طرح موسسه ثامن برای احیای حسابها
طرح موسسه ثامن برای احیای حسابها
طرح موسسه ثامن برای احیای حسابها
طرح موسسه ثامن برای احیای حسابها
طرح موسسه ثامن برای احیای حسابها

طرح موسسه ثامن برای احیای حسابها

موسسه ثامن برای مشتریانی که از بستن حساب های خود پیشمان شدند طرح جدیدی را راه اندازی کرده است.


زمان مناسب برای دلار تک‌نرخی

سیاست‌گذاران، صاحب‌نظران و فعالان بخش‌خصوصی به بررسی مهم‌ترین پیش‌نیازهای تحقق نظام تک‌نرخی ارز در کشور پرداختند.


تعیین تکلیف سپرده‌های تا ۳۰۰ میلیون ثامن الحجج

مدیر عامل بانک پارسیان گفت: بانک پارسیان به عنوان عامل بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، حساب‌های سپرده گذاران ثامن الحجج را تعیین تکلیف کرده و قبل از ۲۰ تیر پرداخت‌ها آغاز خواهد شد.


بانکهای ایرانی در نروژ فعال می‌شوند

رئیس بخش بازرگانی سفارت نروژ در تهران از تسریع در روند صدور ویزا برای تجار ایرانی و توافق میان بانک‌های ایرانی و نروژی برای برقراری روابط بانکی و تاسیس شعبه خبر داد.رئیس بخش بازرگانی سفارت نروژ در تهران از تسریع در روند صدور ویزا برای تجار ایرانی و توافق میان بانک‌های ایرانی و نروژی برای برقراری روابط بانکی و تاسیس شعبه خبر داد.


ضریب نفوذ بیمه به ۲/۲درصد رسید

عبدالناصر همتی در دومین نشست هم اندیشی با مدیران ارشد صنعت بیمه در چهل و ششمین سالگرد تاسیس بیمه مرکزی، ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده صنعت بیمه اجرای سه وظیفه حاکمیتى درقانون بیمه مرکزى، یعنى وظیفه حمایتى، هدایتی و نظارتى را اولویت اصلی بیمه مرکزى دانست.


تسویه بدهی ایران با صندوق پول

معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای، بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی را مجاز دانست تا از محل منابع داخلی خود، نسبت به تسویه بدهی ناشی از تعهدات با صندوق بین‌المللی پول اقدام کنند.


اشکالات نظام بانکی به منزله ورشکستی نیست

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:بانک های تحت نظارت بانک مرکزی،از پشتوانه حمایتی بانک مرکزی برخوردار هستند به دلیل اینکه نزد این بانک دارای سپرده قانونی هستند.


ناگفته های رئیس پیشین اتاق بازرگانی ایران از ساماندهی موسسات اعتباری


با حساب یارانه چطور وام بگیریم؟

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، هرچند اعطای وام به‌پشتوانه یارانه واریزی از طریق یارا کارت اعتباری صورت خواهد گرفت، بانکها نیز برای پوشش ریسک قطع یارانه واریزی مجاز به دریافت سفته و یا سایر تضامین متعارف شده‌اند.


جزئیات دریافت مالیات از ساخت مسکن

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اجرای دریافت مالیات از ساخت و ساز مسکن،گفت: تغییری در این ماده قانونی ایجاد شده به نفع سازندگان و به نفع مردم است.


چگونه با کارت یارانه وام بگیریم؟

بانک مرکزی به منظور تسهیل بهره مندی تمام اقشار جامعه از تسهیلات بانکی ،با ابلاغ دستورالعملی به بانک ها، امکان دریافت وام از کارت یارانه را برای افراد فراهم آورده است.


سقف تسهیلات اشتغالزایی بالا رفت

شورای پول و اعتبار تصویب کرد سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی از ۱۵۰ میلیون ریال به ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یابد.


ضربه زدن به نظام بانکی هدف جدید جریانات مخالف نظام است

عضو خانه ملت: مردم باید نسبت به اخباری که درفضاهای مجازی منتقل می شود آگاه باشند و بدانند عده ای با هدف ضربه زدن به نظام بانکی سعی دارند مردم را فریب دهند


بدهکارترین خانواده‌های دنیا را بشناسید

بانک تسویه بین المللی در تازه‌ترین گزارش خود، مقروض ترین خانوارهای دنیا را در سال گذشته میلادی اعلام کرد.


ورشکستگی بانک‌های مجاز محال است


درخواست از دادستانی برای مسدودشدن برخی حساب‌های مشکوک

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درباره آخرین وضعیت این پرونده توضیحاتی ارایه داد.


دوره سودهای کاغذی سرآمده است

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران می گوید، اطلاعات جدیدی که قرار است بانک ها در صورت های مالی خود منعکس کنند، مبتنی بر ریسک است که نتیجه آن کاهش سودهای کاغذی در ترازنامه بانک ها است.


