۳۰/۱۲/۹۵ برگزار شد.


شناسایی سود ۸۷ ریالی در بیمه نوین

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه نوین برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ با حضور اکثریت سهامداران و در حضور نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و سازمان بورس برگزار شد.


صورت‌های مالی بیمه دانا تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه دانا ( سهامی عام) امروز(۲۷ تیرماه) با حضور ۸۶ درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی در محل هتل فردوسی تهران برگزار شد.


بیمه آسیا ۲۵۰ میلیارد تومانی می‌شود

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا با حضور۹۲ درصد سهامداران، برگزار و صورت های مالی سال۱۳۹۵ این شرکت به تصویب رسید.


جزئیات قرارداد بیمه پارسیان با بزرگترین شرکت بیمه ارمنستان

گردشگران ایرانی که از این پس از طریق زمینی به کشور ارمنستان سفر می کنند می توانند از سه بیمه نامه بدنه خودرو ، شخص ثالث خودرو ( با شرایط کشورارمنستان ) و بیمه درمان مسافرتی استفاده کنند.


پرداخت خسارت دیه ۲۰میلیارد ریالی توسط بیمه‌کوثر

طبق قانون تعدد دیه، گزارش پزشکی قانونی و رای دادگاه به دونفر از زیان‌دیدگان حادثه رانندگی مبلغ ۲۰میلیارد ریال پرداخت شد.


مجمع عمومی بیمه دانا برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه دانا ۲۷ تیرماه در محل هتل فردوسی تهران برگزار می‌شود.


بازنشستگی بر اساس آخرین ۲۴ ماه پرداخت حق بیمه

مدیرکل فنی امور مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: میزان مستمری بازنشستگان طبق بخشنامه جدید و صادر شده امروز، براساس دو سال آخر بیمه پردازی تعیین شد.


بیمه عمر در ایران ناشناخته ولی روبه رشد است

بیمه عمروسرمایه‌گذاری به نوعی یک سرمایه‌گذاری مطمئن با سود تضمینی است و به‌‌عنوان پرطرفدارترین نوع بیمه در سراسر جهان شناخته شده است.


روز تامین اجتماعی و راه‌های برون‌رفت از بحران

این مناسبت‌ها فرصتی را فراهم می‌سازد تا به چالش‌های پیش روی صندوق‌ها به ویژه سازمان تامین اجتماعی اشاره شود تا نظام عالی تصمیم‌گیری کشور بداند بی‌توجهی به این چالش‌ها در ابعاد مختلف آن حتی می‌تواند حوزه امنیت ملی را به مخاطره بیندازد.


رودربایستی‌ها اجازه نداد بیمه‌ها تجمیع شود

وزیر بهداشت، با اشاره به مشکلات عدم تجمیع بیمه ها، گفت: در برنامه پنجم توسعه تجمیع صندوق بیمه ها پیش بینی شد، اما این اتفاق نیفتاد و دلیلش نیز رودربایستی ها و اما و اگرها است.


گردشگران ایرانی در ارمنستان بیمه می‌شوند

براساس قرارداد همکاری بین شرکت بیمه پارسیان و شرکت بیمه روس گستراخ که روز پنجشنبه امضا شد، اتباع و گردشگران ایرانی که از مسیرهای هوایی و زمینی عازم ارمنستان خواهند شد، می توانند از این خدمات استفاده کنند.


خبری خوش برای مستمری بگیران

ما به التفاوت حقوق فروردین ماه مستمری بگیران تا پایان تیر پرداخت می شود.


هدیه ازدواج بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به حساب‌شان واریز می‌شود

قبلا لازم بود اشخاص با در دست داشتن مدارک لازم به شعب سازمان مراجعه کنند تا بتوانند هدیه ازدواج را دریافت کنند، اما از این پس دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شعب نیست.


افزایش پرداخت غرامت بیمه عمر به بازنشستگان نیروهای‌مسلح

غرامت بیمه عمر به بازنشستگان نیروهای‌مسلح و خانواده‌ آن‌ها به ۵۰میلیون ریال افزایش یافت.


