حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی از شاغلان پلاسکو
حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی از شاغلان پلاسکو
حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی از شاغلان پلاسکو
حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی از شاغلان پلاسکو
حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی از شاغلان پلاسکو

حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی از شاغلان پلاسکو

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران اقدامات و حمایت های بیمه ای و درمانی این سازمان در خصوص بازماندگان شهدای آتش نشان و کارگران بیکار شده حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو را تشریح کرد.


سیف: دستاوردهای دولت، مرهون تلاش بانک‌هاست

با وجود مشکلات، بخش گسترده‌ای از دستاوردهای دولت در این دوره، مرهون تلاش و جهت گیری های مثبت بانک‌هاست.


سهم «پلاسکو» از اشتغال پوشاک چقدر بود؟

محاسبات انجام شده از فرصت‌های شغلی از دست رفته در ساختمان پلاسکو حکایت از آن دارد که این مجتمع ۰/۶ درصد از کل اشتغال صنعت پوشاک کشور را به خود اختصاص داده بود.


شکایت از شرکت‌های بیمه را ثبت کنید

عملکرد سامانه یکپارچه رسیدگی به شکایات بیمه‌گذاران در بیمه مرکزی، کاهش تعداد شکایات از شرکتهای بیمه و تقلیل متوسط زمان رسیدگی به آن از ۷۳ روز به ۶ روز را روایت می کند.


اصلاح دستورالعمل حسابداری اعتبار اسنادی داخلی – ریالی

بانک مرکزی به منظور ایجاد وحدت رویه، شناسایی و ثبت دقیق رویدادهای مالی و ارتقای شفافیت صورت‌های مالی، اقدام به اصلاح و بازنگری «دستورالعمل حسابداری اعتبار اسنادی داخلی ـ ریالی» کرد.


سیف: تحریم‌ها ادامه می‌یافت چاره‌ای جز برقراری سیستم کوپنی نداشتیم

سیف می‌گوید در آن دوران بانک‌های محدودی که با ما رابطه داشتند به دلخواه خود روابط خود را تنظیم می‌کردند و تعرفه‌های سنگینی را بابت ارائه خدمات به مشتریان ایرانی تحمیل کردند که بعضاً از مرز ۱۰ درصد عبور می‌کرد. به اعتقاد وی اگر تحریم‌ها ادامه می‌یافت ناچار بودیم که بار دیگر سیستم توزیع کوپنی اول انقلاب را در کشور پیاده کنیم.


شکست قطعی احمدی‌نژاد در یارانه‌ها

توجیهاتی که در ابتدا برای ضرورت شوک‌درمانی ارائه شد: حذف یارانه‌ها به روش شوک‌درمانی یکی از اجزای برنامه تعدیل ساختاری در دهه ١٣٧٠ بود که به دلیل شکست و توقف این برنامه، حذف یارانه‌ها نیز در سال ١٣٧۴ از دستور کار خارج شد.


خبرنگاران بیمه بیکاری می‌گیرند

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه که شغل خود را از دست می دهند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار بگیرند.


ضوابط گشایش اعتبار اسنادی مدت دار ابلاغ شد

بانک مرکزی ضوابط گشایش اعتبار اسنادی مدت دار را به بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ کرد.


برنامه بانک مرکزی برای اتصال ایران به پرداخت‌های بین‌المللی

مدیره اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی گفت: مذاکرات برای اتصال نظام بانکی ایران به پرداخت های بین المللی پس از برجام آغاز شده و پیش از آن این امکان برای بانک مرکزی وجود نداشت.


روابط خارجی بانک ها پس از برجام رو به بهبود است

معاون ارزی و امور بین الملل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه پس از برجام روابط بین الملل شبکه بانکی رو به بهبود است، گفت: البته در مسیر کار برخی موانع فنی، تجاری و سیاسی وجود دارد.