برقراری ارتباط یک بانک بزرگ اتریشی با ایران، بزودی

رئیس کل بانک مرکزی اتریش گفت: یک بانک بزرگ اتریشی دیگر هم در آینده بسیار نزدیک فعالیت خود را در ایران از سر خواهد گرفت.


رشد ۱۸ درصدی تراکنشهای شتاب در سال ۹۵

دور نیست سالهایی که صف های طولانی برای انجام امور روزمره مالی زمان زیادی را از وقت مردم به خود اختصاص می داد. روزهایی که تصور هرگونه انجام امور مالی در حالیکه در خانه به استراحت مشغول هستی، به یک رویا می ماند.


عملکرد ایران در زمینه مبارزه با پولشویی در دستور کار FATF است

مدیر کل امور بین الملل بانک مرکزی اعلام کرد که موضوع ایران در دستور کار نشست آتی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) است که اواخر خرداد ماه جاری (۱۸ ژوئن) در اسپانیا برگزار می شود.


بانک مرکزی مسئول موسسات غیرمجاز نیست

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی هیچگونه مسئولیتی در قبال موسسات و نهادهای مالی غیرمجاز ندارد و در صورت بروز مشکل امکان پاسخگویی نخواهد داشت.


گردانندگان تعاونی‌های غیرمجاز باید محاکمه شوند

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی نباید با پرداخت سود به سپرده گذاران تعاونی های غیرمجاز موافقت کند، گفت: گردانندگان تعاونی های غیرمجاز پولی باید به خاطر ایجاد بی انضباطی در اقتصاد کشور محاکمه شوند.


کارمزد کارت به کارت از ۵۰۰ تا ۳۳۰۰ تومان شد

بانک مرکزی در تازه‌ترین اقدام خود بخشنامه‌ای را به بانک‌ها اعلام کرده که براساس آن حداکثر نرخ‌های قابل وصول کارمزد خدمات بانکی را در برخی حوزه‌ها تغییرات داده است.


ریال قطر یک دهم ارزش خود در برابر دلار را از دست داد

در پی بروز تنش بین قطر با همسایگان عرب خود به سرکردگی عربستان ارزش ریال قطر در برابر دلار آمریکا به پایین ترین رقم طی ۱۱ سال گذشته رسیده است.


افت هیجانی بورس موقتی است

یک کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد ریزش یکباره شاخص پس از حادثه های تروریستی، مقطعی و گذراست و به تدریج بورس به حالت عادی باز می گردد.


ورود قوه قضائیه به پرونده موسسه آرمان

درباره مشکلات این موسسات اعتباری همچون آرمان، بانک مرکزی و قوه قضائیه پیگیر هستند تا حقوقی از مردم ضایع نشود.


فرصت بی‌نظیر بازار قطر برای اقتصادایران

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، وضعیت پیش آمده بابت قطع رابطه کشورهای عربی با قطر را فرصتی بی‌نظیر برای اقتصاد ایران دانست و تاکید کرد: بازاری ۴ تا ۵ میلیارد دلاری پیش روی ایران قرار دارد.


اقتصاد جهانی امسال شکوفا می‌شود

بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود، رقم پیش بینی مرتبط با رشد اقتصاد جهانی را در سال جاری میلادی به ۲.۷ درصد افزایش داد.


واکنش وزارت اقتصاد به ادعاهای جدید در خصوص FATF

در این اطلاعیه که در پاسخ به سخنان سید محمود نبویان در جمع طلاب موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) انتشار یافته، تاکید شده است.


بیمه‌ها از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند

در این لایحه خدمات مالی اعتباری بانک ها، موسسات اعتباری غیربانکی، تعاونی های اعتبار و صرافی ها که به موجب قانون تاسیس شده یا می شوند یا دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی باشند در لایحه دولت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده است.


آغاز اصلاحات کاهش نرخ سود

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه اصلاحات در جهت کاهش نرخ سود بانکی آغاز شده است، گفت: تک نرخی کردن ارز جزو برنامه‌های بانک مرکزی است و به احتمال زیاد تا پایان امسال انجام خواهد شد.


“فرشتگان” روی خط بازپرداخت

رئیس کل بانک مرکزی درباره وضعیت سپرده گذاران موسسه کاسپین نیز گفت: این بانک به دنبال به حداقل رساندن خسارت مردم ناشی از سپرده گذاری در موسسات بدون مجوز است.


بانکداران ترکیه به ایران می‌آیند

در پی محدودیت‌های ایجاد شده برای افتتاح حساب فعالان اقتصادی ایران در هالک بانک ترکیه مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی از رایزنی با مقامات بانک مرکزی ترکیه و سفر آنها به ایران خبر داد.


رشد ۱۷درصدی وصول معوقات بانک ها و ممنوع الخروجی ۱۶هزار بدهکار درسال ۹۵

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه ۴۸ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال از مطالبات معوق بانک ها در سال ۹۵ وصول شد، گفت: با توجه به وصول ۴۱ هزار میلیاردریالی در سال ۹۴، ۱۷ درصد در وصول مطالبات معوقات بانک ها رشد داشته ایم.


