بیمه نامه شخص ثالث باید کد’یکتا’ داشته باشد
بیمه نامه شخص ثالث باید کد’یکتا’ داشته باشد
بیمه نامه شخص ثالث باید کد’یکتا’ داشته باشد
بیمه نامه شخص ثالث باید کد’یکتا’ داشته باشد
بیمه نامه شخص ثالث باید کد’یکتا’ داشته باشد

بیمه نامه شخص ثالث باید کد’یکتا’ داشته باشد

نداشتن این کد، یعنی اطلاعات بیمه نامه مزبور در بیمه مرکزی به ثبت نرسیده است و این نهاد آن را تایید نمی‌کند.


جوانمرگی یک قانون!

این خبر برای برخی اقشار جامعه این شائبه را ایجاد کرد که گویی نمایندگان با تصویب این استفساریه به ضرر جوانان مشتاق کار عمل کرده‌اند. در همین راستا نگاهی به این قانون و چگونگی تصویب و تغییر آن داریم.


چطور در بورس سهام بخریم؟

بورس اوراق بهادار، بازار خاصی است که در آن داد و ستد اوراق بهادار، توسط کارگزاران بورس طبق قانون مصوب صورت می گیرد و بسیاری از افراد شاید به سبب ناآشنایی با شیوه ورود به این عرصه، از آن دور مانده اند.


مقامات بانکی دانمارک: برجام فرصت خوبی برای همکاری با ایران است

در پی امضای قراردادهای خط اعتباری و همکاری مالی دانسکه بانک و موسسه اعتبار صادراتی ای.کی.اف دانمارک با ایران ، مقامات این دو موسسه بانکی دانمارک بر بهبود شرایط کار با ایران در دوره پسابرجام تاکید کردند.


انتقال ۱۸۰۰ حساب دولتی به بانک مرکزی

۶ماه پس از دستور رئیس جمهوری مبنی بر انتقال حساب شرکت های دولتی به بانک مرکزی، اکنون مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی می گوید که ۴٢٠٠ فقره حساب در این نهاد متمرکز شده است.


شرایط گشایش اعتبار اسنادی در مناطق آزاد اعلام شد

بانک مرکزی اعلام کرد: شرایط گشایش اعتبار اسنادی دیداری در مناطق آزاد تسهیل شد.


کارکنان بانک‌ها دیرتر سرکار بروند

معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات وزیران درباره مجاز شمردن تاخیر کاری کارکنان بانک‌های شهر تهران تا ساعت ۹ صبح در دوره زمانی اول تا پانزدهم مهرماه سال‌جاری را ابلاغ کرد.


طرح ضربتی اعطای وام ازدواج تا ۱۵ مهر تمدید شد

بانک مرکزی باتوجه به اینکه برخی متقاضیان تعیین شعبه شده تاکنون نسبت به تکمیل مدارک خود در شعب بانک‌ها اقدام نکرده‌اند، طرح ضربتی اعطای وام ازدواج را به مدت دو هفته تا ۱۵ مهر ماه امسال تمدید کرد.


سامانه صیاد رونمایی شد

آیین رونمایی از سامانه صیاد (سامانه صدور یکپارچه دسته چک) عصر دیروز با حضور اعضای شورای پول و اعتبار در ساختمان بانک مرکزی برگزار شد.


گرو گذاشتن درآمدهای نفتی در فاینانس ها کذب محض است

قراردادهای فاینانسی که در ماه های اخیر مذاکره شده است، وام هایی هستند که به اتکای تضمین دولت اعطا می شوند و در آنها «هیچ نوع وثیقه ای» غیر از «تضمین دولت» در نظر گرفته نشده است.


روحانی: صنعت بانک و بیمه برای سرمایه‌گذاران خارجی جذاب است

رئیس جمهور که به منظور شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد در دیدارهای مختلف با سران کشورها بر فرصتهای فراوان سرمایه‌گذاری در حوزه بانک و بیمه کشور تاکید کرد.


