شرط صندوق بین‌المللی پول برای اسباب کشی به پکن
شرط صندوق بین‌المللی پول برای اسباب کشی به پکن
شرط صندوق بین‌المللی پول برای اسباب کشی به پکن
شرط صندوق بین‌المللی پول برای اسباب کشی به پکن
شرط صندوق بین‌المللی پول برای اسباب کشی به پکن

شرط صندوق بین‌المللی پول برای اسباب کشی به پکن

‘کریستین لاگارد’ رئیس صندوق بین المللی پول امروز (دوشنبه) گفت: اگر رشد چین و سایر بازارهای درحال رشد ادامه پیدا کند، ممکن است مقر این نهاد در یک دهه آینده به پکن منتقل شود.


نسبت موثر سپرده قانونی ۲.۱ درصد است

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی گفت: نسبت موثر سپرده قانونی پس از کسر بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در پایان سال ۱۳۹۵ معادل ۲.۱ درصد است.


بانک‌های بی‌انضباط جریمه می‌شوند

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر تعیین دامنه سپرده قانونی بین ۱۳ تا ۱۰ درصد، گفت: بانک مرکزی نرخ حداقلی سپرده قانونی را برای بانک‌های بی‌انضباط تعیین نمی‌کند.


قسط وام ازدواج از ۲۱۰ تا ۲۵۰هزار تومان

طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج ۲۰ میلیونی به زوج‌های جوان در حالی از امروز آغاز می‌شود که نحوه تقسیط این وام در بانکها متفاوت است، اما به طور میانگین مبلغ هر قسط ۲۱۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است.


بیمه سامان با ” مونیخ ری” قرارداد همکاری بست

شرکت بیمه سامان برای اولین بار در کشور جهت بیمه نامه‌های عمر و تشکیل سرمایه، اقدام به عقد قرارداد اتکایی با شرکت بیمه مونیخ ری Munich Re آلمان کرد.


کلینیک بورس راه‌اندازی شد

کلینیک پذیرش بورس اوراق بهادار تهران به منظور ارائه خدمات کارشناسی و همراهی فنی با شرکت‌ها افتتاح شد.


سیف: موسسات غیرمجاز ۶۰درصد پول سپرده گذاران را حبس کردند

دست اندرکاران موسسات غیرمجاز با سرمایه‌­گذاری بی برنامه در بخش مسکن ، بیش از ۶۰ درصد پول سپرده گذاران را با سودای افزایش قیمت تورمی و کسب سودهای نجومی حبس کردند.


شروط بانک مرکزی برای برگزاری مجامع بانک‌ها

بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی با تاکید بر رعایت ارائه صورت‌های مالی بانک ها در قالب نمونه ابلاغی بانک مرکزی، الزامات صدور مجوز برگزاری مجامع عمومی را ابلاغ کرد.


احتمال خانه‌دار شدن ایرانی‌ها افزایش یافت

معاون وزیر راه گفت: بانک مسکن هفته قبل توانست موافقت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار را با پرداخت یک نوع وام جدید تحت عنوان «وام تبعی مسکن» اخذ کند.


کدام بانکها فوری وام ازدواج می دهند؟

بر اساس توافق انجام شده بین بانک مرکزی و ١١ بانک قرار بر این شده تا از ابتدای مرداد تا پایان شهریور ماه حدود ۵٠٠ هزار فقره تسهیلات ازدواج به منظور کاهش صف متقاضیان در انتظار پرداخت قرار گیرد.


دبیرکل بانک مرکزی: اعتماد مردم سرمایه بانک‌ها است

سید محمود احمدی دبیر کل بانک مرکزی در همایشی در بانک تجارت گفت: اعتماد مردم به شبکه بانکی کشور ارزنده‌ترین دارایی بانک‌ها به شمار می‌رود و اعضای این شبکه باید برای صیانت از این اعتماد تلاش مجدانه داشته باشند.