جوابیه بانک مرکزی به ادعای کذب برخی رسانه‌ها

برخی از پایگاه‌های خبری و رسانه‌های مکتوب، بانک مرکزی را به سیاست‌زدگی متهم کرده و مدعی شده‌اند که بانک مرکزی ارقام رشد اقتصادی سال ۱۳۹۴ را با تاخیر یک ساله و پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرده است.


۱۲۷هزار میلیارد ریال چک برگشت خورد

از نزدیک به ۱۰میلیون فقره چک صادر شده در اسفند ماه سال گذشته، یک میلیون و ۴۳۴هزار و ۲۰۰فقره به ارزش ۱۲۶هزار و ۹۵۱میلیارد ریال وصول نشد.


تکلیف نرخ سود ۱۷ خردامشخص می شود

مدیران بانک های دولتی و خصوصی ۱۷ خرداد ماه نشست مشترکی دارند تا درباره نرخ سود سپرده های بانکی در سال ۹۶ تصمیم گیری کنند.


بانک اقتصادنوین مسئولیتی در بازپرداخت مطالبات موسسه آرمان ندارد

روابط عمومی بانک اقتصادنوین در پاسخ به اخبارپول، نقش این بانک در بازپرداخت بدهی موسسات اعتباری را رد کرد.


تاثیر کاهش نرخ سود بر بانک‌ها

یک کارشناس رسمی امور بانکی در رابطه با اثرات کاهش مجدد نرخ سود بانکی، اجرای این ابلاغیه را منجر به قانون‌گریزی بانک‌ها دانست.


تزریق پول کلید حل مشکلات بنگاه‌ها است؟

رئیس کمیسیون صنایع معادن اتاق ایران رکود و کمبود نقدینگی را یکی از موانع تولید عنوان کرد و گفت: بنگاه‌ها به تغییر تکنولوژی و نیروی انسانی ماهر نیاز دارند.


احتمال حذف بانک‌ها از بورس

مدیرعامل تامین سرمایه سپهر گفت: حذف رکن بانک ها و گروه های مالی زیرمجموعه اینها ، هم در بخش سهام و هم اوراق بدهی، عرضه را زیاد می کند و این برای بورس خبر خوبی نمی تواند باشد.


مردم سکه را ارزان کردند

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به تشریح وضعیت بازار داخلی و خارجی طلا و سکه پرداخت و تصریح کرد که به دلیل کاهش تقاضا و همچنین کاهش نرخ ارز، قیمت سکه در بازار داخلی روند نزولی پیدا کرده است.


تورم اردیبهشت ماه ۹.۸ درصد شد

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۸ درصد است.


تکاپوی بانک‌ها در آستانه تعطیلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری

در آستانه این تغییر ارقام سود پرداختی در صندوق‌ها به بیش از ۲۲ درصد می‌رسد، نرخی که حدود هفت درصد از سود مصوب سپرده بانکی انحراف دارد.


نخستین دفتر یک بانک ایرانی در اروپا گشایش یافت

نخستین دفتر نمایندگی بانک سامان در اروپا پس از دریافت مجوز از بانک‌های مرکزی ایران و ایتالیا در شهر رم افتتاح شد.


هشدار دوباره بانک مرکزی به سپرده‌گذاران موسسات غیرمجاز

برای سرمایه‌گذاری مطمئن، اسامی موسسات معتبر را در سایت بانک مرکزی ببنید.


سقف مجاز شرکت‌داری بانک ها نصف شد

در حال حاضر و با سقف فعلی نیز انحراف بانک‌ها از حد مجاز تعیین شده بسیار فراتر رفته و واگذاری‌های تکلیف شده به طور کامل محقق نشده است.


کارمزد صدور هر برگ دسته چک ۱۲۰ تومان شد

کارمزد صدور دسته چک پس از شخصی سازی، بر اساس سیستم صیاد هر برگ به مبلغ ۱.۲۰۰ ریال خواهد بود.


پشت‌پرده لایه‌های فساد در بانک‌ها

برخی سهامداران عمده، سهام ۳۰ و ۴۰ درصدی بانک‌ها را نمایندگی می‌کنند و به واسطه این نفوذ بالا در هیات‌مدیره بانک، خطوط اعتباری به سمت بنگاه‌هایی روان می‌شود که نه وثیقه مشخصی در قبال تسهیلات کلان داده‌اند و نه خود را موظف به بازپرداخت مطالبات می‌دانند.


تغییرات بخشنامه نرخ کارمزد خدمات بانکی به بانک‌ها ابلاغ شد

بانک مرکزی، تغییرات جزیی در بخشنامه شماره ۹۵/۲۱۸۵۴۶ مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ درخصوص انواع و میزان حداکثر و حداقل نرخ‌های قابل وصول کارمزد خدمات بانکی (ریالی) اعمال و به بانک ها ابلاغ کرد.