نوربخش: نیازمند اصلاحات ساختاری در نظام بیمه‌ای هستیم

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی: تداوم فعالیت و ارتقاء خدمات سازمان های بیمه گر نیازمند اصلاحات ساختاری در نظام های بیمه ای است.


حساب سازمان تامین اجتماعی پُر می‌شود

از حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع معوق سازمان، حدود ۶۰۰میلیارد تومان از اموال برگشت داده شد.


حذف دفترچه‌ تامین اجتماعی تا پایان سال

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از حذف دفترچه های بیمه درمانی تامین اجتماعی تا پایان سال جاری خبرداد.


قانون انتقال تخفیف شخص ثالث پابرجاست

قانون جدید بیمه شخص ثالث که در ۶۶ ماده تنظیم شده، از ۲۹ خرداد ماه برای همه شرکت‌های بیمه لازم الاجرا شده است.


رشد ۲۲.۵ درصدی فروش حق بیمه در ایران

۲۴ شرکت خصوصی بیمه، ۶۲.۲ درصد از کل درآمد حق بیمه را به خود اختصاص داده اند و شرکت دولتی سهامی بیمه ایران تنها شرکت دولتی در این صنعت نیز مابقی سهم بازار را در اختیار دارد.


اره کردن اعضای بدن برای گرفتن دیه

سال ۹۵حدود هزارو۱۱نفر برای دریافت دیه اقدام به خود زنی، تصادف ساختگی وحتی اره کردن استخوان ترقوه خود کرده اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۱۴درصد افزایش داشته است.


فاصله جایگاه بیمه عمر در ایران با دنیا

در دنیای کنونی که نهادها و دستگاه ها بخش زیادی از وظایف را بین خود تقسیم کرده اند، دیگر انسان مجبور نیست همه مسئولیت های زندگی خود را به طور شخصی بر عهده بگیرد. در این خصوص سازمان های بیمه ای در دنیا جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند.


ضریب نفوذ بیمه به ۲/۲درصد رسید

عبدالناصر همتی در دومین نشست هم اندیشی با مدیران ارشد صنعت بیمه در چهل و ششمین سالگرد تاسیس بیمه مرکزی، ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده صنعت بیمه اجرای سه وظیفه حاکمیتى درقانون بیمه مرکزى، یعنى وظیفه حمایتى، هدایتی و نظارتى را اولویت اصلی بیمه مرکزى دانست.


مراقب بیمه‌نامه‌جعلی باشید

به موجب قانون، خرید و به همراه داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث برای تمامی رانندگان اتومبیل و راکبان موتورسیکلت‌ها ضروری و الزامی است و نداشتن یا عدم‌تمدید بموقع آن علاوه بر تحت پوشش نبودن وسیله نقلیه و سرنشینانش در حوادث رانندگی جرایم گوناگونی را هم از سوی پلیس و هم بیمه مرکزی برای شهروندان در پی دارد.


سنهاب صنعت بیمه را ساماندهی می‌کند

یکی از اقدامات مهم سال های دولت تدبیر و امید در بیمه مرکزی، توسعه سامانه نظارت و هدایت الکترونیک صنعت بیمه (سنهاب) است.


پشتیبانی صنعت بیمه از تمامی شهروندان

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پیامی به مناسبت چهل و ششمین سالروز تاسیس بیمه مرکزی، ابراز امیدواری کرد که صنعت بیمه کشور، پشتیبانی لازم را از تمام شهروندان و فعالیت های اقتصادی در برابر خطرات گوناگون به عمل آورد.


خبر خوش بیمه‌ای برای شرکت‎های خصوصی

قراردادهای خرید و فروش تجهیزات و اقلام مصرفی که به یکی از چالش‌های میان فعالان بخش خصوصی و سازمان تامین اجتماعی تبدیل شده بود، برابر رأی دیوان عدالت اداری مشمول حق بیمه نمی‌شود.


مزایای حذف دفترچه‌های بیمه

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر بیش از ۹۳ درصد نسخ در مراکز تامین اجتماعی به صورت الکترونیک تولید می‌شوند.


بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها

شرکت سهامی بیمه آرمان طرح ملی بخشودگی ۱۰۰ درصد جرایم دیرکرد موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه را از اول تیرماه ۱۳۹۶ در سراسر کشور اجرا می کند.