جزییات طرح جدید مالیاتی طلافروشان

رییس اتحادیه طلا و جواهر از ارایه لایحه‌ای توسط دولت به مجلس و پیشنهاد اخذ مالیات بر ارزش افزوده با نرخ سه درصد از طلافروشان خبرداد.


سه سرعت‌گیر در مسیر کاهش نرخ سود بانکی

دولت یازدهم از همان ابتدا که اداره امور کشور را در دست گرفت، کاهش نرخ تورم را در دستور کار خود قرار داد و توانست در طول چهار سال گذشته تورم ۴۰ درصدی را به کمتر از ۱۰ درصد برساند.


یک بانک متولی”آرمان” می‌شود

سرانجام بعد از مدت‌ها حواشی موسسه اعتباری غیرمجاز آرمان و مسائلی که برای سپرده‌گذاران آن پیش آمد، ظاهرا قرار است بر اساس توافقات انجام شده یکی از بانک‌های مجاز متولی پرداخت وجوه سپرده‌گذاران این موسسه باشد.


هدیه ازدواج بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به حساب‌شان واریز می‌شود

قبلا لازم بود اشخاص با در دست داشتن مدارک لازم به شعب سازمان مراجعه کنند تا بتوانند هدیه ازدواج را دریافت کنند، اما از این پس دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شعب نیست.


گزارش بانک مرکزی از غیرمجازها در جلسه هیات دولت بررسی شد

هیات وزیران امروز چهارشنبه به ریاست رئیس‌جمهوری، تشکیل جلسه داد و گزارش بانک مرکزی در خصوص موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را بررسی کرد.


رییس هیات مدیره بانک ملت: مسوولیت اجتماعی خود را به نحو احسن ایفا می کنیم

رییس هیات مدیره بانک ملت درخصوص ایفای مسوول اجتماعی این بانک درراستای بهبود فضایل اخلاقی جامعه گفت: بنگاه های اقتصادی باید به موضوع فضایل اخلاقی توجه زیادی کنند چرا که به سبب حساسیت این بخش، خطر کشیده شدن به فساد در این نوع سازمانها بیشتر است.


تا سه ماه آینده پرونده غیرمجازها را می‌بندیم

رئیس کل بانک مرکزی در کمیسیون امنیت ملی گفت که تلاش می‌کنیم طی دو سه ماه آینده تمام مشکلات موسسات مالی را حل کنیم.


مسئولان بانک مرکزی در کاسپین سهام ندارند

اخیراً در یکی از شبکه های فارسی زبان خارجی، موضوع طرح ساماندهی موسسات غیرمجاز از جمله تعاونی منحله فرشتگان مطرح و در آن اتهامات بی پایه و اساس به نظام بانکی ‎عنوان شده است.


برقراری روابط بانکی بین المللی مطلوب لازمه ارز تک نرخی

رئیس بانک مرکزی با تاکید بر لزوم کاهش ریسک های اقتصادی در کشور گفت:برقراری روابط بانکی بین المللی در سطح مطلوب نقش مهمی در یکسان سازی نرخ ارز دارد.


بخشش جریمه دیرکرد وام اولویت‌بندی شد

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اولویت در استفاده از اعتبار مصوب برای اجرای بخشش دیرکرد و جرائم بانکی، در گام اول با دریافت کنندگان وام های زیر ۱۰ میلیون و سپس زیر ۲۵ میلیون است.


ایران چقدر به خارجی‌ها بدهکار است؟

طبق اعلام بانک مرکزی در سال ۹۵ تراز حساب جاری خارجی کشور ۱۶۳۸۸ میلیون دلار و کل بدهی‌های خارجی در پایان دوره، ۸۴۸۱ میلیون دلار بوده است.


سیف گزارش موسسات اعتباری را غیرعلنی به مجلس می‌دهد

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت موسسات مالی و اعتباری با حضور رئیس کل بانک مرکزی در جلسه غیرعلنی روز سه شنبه مجلس خبر داد.