حدود ۴۵ میلیارددلار قرارداد فاینانس بعد از برجام امضا شد

ایران ۲۰ ماه پس از آغاز اجرای برجام توانست نزدیک به ۴۵ میلیارد دلار قرارداد تامین مالی خارجی (فاینانس) با بانک های چین، کره جنوبی، هند و روسیه امضا کند.


بانک‌ها سهامدار موسسات رتبه‌بندی می‌شوند

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بانک‌ها سهامدار موسسات رتبه‌بندی می‌شوند، عنوان کرد که بانک ها می‌توانند در این موسسات، ۱۰ درصد سهم داشته باشند.


صیاد فردا رسمی می‌شود

بانک مرکزی پس از پیاده سازی کامل سامانه چکاوک در سال ۱۳۹۴، فردا سه‌شنبه به صورت رسمی از سامانه صیاد (سامانه صدور یکپارچه دسته چک) رونمایی خواهد کرد.


سرمایه‌های خارجی سرشار در راه اقتصاد ایران

رئیس کل بانک مرکزی از در راه بودن سرمایه های خارجی سرشار برای اقتصاد ایران خبر داد و آن را ناشی از انسجام و و هماهنگی در دولت برای رسیدن به اهداف کلان اقتصادی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست.


هشدار بانک مرکزی درخصوص دو موسسه غیرمجاز

شرکت تعاونی کشاورزی توسعه البرز و واحد اعتباری ولیعصر (عج) فاقد مجوز از بانک مرکزی است، بر این اساس از سپرده گذاری و یا همکاری از جمله در اختیار قراردادن ملک به این موسسات خودداری کنید.


بانک ها نرخ سود را رعایت می‌کنند

مدیر اداره نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی: بانک ها در اجرای این بخشنامه همکاری مناسبی داشته‌اند.


ارز تک‌نرخی رانت را از بین می‌برد

یک کارشناس بانکی می گوید:« بهترین شرایط یکسان سازی نرخ ارز زمانی است که سیستم بازار، با سیستم مدیریتی ارز، به هم نزدیک شوند؛این دو عامل باعث ثبات و اطمینان در بازار می شود.»


چرا رشد اقتصادی برای مردم ملموس نیست؟

رشد اقتصادی هفت درصدی سه ماهه نخست سال جاری به این دلیل ملموس نیست که این رشد در صنایع بزرگ غیرکاربر محقق شده است که ایجاد اشتغال نمی‌کند.


بحران حساب‌های بانکی ایرانیان در چین برطرف شد

در حال حاضر بحران برطرف شده است اما انتظار شرایط بهتری داریم به‌طوری که ایرانیان بتوانند با آرامش فعالیت‌های بانکی خود را ادامه دهند.


۳ اولویت بانکی اقتصاد ایران

عبده تبریزی در گردهمایی دانش آموختگان دانشکده مدیریت دانشگاه شریف به ۳ اولویت اقتصاد”جلوگیری از بروز تورم لجام‌گسیخته”،”اصلاح نظام بانکی”و “حمایت از کاهش نرخ سود بانکی” پرداخت.


رشد اقتصادی همچنان مثبت است

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه برآوردها حکایت از آن دارد که رشد اقتصادی در بهار ۹۶ هم مثبت است، گفت: شاخص تولیدات کارگاههای بزرگ صنعتی در سه ماهه ابتدای امسال۵.۵ درصد رشد دارد.


توقف فروش ارز مسافرتی در جهت یکسان‌سازی نرخ ارز

معاون بین‌الملل بانک‌مرکزی زمان اجرای برنامه یکسان‌سازی نرخ ارز را اواخر امسال اعلام کرد و گفت: توقف فروش ارز مسافرتی در جهت اجرای یکسان‌سازی ارزی است.


بانک ملی چگونه بانک ملی شد؟

بانک ملی ایران تحقق آرزوی دیرینه ایرانیان برای داشتن بانکی ملی و وطنی است.


