اعتراض ایران به دادگاه لوکزامبورگ برای توقیف دارایی بانک مرکزی
اعتراض ایران به دادگاه لوکزامبورگ برای توقیف دارایی بانک مرکزی
اعتراض ایران به دادگاه لوکزامبورگ برای توقیف دارایی بانک مرکزی
اعتراض ایران به دادگاه لوکزامبورگ برای توقیف دارایی بانک مرکزی
اعتراض ایران به دادگاه لوکزامبورگ برای توقیف دارایی بانک مرکزی

اعتراض ایران به دادگاه لوکزامبورگ برای توقیف دارایی بانک مرکزی

بانک مرکزی ضمن اعلام اعتراض ایران به تصمیم اخیر دادگاه لوکزامبورگ در توقیف دارایی های کشورمان تاکید کرد که این تصمیم به معنای اجرای رأی دادگاه آمریکایی نیست.


بزرگترین تولیدکنندگان طلا در سال ۲۰۱۶ را بشناسید

تولید جهانی طلا در سال ۲۰۱۶ به ۳۱۰۰ تن رسید. این میزان تولید معادل سال قبل است به طوری که کانادا، توانست آن بخش از کاهش تولید مکزیک را جبران کند.


بیمه حوادث طبیعی جدی شد

قائم مقام بیمه مرکزی از تصویب لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی پس از ۱۵ سال خبر داد.


سه روایت از رشد جهشی اقتصاد ایران در سالی که گذشت

در این سال به مدد اجرای برجام و نتایج حاصل از آن که بیشتر در افزایش تولید و صادرات نفت ایران موثر بود، اقتصاد ایران با رشد جهشی ، رکورد بی سابقه ای را ثبت کرد.


شرکت‌های دولتی قابل واگذاری تا یکسال آینده واگذار می‌شوند

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه، بایستی شرکتهای قابل واگذاری تا سال ۹۳ واگذار می‌شدند، از واگذاری تمامی شرکتهای دولتی مصوب شده، تا یکسال آینده خبر داد.


نشانه‌هایی امیدبخش از آینده اقتصاد ایران

رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی در باره چشم انداز اقتصاد ایران نوشت : درحالی سال ۱۳۹۵ را به پایان می‌بریم که نشانه‌هایی روشن و امیدبخش از آینده اقتصاد ایران درحال پدیدار شدن است.


بانک ملت سال ۱۳۹۷ را به جای سال ۱۳۹۶ تبریک گفت!

بیلبوردهای تبلیغاتی بانک ملت که در آن سال ۱۳۹۷ به جای فرا رسیدن سال ۱۳۹۶ تبریک گفته شده خبرساز شد.


پلیس فتا: فعالیت صرافی‌ها در فضای مجازی فاقد مجوز از بانک مرکزی است

رئیس اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: فعالیت صرافی ها در فضای مجازی فاقد مجوز از بانک مرکزی است.


دفترچه بیمه تامین اجتماعی حذف شد

دفترچه بیمه تامین اجتماعی در مراکز ملکی این سازمان، امروز چهارشنبه در بیمارستان شهید معیری رسما، حذف شد.


برنامه‌های بانک مرکزی برای سال جدید

رییس کل بانک مرکزی گفت: انتظام بخشی و اصلاح ساختار نظام بانکی کشور از مهمترین برنامه های این بانک برای سال آینده است.


مسافران بیش از ۱۰هزار دلار نمی‌توانند وارد کشور کنند

براساس دستورالعمل بانک مرکزی، ورود ارز به صورت اسکناس توسط هر مسافر از خارج از کشور تا سقف ۱۰هزار دلار و یا معادل آن به سایر ارزها بدون نیاز به اظهار آن در مبادی ورودی گمرک امکانپذیر است.


تغییرات دستمزد در ۱۰ ساله گذشته

بعد از تعیین حداقل دستمزد ۹۶ به ترتیب برای حداقلی بگیران ۱۴.۵ درصد و برای سایر سطوح مزدی ۱۲ درصد در جلسه شورای عالی کار که تا بامداد امروز به طول انجامید، حداقل دستمزد ۱۰ سال اخیر بررسی شد.


جزییات جدید از پرونده کاسپین

اعتراض های اخیر مربوط به سپرده‌گذاران تعاونی‌های اعتبار منحله است نه سپرده‌گذارانی که پس از تأسیس موسسه اعتباری کاسپین، اقدام به سپرده‌گذاری کرده‌اند.


سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در رجاء

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی در بخش ریلی خبر داد.


نرخ رشد جمعیت صفردرصد شد

کل جمعیت کشور در سال ١٣٩۵ به ٧٩ میلیون و ٩٢۶ هزار و ٢٧٠ رسید که نسبت به سال ١٣٩٠ نزدیک به ۴ میلیون و ٧٧۶ هزار نفر افزایش یافته است.


جزئیات رشد اقتصادی ۹ماهه امسال

معاون اقتصادی بانک مرکزی رشد اقتصادی ۹ ماهه کشور را ۱۱.۶ درصد اعلام کرد و گفت: رشد اقتصادی نه ماهه امسال بدون احتساب نفت ۱.۹ درصد است.


دادستان تهران: با تسهیلات سفارشی برخورد می‌کنیم

دادستان تهران گفت: ما با تسهیلاتی سر وکار داریم که با توصیه و سفارش پرداخت شده و اعتبارسنجی و وثیقه غیرواقعی در قبال تسهیلات اعطایی، دریافت شده است.


در ضرورت افزایش حداقل حقوق و دستمزد

اگر تعیین حداکثر سقف برای دستمزد مدیران خلاف قانون اساسی یا شرع دانسته و مصداق اخلال در نظام اداری کشور معرفی شده است، پس چرا حداقل دستمزد مشمول این قاعده نمی‌شود؟


نقدینگی در دی ماه کم شد

بانک مرکزی میزان نقدینگی کشور در پایان دی ماه امسال را ۱۱۹۶۶ هزار میلیارد ریال اعلام کرد که در بازه زمانی یکساله، رشد ۲۶ درصدی را نشان می دهد اما نسبت به آذرماه، ۲.۱ درصد افت کرد.


بدهی شرکت‌های دولتی به بانک‌ها کم شد

آمارهای بانک مرکزی از آخرین وضعیت شاخص های پولی کشور در پایان دی ماه امسال از تداوم رشد منفی بدهی شرکت ها و موسسه های دولتی به شبکه بانکی برای دومین ماه متوالی حکایت دارد.


چرا نباید دیه کاهش پیدا کند؟

فرض کنیم دیه کاهش یابد. در این صورت، کسانی که به سراغ پوشش‌های بیمه‌ای مانند بیمه شخص ثالث می‌روند، خیالشان راحت می‌شود که با پرداخت هزینه‌ای ناچیز، هرگونه بی‌احتیاطی برایشان بسیار کم‌هزینه است.


جزئیات اولویت‌بندی بانک مرکزی برای بخشودگی وام‌ها

اگرچه دولت تصویب کرد که جرایم دیرکرد وام های کمتر از ۱۰۰میلیون تومان که تا یکشنبه هفته بعد تسویه خواهد شد را می‌بخشد، اما بانک مرکزی می‌گوید که بر اساس اولویت بندی عمل می‌کند که ۲۲ بند دارد.


تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج رسما منحل شد

بانک مرکزی با اشاره به انحلال تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج اعلام کرد: مبالغ قابل انتقال و قابل پرداخت حساب‌های تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج (در حال تصفیه) به همه سپرده گذاران تعلق می‌گیرد.


توضیحات سیف در مورد پول های بلوکه شده در لوکزامبورگ

رئیس کل بانک مرکزی در کانال تلگرامی اش درباره اخباری که در روزهای گذشته در رابطه با توقیف “۱.۶ میلیارد دلار از دارایی کشور در لوکزامبورگ” منتشر شده است، توضیحاتی داد.


پیش‌بینی رشد ۱۰.۵ درصدی نرخ بیمه‌نامه شخص ثالث در سال ۹۶

دبیر کارگروه بیمه‌های اتومبیل سندیکای بیمه‌گران گفت: متناسب با رشد ۱۰.۵ درصدی نرخ دیه، حق بیمه شخص ثالث نیز ۱۰.۵ درصد افزایش خواهد یافت.


سیف: دادگاه لوکزامبورگ در اولین رای خود تقاضای آمریکا را رد کرد

رییس کل بانک مرکزی گفت : دادگاه لوکزامبورگ درمورد بلوکه شدن ۱.۶ میلیارد دلار از منابع ایران در اولین رای صادره تقاضای آمریکایی ها را رد کرد که برای این تصمیم درخواست فرجام شده است که در آستانه رسیدگی است، دفتر خدمات حقوقی و وکلای بانک مرکزی نیز این موضوع را در دست پیگیری دارند.


طیب نیا: بدهی های دولت کاهش یافت

وزیر امور اقتصادی و دارایی می گوید، عمده بدهی های فعلی دولت مربوط به دولت گذشته است، اما با وجود سودی که بطور طبیعی به این بدهی ها تعلق می گیرد، تهاتر بخش عمده ای از آنها را با مطالباتمان در دستور کار قرار دادیم.


افزایش روابط کارگزاری‌ها رضایت‌بخش است

قائم مقام بانک مرکزی: امروز تعداد روابط کارگزاری در پسابرجام به دوره پیش از تحریم ها رسیده است.


بودجه سال ۹۶ تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بعد از ظهر امروز (یکشنبه ) بودجه سال ۹۶ را به تصویب رساند.


تحکیم روابط بانک‌های مرکزی ایران و فرانسه

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه: ابزارهای جدیدی برای حمایت از پروژه های مشترک به‌کار خواهیم گرفت، که یکی از آنها “اعتبار خزانه داری” است.


تسهیلات جدید بانک‌ها برای تامین ودیعه مسکن

عضو شورای فقهی بانک مرکزی با تشریح برنامه جدید بانکها برای تامین ودیعه مسکن خانوارها گفت: بانک با شرایط مالک، آپارتمان یا مغازه را اجاره کرده و متناسب با توان مالی مستاجر،به او اجاره می‌دهد.


واحدهای صنفی بدون درآمد از مالیات معاف می‌شوند

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه کسانی که ثابت کنند در سال درآمدی نداشته‌اند مالیات از آنها گرفته نمی‌شود،گفت: با کسبه بر سر درآمد مشمول مالیات آنها توافق می‌کنیم.


سارق خودروی پول‌رسان بانک پاسارگاد: حقوقم کم بود وسوسه شدم!

چهار مرد مسلح که باهمدستی یکی از مأموران حفاظت بانک وبه شیوه فیلم‌های هالیوودی، به خودروی حمل پول بانک پاسارگارد دریکی از بزرگراه‌های تهران دستبرد زده بودند ۵ روزپس از سرقت دستگیر شدند.


گسترش همکاری‌های بانکی میان ایران و قزاقستان

در سفر معاون ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به آستانه و در دیدار با وزیر سرمایه‌گذاری و توسعه جمهوری قزاقستان، بر گسترش همکاریهای بانکی میان دو کشور تاکید شد.


کارگران بیمه‌نشده هم عیدی می‌گیرند

مدیرکل روابط کار وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه حتی به کارگران بیمه نشده هم عیدی تعلق می گیرد، گفت: براساس آمار بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی ، حدود ۱۲ میلیون کارگر داریم.


کفایت سرمایه بانک های دولتی بهبود یافت

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی از نقش تاثیر گذار بانک سپه در عرصه پولی و اقتصادی کشور گفت.


آزادی اقتصادی در ایران بیشتر شده است

بنیاد هریتچ نمره ایران در شاخص آزادی اقتصادی را ۷ واحد نسبت به سال گذشته ارتقا داد و به رقم ۵۰.۵ رساند.


کشف فرار مالیاتی ۹۹۰ میلیارد تومانی با بررسی تراکنش‌ها مشکوک

در ۴ ماه اخیر ۲۲۰ تراکنش مشکوک احصاء و از فرار مالیاتی ۹۹۰ میلیارد تومانی جلوگیری شد.


حداقل سرمایه شرکت های بیمه تعیین شد

رئیس کل بیمه مرکزی تصویب نامه هیات وزیران در خصوص «تعیین حداقل سرمایه موسسات بیمه ایرانی» موضوع ماده ۳۶ قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری را برای اجراء به شرکت های بیمه ابلاغ کرد.


پیش‎بینی صندوق بین‎المللی پول از اقتصاد ایران در سال ۹۶

صندوق بین المللی پول با اشاره به عدم قطعیت لغو تحریم ها علیه ایران پیش بینی کرد رشد اقتصادی این کشور در سال ۹۶ نصف رقم پیش بینی شده برای امسال باشد.


افتتاح حساب، ارائه دسته چک و کارت‌ بانکی در روستاها ممنوع شد

با ابلاغیه جدید پست بانک افتتاح حساب، احراز هویت، تایید اصالت حساب، دریافت دسته چک و کارت بانکی الزاما در شعب مستقر در مرکز شهرستان انجام می‌شود و از این پس روستاییان برای این امور باید به شهر مراجعه کنند.


مجمع بانک مرکزی با حضور رییس جمهوری برگزار شد

با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان از چند سامانه بانکداری الکترونیکی و نظارت بانک مرکزی رونمایی شد.


وضعیت تجارت خارجی کشور در ۱۱ماهه سال جاری

مازاد تراز تجاری به مثبت ۷۷میلیون دلار رسید و نشان می‌دهد تراز تجاری کشور همچنان مثبت است.


سال جدید نیاز به خرید الحاقیه بیمه ثالث ندارید

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: براساس قانون جدید بیمه‌نامه شخص ثالث، افرادی که بعد از اردیبهشت ماه سال ۹۵ بیمه‌نامه خریداری کرده‌اند، نیازی به خرید الحاقیه برای سال ۹۶ ندارند.


سیف: IFRS به‌عنوان یک طرح ملی تلقی شود

رییس کل بانک مرکزی: هدف اصلی در این مرحله نزدیک‌شدن به قالب‌ها و ادبیات نوین گزارشگری مالی بین‌المللی و ارتقاء قابل ‌ملاحظه شفافیت در چارچوب استانداردهای ملی بود.


بانک‌ها زیر ذره‌بین شفاف سازی

وزیر اقتصاد با بیان اینکه صورت های مالی شفاف بر اساس استانداردهای بین المللی یاری رسان نهادهای ناظر بر بانک ها است، گفت: نظارت بر بانک ها افزایش یافت.


گسترش همکاری‌های تجاری ایران و مالزی با ارزهای محلی

معاون ارزی بانک مرکزی: سیاست کنونی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تسهیل معاملات تجاری با ارزهای محلی و پیمان ارزی متمرکز است.


پرداخت سود بالا توسط خودروسازان ممنوع است

دبیرکل کانون بانک ها با بیان اینکه ساپپا و ایران خودرو میزان سود پیشنهادیشان را بیش از ۱۵ درصد اعلام کرده اند تا سرمایه گذاران را به سوی خود جذب کنند، گفت: این در حالیست که خودروسازان اجازه ای برای پرداخت این میزان سود ندارند.


توضیح بانک پاسارگاد در مورد سرقت خودرو پول‌رسان

صبح امروز یک دستگاه خودرو پول‌رسان بانک‌پاسارگاد هدف سرقت مسلحانه قرار گرفت.


سیاست دولت تثبیت نرخ ارز نیست

سیاست دولت تثبیت نرخ ارز نیست بلکه تلاش کرده‌ایم که نرخ ارز در بازارهای تعادلی شکل بگیرد و از نوسانات هیجانی نرخ ارز جلوگیری شود.