سپرده گذاران ثامن: تکلیف این موسسه را معلوم کنید

برخی سپرده گذاران همچنان از سرنوشت سپرده های خود اطمینان ندارند و با مراجعه به شعبه ها، ساعت ها برای دریافت مبلغی اندک منتظر می مانند.


حساب سازمان تامین اجتماعی پُر می‌شود

از حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع معوق سازمان، حدود ۶۰۰میلیارد تومان از اموال برگشت داده شد.


نرخ سود در بازار بدهی چگونه رقیب بانک ها شد؟

نرخ بالای سود در بازار بدهی در یک سال گذشته به بهانه اصلی بانک ها در دور زدن مصوبات شورای پول و اعتبار در این زمینه تبدیل شده است.


موسسات اعتباری منحل شده سود نمی‌دهند

یک مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: تنها ۸۰شعبه‌ کاسپین که اسامی آنها در سایت بانک مرکزی وجود دارد مجاز به پرداخت سپرده‌ها هستند و اتفاقی که در خارج از این شعب رخ دهد، مورد تائید این بانک نیست.


کاهش محبوبیت یورو در دنیا

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد: اقبال جهانی برای استفاده از یورو به عنوان یک ارز بین المللی، با سیر کاهشی روبرو شده است.


قانون انتقال تخفیف شخص ثالث پابرجاست

قانون جدید بیمه شخص ثالث که در ۶۶ ماده تنظیم شده، از ۲۹ خرداد ماه برای همه شرکت‌های بیمه لازم الاجرا شده است.


بانک‌های دولتی سال دیگر شفاف می‌شوند

ضوابط ناظر بر حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات توسط مؤسسات اعتباری» برای بانک های دولتی به همراه برنامه زمان بندی اجرا، ابلاغ شد.


کشف دارایی‌های جدید موسسه کاسپین توسط وزارت اطلاعات

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مقرر شده تا پرداخت مبلغ ۵۰میلیون تومان به سپرده‌گذاران کاسپین در دستور کار بانک مرکزی قرار گیرد.


۱۳هزار میلیارد تومان چک برگشت خورد

بر اساس گزارش های منعکس شده،قریب به ۱۳ هزار میلیارد تومان چک مبادله‌ای تنها در اردیبهشت ماه سالجاری برگشت خورده که این اعداد و ارقام حاکی از رشد ۳۶ درصدی این عارضه و بیماری پنهان اقتصادی است.


بابک زنجانی: حاضرم بمیرم ولی پول‌ها را برنگردانم!

مسئول کمیته ویژه حقوقی مجلس گفت: با جلساتی که قبل از دستگیری با اختلاس گر بزرگ نفتی داشتیم، معلوم شد وی اراده ای برای بازگرداندن بدهی خود ندارد و بیشتر بدنبال سفسطه است.


نرخ تورم دوباره تک رقمی می‌شود

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به ثبت نرخ تورم ۱۰.۲ درصدی در خرداد ماه امسال اعلام کرد که این نرخ با تداوم سیاست های انضباطی تک رقمی می‌شود.


موافقت وزیراقتصاد با کاهش نرخ سود بانکی

وزیر اقتصاد با بیان اینکه تا قبل تحریم ۶۰۰ بانک خارجی طرف تعامل با ایران بودند، گفت: اکنون ۲۴۰ بانک با ایران روابط کارگزاری داشته و به زودی روابط کارگزاری با عموم بانکها برقرار می‌شود.


رشد ۲۲.۵ درصدی فروش حق بیمه در ایران

۲۴ شرکت خصوصی بیمه، ۶۲.۲ درصد از کل درآمد حق بیمه را به خود اختصاص داده اند و شرکت دولتی سهامی بیمه ایران تنها شرکت دولتی در این صنعت نیز مابقی سهم بازار را در اختیار دارد.