اول کاهش نرخ سپرده بعد کاهش سودبانکی

کاهش یکباره نرخ سود تسهیلات بدون توجه به هزینه تجهیز منابع بانک‌ها، راهگشا نبوده و فقط زیاندهی بانک‌ها را دو چندان می‌کند.


فروش ارز مسافرتی از فردا متوقف می‌شود

بر اساس اعلام بانک مرکزی فروش ارز مسافرتی از فردا بیستم شهریور ماه متوقف و مسافران می توانند ارز را با نرخ بازار آزاد تهیه کنند.


طراحی یک اپلیکیشن‌ برای بیماران تامین‌اجتماعی

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی از طراحی اپلیکیشن‌های موبایلی به منظور سهولت دسترسی بیماران به خدمات درمانی خبر داد و عنوان کرد: همچنین در اورژانس‌ها، اپلیکیشن‌های موبایلی طراحی و در اختیار پزشکان قرار می‌گیرد.


در بهار ۹۶ چقدر رشد اقتصادی داشتیم؟

مرکز آمار ایران، جزئیات رشد اقتصادی فصل بهار امسال را اعلام کرد که بر اساس آن، این نرخ با احتساب نفت ۶.۵ درصد و بدون احتساب نفت، ۷ درصد است.


بیمه نوین در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت

معاون پشتیبانی و امور اقتصادی بیمه نوین با تأیید خبر سطح یک توانگری مالی این شرکت از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ارتقای این شرکت به رتبه یکم توانگری مالی را گامی مؤثر در فرآیند توسعه بیمه نوین دانست.


صدور مجوز موافقت نامه افتتاح دفتر نمایندگی بانک «اکو» در ایران

دولت به بانک مرکزی اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقت نامه کشور میزبان جهت افتتاح دفتر نمایندگی بانک تجارت و توسعه سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) در قلمروی جمهوری اسلامی ایران اقدام کند.


افزایش قیمت طلا ربطی به کاهش نرخ سود سپرده ندارد

افزایش قیمت طلا و سکه در روزهای گذشته بیش از همه تحت تاثیر شرایط جهانی بوده و برخلاف آنچه تصور می‌شود، این افزایش تحت تاثیر کاهش سود سپرده بانکی نبوده است.


جریمه در انتظار بانک‌های متخلف

تخلفات زیادی از جمله درباره عدم رعایت نرخ سود بانکی مصوب شورای پول و اعتبار به این هیئت رسیده که در حال بررسی است.


نحوه مدیریت بهینه منابع مالی خارجی به بانک‎ها ابلاغ شد

رییس کل بانک مرکزی در بخشنامه ای به مدیران عامل بانک ها موارد شش گانه ای به منظور استفاده بهینه و کارآمد از منابع مالی خارجی را ابلاغ کرد.


شفاف‌سازی جلوی کلاهبرداری از بانک‌ها را می‌گیرد

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک ملی ایران دیدار و از ادارات مرکزی و موزه بانک بازدید کرد.


اتمام حجت بانک مرکزی با بانک‌ها برای نرخ سود

بانک مرکزی برای رعایت نرخ سودهای جدید، در چارچوب قانون و اختیارات این بانک اقدام به تنبیه بانک‌های متخلف خواهد کرد.


اطلاعات ۱۰۰ میلیون حساب بانکی در راه سازمان مالیاتی

مدیرکل سازمان مالیاتی با بیان اینکه در سال جاری باید اطلاعات حداقل ۱۰۰ میلیون حساب بانکی به سازمان مالیاتی ارائه شود، از تلاش این سازمان برای تحقق اعمال حسابرسی مبتنی بر ریسک برای اظهارنامه‌های مالیات بر عملکرد سال ۹۵ خبر داد.


طلا رکورد گرانی را زد

هر گرم طلای ۱۸ عیار افزایش ۳۰۰۰ تومانی قیمت را در اولین روز هفته تجربه کرد و از ۱۲۵ هزار تومان گذشت که بالاترین قیمت طی چند سال اخیر است.