جایزه بهترین کمپین، به روابط عمومی بانک مرکزی رسید

جایزه برگزیده بهترین کمپین روابط عمومی در کشور، به روابط عمومی بانک مرکزی رسید.


حداکثر حقوق مدیران دولتی ۱۲.۵ میلیون تومان شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم با بیان اینکه حداکثر حقوق جدید دو برابر حداکثر حقوق قانون مدیریت خدمات کشوری است، گفت: حداکثر حقوق ۱۲.۵ میلیون تومان تعیین شده است.


میزان ناخالص دریافتی مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی میزان ناخالص دریافتی ماهانه مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی را مشخص کردند.


حساب‌های دستگاه‌های اجرایی به بانک مرکزی منتقل خواهد شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند که تمامی حساب های دستگاه های اجرایی در بانک های عامل به بانک مرکزی منتقل شود.


معضلی به نام “کم بیمه کردن”

مدیرعامل بیمه ما با اشاره به حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی می گوید در حال حاضر یکی از مشکلات صنعت بیمه کم بیمه کردن دارایی ها توسط مدیران دولتی است و این موضوع در نهایت به ضرر کشور می شود. او همچنین معتقد است اگر شرکت بیمه ای به موقع خسارات را پرداخت می کند وظیفه اش را انجام می‌دهد و نباید از این موضوع به عنوان یک عامل رقابتی استفاده کند.


پیام تسلیت رییس‌کل بانک مرکزی به مناسبت درگذشت آیت الله رفسنجانی

ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی در پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.


برگزیت پوند را از سکه انداخت

بانک خصوصی لویدز در انگلیس بر اساس نتایج یک تحقیق اعلام کرد ارزش پوند این کشور در برابر ۱۰ ارز بین المللی در سال ۲۰۱۶ کاهش بیش از ۲۰ درصدی را تجربه کرده است.


دانشگاه‌های دولتی بی‌حساب دوم شدند

افتتاح حساب و نگهداری سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار از جمله حساب‌های دو منظوره توسط بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی برای دانشگاه‌های دولتی و به تبع آن اعطای سود به آن‌ها ممنوع است.


دولت دنبال ایجاد نرخ جدید ارز نیست

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که دولت به هیچ وجه بدنبال ایجاد نرخ جدید ارز در بازار نیست، گفت: برخی ۳ هزار و ۶۰۰ تومان را نرخ جدید دلار مطرح می کنند، در صورتی که این رقم درست نیست.


معامله ارز آزاد در بانک‌ها رسما آغاز شد

بعد از ابلاغیه بانک مرکزی و درخواست از فعالان افتصادی برای تأمین ارز موردنیاز خود از سیستم بانکی، اکنون کار به صورت رسمی آغاز شده و بانک‌ها یکی پس از دیگری شرایط معاملات ارزی را اعلام می‌کنند.


دریافت موجودی به USSD بازگشت

چنانچه اطلاعات مربوط به نگاشت در سامانه پیوند موجود نبود، شرکت خدمات پرداخت مجاز است با استفاده از اطلاعات نگاشت شده در انباره داده محلی خود تراکنش را انجام دهد.


چرا کارت‌های بانکی تاریخ انقضا دارند؟

روند معمولی در سراسر دنیا که این روزها سازمان حمایت آن را تضییع حقوق مصرف‌کننده می‌داند.


برخورد بانک مرکزی با هرگونه تخلف در بانکداری الکترونیک

بانک مرکزی با تاکید بر افزایش نظارت روزافزون بر بکارگیری نرم‌افزارهای بانکداری تصریح کرد: با متخلفان برخورد می شود.


رئیس کل بیمه مرکزی: برای افزایش ضریب نفود بیمه برنامه داریم

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: ضریب نفوذ بیمه (درصد سهم صنعت بیمه از تولید ناخالص داخلی) هم اکنون در کشور حدود ۲ درصد است که تا افق ۱۴۰۴ باید به پنج درصد برسد.


