تحقق ۹۷ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته


وزیر امور اقتصادی و دارایی در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اعلام رقم ۱۰۹ هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی در سال گذشته، از تحقق ۹۷ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال ۹۷ خبر داد.

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

مطالبات مدیران نظام بانکی از رئیس‌جمهور


مدیران نظام بانکی می‌گویند این رسم است که بانکداران در هر دولتی،رئیس‌جمهور را ببینند و مشکلات خود را رو در رو با او در میان بگذارند؛ دیداری که با گذشت ۶سال، هنوز با حسن روحانی محقق نشده است.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸

لایحه مالیات فعالیت‌های اختلال‌زا هفته آینده به دولت ارسال می‌شود


وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه سال ۹۷ درآمدهای غیرنفتی با کمترین تغییر ادامه یافت، بیان کرد: سه ماهه اول سال ۹۸ صادرات غیرنفتی روند قابل قبولی داشت شاید روند مطلوب خیلی سخت باشد اما در شرایط کنونی قابل قبول است که از نظر وزنی و ارزش رشد مثبت دارد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

قراردادهای صادراتی بیمه می‌شوند


رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: یکی از مهمترین محصولات این صندوق، بیمه کردن قراردادهای صادراتی است. بیمه‌نامه‌های صندوق می‌تواند عملاً برای اطمینان بخشی از برگشت پول به فروشنده و صادرکننده ایرانی جایگزین ال سی باشد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

کارنامه سپرده‌گیری بانک‌ها در سال پرتلاطم ارزی


نگاهی به وضعیت سپرده‌گیری و تسهیلات‌دهی بانک‌ها در سالی که ارز و بازارهای موازی آن با تلاطم مواجه بوده، حکایت از رشد ۳۲ درصدی سپرده‌ها دارد.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

امهال مطالبات غیرجاری در دستور کار شورای پول و اعتبار


عضو شورای فقهی بانک مرکزی از تصویب امهال مطالبات غیرجاری در موسسات اعتباری در شورای فقهی بانک مرکزی خبر داد و گفت: هم اکنون این امر در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار دارد.

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

شرکت‌های ضعیف بیمه‌ باید ادغام شوند


ابهام در وضعیت شرکت‌های بیمه‌ای دارای بحران مالی، شرکت‌هایی که قرار بود برای رفع مشکلات فراروی خویش برنامه‌هایی را ارائه کنند تا مطابق با آن، گره‌های بسته شده برپای شرکت خویش را یکی پس ازدیگری بازکنند، اما آیا این موضوع به واقعیت پیوست؟

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶

سامانه جامع مدیریت تضامین بانکی دولت راه‌اندازی می‌شود


سامانه جامع مدیریت تضامین دولت با هدف رصد و پایش تعهدات دولت به‌ویژه در بخش بانکی راه‌اندازی می‌شود که با تحقق آن، اقدام هر مرجع دیگری به غیر از سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به صدور تضامین، فاقد وجاهت قانونی خواهد بود.

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

نماینده ایران در بانک جهانی تغییر کرد


میرشجاعیان حسینی طی روزهای آتی به عنوان نماینده ایران در بانک جهانی در شهر واشنگتن آمریکا، جایگزین فرهاد نیلی خواهد شد.

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

عوامل تاثیرگذار بر کاهش نرخ سود بانکی


کاهش مطالبات معوق بانک‌ها از دولت و تسهیلات گیرندگان، کنترل تورم، ارائه مشوق‌ به سرمایه‌گذاران و صادرات از جمله عواملی هستندکه می‌توانند موجب کاهش نرخ سود بانکی و به تبع آن نرخ سود تسهیلات بانکی شوند.

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
تحقق ۹۷ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته
تحقق ۹۷ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته
تحقق ۹۷ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته
تحقق ۹۷ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته