سقوط اقتصاد انگلیس پس از برگزیت
سقوط اقتصاد انگلیس پس از برگزیت
سقوط اقتصاد انگلیس پس از برگزیت
سقوط اقتصاد انگلیس پس از برگزیت
سقوط اقتصاد انگلیس پس از برگزیت

سقوط اقتصاد انگلیس پس از برگزیت

مقامات انگلیس بطور رسمی خروج این کشور از گروه پنج قدرت برتر اقتصادی جهان را تایید کردند.


تصویب جزییات قانون مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جزییات لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته و در نوبت رسیدگی در صحن علنی مجلس قرار دارد.


گشایش‌های بانکی راه را برای روابط تجاری بااتریش باز کرد

در این سفر زمینه های گسترش همکاری های تجاری بین اتاق های بازرگانی بررسی شد و با توجه به گشایشهای بانکی، در آینده شاهد اتفاقات خوبی در توسعه روابط خواهیم بود.


سیف: نظام بانکی به نرخ‌ سود سپرده پایبند است

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به بررسی بیش از ۴هزار شعبه بانکی در سراسر کشور در خصوص رعایت نرخ های مصوب سود سپرده،از پایبندی نظام بانکی به این بخشنامه خبر داد.


ویرگول ٧هزارمیلیاردی

یک ویرگول معنای متن لایحه بودجه دولت را برهم زده و با این تغییر معنا، کبک نجومی‌بگیران خروس خواهد خواند.


ارائه گزارش تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت به وزیر اقتصاد

گزارش عملکرد معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور در این خصوص، به طور دوره ای و منظم در اختیار وزیر اقتصاد قرار می گیرد.


بررسی مجدد گزارش معوقات بانکی کلان در مجلس

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از بررسی مجدد گزارش معوقات بانکی کلان با حضور وزیر اقتصاد، رئیس بانک مرکزی، مسئولانی از مرکز پژوهش‌ها و تعدادی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.


کلیات طرح اصلاح قانون چک تصویب شد

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تصویب کلیات طرح اصلاح قانون چک در کمیسیون متبوع خود خبر داد.


ضوابط بازاریابی آنلاین محصولات بیمه

مدیران شبکه فروش تمامی شرکت های بیمه از این پس برای انعقاد قراردادهای همکاری با بازاریابان برخط باید طبق ضوابط جدید اعلامی از سوی بیمه مرکزی اقدام کنند.


وام ۱۱۰ میلیونی مسکن چقدر اوراق می‌خواهد؟

در این روزها برای وام ۱۱۰ میلیون تومانی باید حدود ۱۷ میلیون تومان اوراق خرید.


حل مشکل حساب بانکی‌ ایرانی‌ها در چین

مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون مشکل خاصی در روابط بانکی ایران با چین و امارات وجود ندارد، از حل مشکل روابط با هالک بانک ترکیه خبر داد.


تکلیف بانک مرکزی با مؤسسات غیرمجاز

این‌روزها؛ چه در شبکه‌های اجتماعی و چه در رسانه‌های جمعی مرتبا حملات معنی‌داری به بانک مرکزی و رئیس کل بانک مرکزی بابت آنچه به تعاونی‌های غیرمجاز مصطلح‌ شده،صورت می‌گیرد!


بانکهای عامل پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان مشخص شد

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هفت بانک را به عنوان عامل پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت به آسیب دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه تعیین کرد.


کلاهبرداری بزرگ مالیاتی از اصناف

برخی از افراد با شیوه‌های متقلبانه با ارسال نامه‌های جعلی و ارائه یک عدد لوح فشرده حسابداری حاوی یک نرم‌افزار و اپلیکیشن جعلی، برخی مودیان را به ارائه اطلاعات حساب بانکی خود ترغیب کرده و وجوه حساب‌های این مودیان را سرقت کرده‌اند.


۱۹۷ هزار میلیارد تسهیلات بانکی روانه سرمایه در گردش شد

از مجموع تسهیلاتی که بانک‌ها در هفت ماهه امسال پرداخت کرده‌اند بیش از ۶۲.۸ درصد یعنی ۱۹۷هزار میلیارد تومان آن به تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی اختصاص یافته است.


صدور ۳۶ کد سهامداری برای نوزادان در نخستین ماه پاییز

جدیدترین آمارها نشان می‌دهد که در مهر ماه گذشته ۳۶ کد سهامداری برای نوزادان در کشور صادر شده است.


تشکیل پرونده پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان از هفته آینده

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی از آغاز تشکیل پرونده به منظور پرداخت تسهیلات ۵ تا ۱۰ میلیون تومانی به زلزله زدگان از روز شنبه هفته آینده (۲۷ آبان ماه) خبر داد.


کوچ بزرگ سپرده‌ها

آمار شهریور بانک مرکزی، کوچ سپرده‌ها از کوتاه‌مدت به بلندمدت را تایید کرد. حجم سپرده‌های کوتاه‌مدت در ماه پایانی تابستان، عقبگردی ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی را ثبت کرد.


همکاری بانک مرکزی و مؤسسه بیمه صادراتی جمهوری

تفاهم‌نامه همکاری‌ بین بانک مرکزی و مؤسسه بیمه صادراتی جمهوری چک (اِگاپ) با هدف تسهیل روابط تجاری و ارتقای سطح سرمایه‌گذاری‌، امروز سه‌شنبه در محل بانک مرکزی منعقد شد.


حساب بانکی ایرانیان در امارات بسته نیست

رییس اتاق مشترک ایران و امارات گفت: انسداد حساب بانکی ایرانیان در امارات صحت ندارد و حساب یک شخص به دلیل نقص مدارک مسدود شده است.


شرط پرداخت وام‌های ویژه به زلزله‌زدگان

کرباسیان طی نامه‌ای خطاب به معاون امور بانکی و بیمه‌ای خود اعلام کرد که با همکاری بیمه مرکزی، بانک‌ها، بیمه‌های دولتی و نیمه دولتی ضمن تشکیل کمیته پیگیری و رسیدگی نسبت به تسریع در ارائه‌ خدمات و اعطای تسهیلات لازم به اسیب دیدگان سریعا اقدام کنند.


حجم نقدینگی ۱۳۸۹ هزار میلیارد تومان را رد کرد

گرچه روند رو به رشد نقدینگی همچنان ادامه داشته و تا مرز ۱۳۹۰ هزار تریلیون پیش رفته اما از سرعت رشد آن تا پنج درصد کاسته شده است.


بیت کوین در ایران تا سال دیگر تعیین تکلیف می‌شود

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت : تلاش می‌کنیم در بحث استفاده از ارزهای رایج همچون “بیت‌کوین” در سال ۹۷ به یک جمعبندی و نتیجه برسیم.


چقدر با خارجی‌ها روابط بانکی داریم؟

گسترش روابط اقتصادی بین‌المللی بدون توسعه روابط کارگزاری با بانک‌های معتبر خارجی، ناممکن است، به‌خصوص برای اقتصادی که سهم عمده تامین مالی بر دوش شبکه بانکی است.


اخذ سفته به عنوان وثیقه تعهدات ارزی بلامانع است

امکان اخذ سفته با درج مبلغ ارزی به عنوان وثیقه غیرنقدی تعهدات ارزی از مشتریان بانک ها با رعایت سایر ضوابط و مقررات بلامانع است.


دور زدن سود بانکی با تلفن!

بانک‌ها در هر صورت حتی اگر نرخ سود سپرده را در مقابل ارقام کلان هم بالا نبرند و خود را پایبند به قانون نشان دهند، می‌دانند که چگونه باید بخشنامه بانک مرکزی را دور بزنند، حتی با استفاده از تلفن‌بانک.


چقدر با خارجی‌ها روابط بانکی داریم؟

گسترش روابط اقتصادی بین‌المللی بدون توسعه روابط کارگزاری با بانک‌های معتبر خارجی، ناممکن است، به‌خصوص برای اقتصادی که سهم عمده تامین مالی بر دوش شبکه بانکی است.


روحانی: مردم حواسشان به موسسات باشد

در برخی از موارد مؤسساتی دچار مشکلاتی شده و مردم گرفتار شدند، برای آینده نیز باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود و مردم هم مراقبت کنند و سرمایه خود را به بانک‌ها و مؤسساتی که کاملاً معروف و مورد اعتماد هستند، بسپارند.


قاچاقچیان سپرده از بازار پول جمع‌آوری شدند

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: ساماندهی موسسات غیر مجاز به معنای جمع آوری قاچاقیان سپرده از بازار پول است.


مطالبات معوق بانکی به۵ /١١٨ هزار‌میلیارد تومـان رسید

حجم مطالبات معوق بانکی همچنان رو به افزایش است؛ تا جایی که بررسی‌های تازه اتاق بازرگانی تهران نیز نشان می‌دهد که از سال ١٣٩٠ تا شهریور ١٣٩۶ میزان مطالبات غیرجاری و نسـبت آن بـه کـل تسـهیلات بانکی دچار تغییراتی شده است.


تقاضای طلا در ایران افزایش یافت

شورای جهانی طلا اعلام کرد تقاضا برای جواهرات در ایران در سه ماهه سوم ۲۰۱۷ برای نهمین دوره سه ماهه متوالی افزایش داشته و با رشدی ۸ درصدی به ۱۱.۴ تن رسیده است.


تسهیلات مسکن مهر با نرخ‌های قبلی ارائه می‌شود

بانک مرکزی اعلام کرد که تسهیلات مسکن مهر کماکان با نرخ های قبلی در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.


حذف دلار آمریکا از بازار بین بانکی ارزی کشور

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی با اشاره به اقدامات بانک مرکزی برای کاهش وابستگی اقتصاد کشور به دلار آمریکا گفت: در بازار بین بانکی ارزی کشور، دلار وجود ندارد اما در شبکه های صرافی مجاز از دلار استفاده می شود.


حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط اولویت نظام بانکی است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: توزیع هدفمند منابع بانکی به منظور افزایش تولید، ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در دستور کار نظام بانکی قرار دارد.


کارت‌های بازرگانی یک‌بار مصرف پدر اقتصاد را درآورده است

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه کارت های بازرگانی یک‌بار مصرف و صوری پدر اقتصاد را در آورده است،گفت: ان شاءالله پیرو این جلسات بتوانیم کارت های بازرگانی صوری را از سیستم بازرگانی خارج کنیم.


نباید سپرده‌گذاران موسسات غیرمجاز را مظلوم جلوه دهیم

نباید سپرده‌گذارانی که با شناخت، قصد تحصیل سود داشتند مظلوم جلوه دهیم و با مظلوم‌نمایی فضای جامعه را به‌گونه‌ای ترسیم کنیم که باید دولت وارد شود و مبالغی را به این‌ها بپردازد.


اتصال بازار سرمایه ایران به بیش از ۳۰ بازار مهم دنیا

جانشین رییس سازمان بورس در امور بین‌الملل گفت: با اجرای پروژه کاستودین که اتصال بازار سرمایه ایران به یونان را دنبال می‌کند، انتظار می‌رود بازار سرمایه ایران به بیش از ۳۰ بازار مهم دنیا متصل شود.


⁠⁣پشت پرده بحران موسسات مالی و اعتباری و تجمعات مالباختگان

توصیه می کنم رسانه ها تحقیق کنند که چگونه و توسط چه کسانی در آن زمان این مجوز ها از طریق ادارات تعاون صادر می شد.


جرایم رانندگی روی حق بیمه تاثیر می‌گذارد


شرط صدور مجوز برگزاری مجامع بانک‌ها

هر گاه صورت‌های مالی بانک‌ها مطابق با الگوی نمونه بانک مرکزی که مورد توافق رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد هم قرار گرفت، ارائه و بانک مرکزی آن را بررسی کند، مجوز برگزاری مجمع عمومی را صادر خواهد کرد.


اعلام آمادگی بانک‌های ایرانی برای افتتاح شعبه در اتریش

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: تعدادی از بانک‌های ایرانی برای افتتاح شعب در بلژیک اعلام آمادگی کرده‌اند که امیدواریم با تعامل دو طرف این اتفاق صورت گیرد.


دومین بیمه تخصصی عمر مجوز گرفت

 رئیس کل بیمه مرکزی ایران از صدور مجوز برای فعالیت دومین شرکت بیمه تخصصی عمر در شورای عالی بیمه خبر داد.


مذاکرات جدید با بانک مرکزی برای راه‌اندازی بورس ارز

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مذاکراتی را درباره راه‌اندازی بورس ارز با بانک مرکزی خواهیم داشت.


بانک‌های دولتی اموال مازاد می‌فروشند

رئیس شورای هماهنگی مدیران عامل بانک های دولتی گفت: همه بانک های دولتی فهرست املاک و اموال مازاد و شرکت ها را از طریق بورس و یا روزنامه آگهی برای فروش منتشر می کنند.


پای سران قوا به پرونده موسسات اعتباری بازشد

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار گفت: با تفویض اختیار مقام معظم رهبری برای حل مشکل موسسات اعتباری به سران قوا این موضوع در دو جلسه اخیر سران سه قوه مورد بررسی قرار گرفته است.


درگاه اینترنتی معاملات ارزی در سیستم بانکی ایران راه اندازی شد

درگاه اینترنتی معاملات ارزی در سیستم بانکی ایران با هدف تعمیق معاملات ارزی در بازار بین بانکی ارز، افزایش کارایی و سرعت تامین مالی، ایجاد ثبات در بازار ارز کشور، تسهیل تجارت، تسهیل معاملات ارزی در سیستم بانکی کشور و ایجاد خزانه اطلاعاتی غنی از معاملات ارزی، راه اندازی شد.


مجلس با پرداخت سود نقدی به سهام عدالت مخالف است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مجلس با پرداخت سود نقدی سهام عدالت مخالف است، گفت: این طرح به نفع دولت و مردم نیست.


کسری‌ دولت از جیب بانک مرکزی پرداخت شد

بنا بر آمارهای وزارت امور اقتصادی و دارایی، به دلیل تحقق‌نیافتن منابع عمومی بودجه به شکل متوازن و همچنین محقق‌نشدن بخشی از درآمدهای مالیاتی و نفتی، مصارف دولت از محل تنخواه‌گردان بانک مرکزی و استفاده از ظرفیت ماده ١٢۵ قانون محاسبات عمومی تأمین شد.


فضای بکر بازار بیمه برای سرمایه گذاران خارجی

رییس‌کل بیمه مرکزی: در حال حاضر دو تقاضای مهم در حال بررسی از سوی شرکتهای بیمه ایتالیایی و آلمانی برای خرید شرکت‌های بیمه ایرانی داریم.


جزئیات تغییر در حق بیمه شخص ثالث منتشر شد

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور جزئیات آیین نامه جدید بیمه شخص ثالث را ابلاغ کرد که بر اساس آن تخفیف هایی برای این بیمه فراگیر لحاظ شده است.