شکایت شهروندان آمریکایی از بانک‌ها در کالیفرنیا آزاد شد

ایالت کالیفرنیا شکایت شهروندان آمریکایی را از بانک‌های این کشور آزاد اعلام کرد و از این پس مردم آمریکا می‌توانند با اتهاماتی نظیر کلاهبرداری از بانک‌های این کشور شکایت کنند.


امکان خرید خودرو از طریق درگاه شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد

خرید خودرو از طریق درگاه شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد ممکن شد.


طرح موسسه ثامن برای احیای حسابها

موسسه ثامن برای مشتریانی که از بستن حساب های خود پیشمان شدند طرح جدیدی را راه اندازی کرده است.


زمان مناسب برای دلار تک‌نرخی

سیاست‌گذاران، صاحب‌نظران و فعالان بخش‌خصوصی به بررسی مهم‌ترین پیش‌نیازهای تحقق نظام تک‌نرخی ارز در کشور پرداختند.


تعیین تکلیف سپرده‌های تا ۳۰۰ میلیون ثامن الحجج

مدیر عامل بانک پارسیان گفت: بانک پارسیان به عنوان عامل بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، حساب‌های سپرده گذاران ثامن الحجج را تعیین تکلیف کرده و قبل از ۲۰ تیر پرداخت‌ها آغاز خواهد شد.


بانکهای ایرانی در نروژ فعال می‌شوند

رئیس بخش بازرگانی سفارت نروژ در تهران از تسریع در روند صدور ویزا برای تجار ایرانی و توافق میان بانک‌های ایرانی و نروژی برای برقراری روابط بانکی و تاسیس شعبه خبر داد.رئیس بخش بازرگانی سفارت نروژ در تهران از تسریع در روند صدور ویزا برای تجار ایرانی و توافق میان بانک‌های ایرانی و نروژی برای برقراری روابط بانکی و تاسیس شعبه خبر داد.


ضریب نفوذ بیمه به ۲/۲درصد رسید

عبدالناصر همتی در دومین نشست هم اندیشی با مدیران ارشد صنعت بیمه در چهل و ششمین سالگرد تاسیس بیمه مرکزی، ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده صنعت بیمه اجرای سه وظیفه حاکمیتى درقانون بیمه مرکزى، یعنى وظیفه حمایتى، هدایتی و نظارتى را اولویت اصلی بیمه مرکزى دانست.


تسویه بدهی ایران با صندوق پول

معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای، بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی را مجاز دانست تا از محل منابع داخلی خود، نسبت به تسویه بدهی ناشی از تعهدات با صندوق بین‌المللی پول اقدام کنند.


اشکالات نظام بانکی به منزله ورشکستی نیست

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:بانک های تحت نظارت بانک مرکزی،از پشتوانه حمایتی بانک مرکزی برخوردار هستند به دلیل اینکه نزد این بانک دارای سپرده قانونی هستند.


ناگفته های رئیس پیشین اتاق بازرگانی ایران از ساماندهی موسسات اعتباری


با حساب یارانه چطور وام بگیریم؟

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، هرچند اعطای وام به‌پشتوانه یارانه واریزی از طریق یارا کارت اعتباری صورت خواهد گرفت، بانکها نیز برای پوشش ریسک قطع یارانه واریزی مجاز به دریافت سفته و یا سایر تضامین متعارف شده‌اند.


جزئیات دریافت مالیات از ساخت مسکن

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اجرای دریافت مالیات از ساخت و ساز مسکن،گفت: تغییری در این ماده قانونی ایجاد شده به نفع سازندگان و به نفع مردم است.


چگونه با کارت یارانه وام بگیریم؟

بانک مرکزی به منظور تسهیل بهره مندی تمام اقشار جامعه از تسهیلات بانکی ،با ابلاغ دستورالعملی به بانک ها، امکان دریافت وام از کارت یارانه را برای افراد فراهم آورده است.


سقف تسهیلات اشتغالزایی بالا رفت

شورای پول و اعتبار تصویب کرد سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی از ۱۵۰ میلیون ریال به ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یابد.