کاهش سود بانکی به بورس رونق می‌دهد

یک مدیر و کارشناس بازار سرمایه گفت: با افت سود سپرده ها به تدریج هزینه مالی شرکت ها کاهش و اقبال به بازار سهام افزایش می یابد؛ البته بازار سرمایه بجز سهام، بازار بدهی و بازار مشتقه را نیز شامل می شود.


بزرگترین بانک کرواسی به دنبال گسترش روابط با ایران است

رئیس کل بانک مرکزی کرواسی: چندین ماه است مذاکراتی را با بانک های کرواسی برای افزایش همکاری ها با ایران در زمینه نظام های پرداخت آغاز کرده‌ایم و خوشبختانه به پیشرفت های خوبی دست یافتیم.


طرح “بانکواره” چیست و چه مزایایی دارد؟

با اجرای طرح بانکواره می‌توان اذعان کرد دولت در نظام پرداخت‌های خود، با گذر از فرایندهای سنتی و مبتنی بر کاغذ، اینک مجهز به ابزار نوین، امن و مطابق با اقتضائات روز شده است.


بازی نرخ سود بانکی را برهم نزنید

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: از همه همکاران در نظام بانکی و بانک های خصوصی تقاضا می کنم نرخ سود مصوب را رعایت کنند تا بازی برهم نخورد و همه متعادل جلو برویم.


سود بانکی بالای ۱۵ درصد ممنوع است

رییس کل بانک مرکزی از برگزاری نشست امروز خود با مدیران عامل بانک‌ها خبر داد و گفت: هیچ بانکی نمی‌تواند از علی‌الحساب ۱۵ درصد، بیشتر سود بپردازد.


وزیراقتصاد: سرمایه بانک‌ها باید افزایش یابد

طی سنوات گذشته سرمایه پایه در بانک‌های دولتی متناسب با روند تغییرات و نیازهای بانک‌ها رشد نکرده بود لذا دولت یازدهم اقدام به افزایش مجموع سرمایه بانک‌های دولتی کرد.


مانده بدهی‌ بانک مرکزی به بانک‌ها خط اعتباری شد

رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران از اتخاذ سیاست جدیدی از سوی بانک مرکزی خبر داد که به گفته وی، اتفاق خوبی در نظام پولی و مالی کشور است.


سیف: دیگر نرخ سود بالای ۱۵ درصد نداریم

با همکاری بانک‌ها، از روز شنبه ١١ شهریور، هیچ نرخ علی الحساب سود سپرده بانکی بالاتر از ۱۵ درصد نخواهد بود.


خانه چقدر گران شد؟

تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در مردادماه ۱۳۹۶ به ۱۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل، ۲۳.۷ و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.


شرایط برای عملیاتی شدن کاهش نرخ سود مهیاست

ولی اله سیف: دشرایط تعریف شده برای پرداخت سود بانکی در دستورالعمل جدید نرخ سود متناسب و متعادل با سایر متغیرهای اقتصادی بوده و منجر به ایجاد آرامش بیشتر خواهد شد.


آزمون سخت نظارت بر سیستم بانکی

بانک مرکزی با اجرای طرح کاهش نرخ سود بانکی که محرک اقتصاد خواهد بود، خود را در معرض آزمون سخت نظارت بر سیستم بانکی قرار داده است.


نرخ تورم بر پایه سال آماری جدید فردا منتشر می‌شود

معاون اقتصادی بانک مرکزی از انتشار نرخ تورم مرداد ماه بر اساس سال پایه جدید در روز یکشنبه(فردا) خبر داد.


صندوق بیمه حوادث طبیعی تأسیس می شود

رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: طرح تشکیل صندوق بیمه حوادث طبیعی بعد از ۱۲ سال در مجلس به تصویب رسید و در صورت تایید شورای نگهبان به زودی این صندوق تاسیس می شود.