بانک‌ها بی‌خواب شدند

هر روز سوالات متعددی از نظام بانکی کشور در رسانه های مختلف منتشر می‌شود. از سپرده گذار، تولیدکننده و متقاضی تسهیلات ساخت وساز گرفته تا جوانانی که وام ازدواج می‌خواهند


جست و جوی معوقات بانکی در جیب دانه درشت‌ها

درحالی که در جهان عبور نسبت مطالبات معوق بانک ها به کل تسهیلات بانکی از مرز ۵ درصد زنگ هشدار را روشن می‌کند، سالهاست که این نسبت درایران بالاتر از این میانگین است و دربرخی از سال‌ها به چهار برابر آن می‌رسد.


اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم به شبکه بانکی ابلاغ شد

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اصلاحیه ضوابط اجرایی ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم را به شبکه بانکی ابلاغ کرد که براساس آن اعطای تسهیلات ارزی و ریالی برابر مقررات مربوطه صورت می‌گیرد.


آخرین آمار بدهی خارجی ایران

بانک جهانی در گزارشی با عنوان “آمار بدهی بین المللی نسخه ۲۰۱۷”، آمار بدهی خارجی ایران تا سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد.


شرایط اشتغال بهتر شد

کل شاغلان کشور در سال ۱۳۹۲ حدود ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بود که این تعداد در حال حاضر به ۲۳ میلیون نفر رسیده است.


٧٠٠٠ مؤسسه خیریه، بدون ارائه گزارش مالی فعالیت اقتصادی می‌کنند

«٢۵٠ نفر با تشکیل مافیا در کشور، ٩۶‌ هزار ‌میلیارد تومان را مدیریت می‌کنند و پاسخ‌گوی دولت و مردم هم نیستند»؛ «هفت‌هزار مؤسسه خیریه در کشور کار اقتصادی می‌کنند و یک صفحه هم صورت‌حساب مالی ارائه نمی‌کنند»؛ «برخی از این مؤسسات دارای شرکت هواپیمایی به ارزش شش‌میلیارد دلارند که با این وضعیت نمی‌توان جلوی فساد و رانت اقتصادی را گرفت».

.


بخشنامه گشایش اعتبارات اسنادی ابلاغ شد

بانک مرکزی بخشنامه گشایش اعتبارات اسنادی دیداری در بانک‌ها را ابلاغ کرد.


قیمت دلار کاهش می‌یابد

رییس دفتر رییس جمهوری، افزایش مقطعی ارزش دلار را ناشی از عوامل روانی دانست و تاکید کرد: بالا رفتن نرخ دلار در برابر ریال در چند هفته اخیر، توجیه اقتصادی ندارد و با برطرف شدن عوامل روانی و سیاسی آن قیمت کاهش می‌یابد.


بزرگترین طرح سندیکایی نظام بانکی کشور توسط بانک سپه کلید خورد

مدیرعامل بانک سپه از کلید خوردن بزرگترین طرح سندیکایی نظام بانکی کشور با گشایش اعتبار یک میلیارد دلاری توسط بانک سپه خبر داد.


ترامپ با برجام چه می‌کند؟

سال ۲۰۱۶ میلادی پایان یافت. در سال ۲۰۱۷ که فراروی ماست تحولات مهمی در صحنه جهانی به وقوع می‌پیوندند که بر سرنوشت کشورها و زندگی مردم جهان تاثیرگذار است و روابط بین‌المللی را دستخوش تحولات مهمی می‌‌کند.


در نشست ارزی سیف با مجلس چه گذشت؟

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه شرایط برای یکسان‌سازی نرخ ارز از پیش از برجام مناسب‌تر است، نتایج نشست امروز خود با کمیسیون اقتصادی مجلس را تشریح کرد.


بانک‌ها ملزم به ارائه یک نسخه از قراردادها به مشتریان هستند

بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک ها تاکید کرد، باهدف آگاهی کامل مشتری از مفاد قراردادهای منعقده، پس از انعقاد و امضای قرارداد، نسخه‌ای از آن را که دارای ارزش قانونی یکسان با سایر نسخ است در اختیار مشتریان قرار دهند.


صنعت بیمه به جای خصوصی شدن جزیره ای شده است

قرار بود در صنعت بیمه خصوصی‌سازی انجام شود نه خصولتی‌سازی. متاسفانه صنعت بیمه کشورمان خصوصی نشد بلکه جزیره‌ای شد.


استقبال بیمه‌ها از تغییر معیار پرداخت دیه به نقره

آمار جرح و نقص عضو در تصادفات سال‌های اخیر دو برابر شده و بر این اساس لازم است در عوارض پرداختی صنعت بیمه به برخی نهادها تجدیدنظر شود.


توضیح بانک ملی درمورد خرید دستگاه‌های پولشمار

بانک ملی ایران در مورد مناقصه خرید دستگاه های پولشمار توضیح داد.


بانک مرکزی برای تدوین صورت‌های مالی بانک‌ها الگو داد

بانک مرکزی در بخشنامه ای با ارسال «مجموعه راهنمای تغییرات صورت‌های مالی» به بانک‌ها و موسسات اعتباری از آنها خواست صورت های مالی سال جاری خود را مطابق با نمونه ابلاغی بهمن ماه ۱۳۹۴ بانک مرکزی، تدوین و ارایه کنند.


نگران تصادف با پورشه نباشید

در بهار امسال قانون جدیدی راجع به خسارت‌های ناشی از تصادفات رانندگی تصویب شد و این وضعیت را تغییر داد. نام آن «قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه» است.


سازمان امور مالیاتی: تراکنش‌های مشکوک بانکی اعلام شود

سیدکامل تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای از ضرورت اعلام نتیجه تراکنش‌های مشکوک به دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی خبر داد.


بیمه مرکزی صلاحیت مدیران سه شرکت بیمه را تایید کرد

بیمه مرکزی در نامه های جداگانه ای صلاحیت مدیران عامل بیمه سرمد، حافظ و حکت صبا را برای تصدی مسئولیت در صنعت بیمه تایید کرد.


مسوولان اقتصادی برا بررسی وضعیت ارز به مجلس می‌روند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از برگزاری نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با “طیب نیا” و “سیف “برای بررسی افزایش قیمت ارز خبر داد.


اتاق ایران: فعالان اقتصادی از بانک‌ها ارز بخرند

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: زمانی که فعالان اقتصادی، واردکنندگان و صادرکنندگان برای تامین ارز به شبکه بانکی مراجعه کنند از مرجع مطمئن تری فعالیت های خود را انجام داده اند.


حقوق و مزایای مقامات، مدیران و کارمندان اعلام می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کردند در سال اول اجرای برنامه ششم توسعه سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام و امکان تجمیع تمامی پرداخت‌ها به مقامات، رؤسا، مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی راه اندازی کند


دود ماجرای فیش حقوقی در چشم کارمندان بانک‌ها

پس از ماجرای افشای فیش‌های بانکی و تبعاتی که برای کارمندان بانک‌ها، از جمله قطع وام‌های پرداختی به این افراد داشت، خبرها حاکی از دور جدید پرداخت وام به کارمندان بانک‌ها با شرایط جدید است.


هشدار بانک‌ها در مورد رکود مسکن

شورای هماهنگی بانک های دولتی” و “شورای عالی کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی” در نامه‌ای مشترک به معاون اول رئیس جمهوری، نسبت به رکود بازار مسکن هشدار دادند.


ناوگان کشتیرانی ایران تحت پوشش بیمه یک شرکت نروژی قرارگرفت

هم اکنون بیش از ۵۰ فروند شناور کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در لیست کلوپ این گروه بین المللی قرارگرفته اند.