حذف دفترچه‌ بیمه درمراکز تامین اجتماعی

مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران، گفت: از تیر ماه در تمامی مراکز ملکی درمانی تأمین اجتماعی در استان تهران دفترچه درمان حذف خواهد شد.


تاکید رئیس کل بیمه مرکزی بر ضرورت شفافیت شرکت‌های بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی بر ضرورت شفافیت صورت های مالی و کفایت ذخایر شرکت های بیمه برای حمایت از ذی نفعان صنعت بیمه تاکید کرد.


خودرو و خانه خود را با ۵۰ درصد تخفیف بیمه کنید

خریداران بیمه نامه بدنه اتومبیل بیمه دانا از ۵۰ درصد تخفیف بیمه آتش سوزی و زلزله برای یک واحدتجاری و مسکونی و ۵۰ درصد تخفیف بیمه بدنه و سرقت خودرو بهره مند خواهند شد.


واگذاری سهام بانک رفاه و شستا به بازنشستگان و کارگران تصویب شد

علی ربیعی خروج از بنگاه‌داری، شفافیت حداکثری و بین‌المللی کردن را سه راهبرد محوری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای فعالیت اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی در دولت دوازدهم اعلام کرد.


هشدار بیمه مرکزی در خصوص شرکت‌های غیرمجاز

فعالیت شرکت هایی مانند پژواک سلامت که ادعا می کنند در زمینه ارائه خدمات درمانی فعالیت می کنند، غیر قانونی بوده این شرکت و شرکت های مشابه تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیستند.


تعرفه پروتز سمعک ۶ برابر شد

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: تعرفه پروتز سمعک از ٢ میلیون ریال به ١٢ میلیون و ۶٠٠ هزار ریال افزایش می یابد.


بیمه‌ها از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند

در این لایحه خدمات مالی اعتباری بانک ها، موسسات اعتباری غیربانکی، تعاونی های اعتبار و صرافی ها که به موجب قانون تاسیس شده یا می شوند یا دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی باشند در لایحه دولت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده است.


تغییر نحوه محاسبه مستمری بازنشستگان پیش از موعد کارکنان دولت

بخشنامه تجدید محاسبه مستمری مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به استان‌ها ابلاغ شد و برنامه آن از ماه آینده نهایی و اجرا می‌شود.


لزوم بازنگری در بیمه‌های بازنشستگی

پوشش بیمه اجتماعی بازنشستگی صرفنظر از اینکه جزو حقوق بنیادین کار و از مضامین اصلی اعلامیه جهانی حقوق بشر و مقاوله نامه بین‎المللی «کار شایسته» است و عدم ایفای وظیفه کارفرما در این زمینه یکی از مصادیق استثمار و بهره‎کشی است


رشد فروش بیمه عمر در بیمه دانا

نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه دانا طی بازدید از شعبه کرمان گفت: این شعبه طی سالهای اخیر روند رو به رشدی داشته و تلاش همکاران شعبه قابل تقدیر است.


مهلت ارسال آثار به جشنواره عکس سلفی کارگر، تلاش، زندگی تمدید شد

مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره عکس سلفی کارگر، تلاش، زندگی ” تا ١٠ تیرماه سالجاری تمدید شد.


اعلام رویکردهای جدید شرکت بیمه رازی

فرهاد خالقی قائم مقام و سرپرست بیمه رازی که در همایش کارشناسان بیمه های زندگی شرکت بیمه رازی سخن می گفت، ضمن تشکر از معاونت فنی بیمه های اشخاص و مدیریت بیمه های عمر و حوادث جهت برگزاری دوره های آموزشی فنی و تخصصی برای کارکنان و نمایندگان شرکت، رویکردهای جدید شرکت بیمه رازی در سال ۱۳۹۵را تشریح کرد.


نقش روابط عمومی و تبلیغات در توسعۀ فرهنگ بیمه

روابط عمومی ها باید ظرفیت ها و قابلیت های صنعت بیمه را با تاًکید بر واقع گرایی اطلاع رسانی کرده و برای نهادینه سازی بیمه، موانع و آسیب‌های آن را شناسایی و برای رفع آنها برنامه‌ریزی کنند.