هشدار اولاند به برگزیت فرانسه
هشدار اولاند به برگزیت فرانسه
هشدار اولاند به برگزیت فرانسه
هشدار اولاند به برگزیت فرانسه
هشدار اولاند به برگزیت فرانسه

هشدار اولاند به برگزیت فرانسه

‘فرانسوا اولاند’ رئیس جمهوری فرانسه شامگاه شنبه در مورد خروج کشورش از اتحادیه اروپا هشدار داد و گفت، کنارگذاشتن یورو و برگشت دوباره به فرانک (واحد قبلی پول فرانسه) به قدرت خرید مردم آسیب جدی وارد می‌کند.


تلاش هند برای برقراری مکانیسم جدید پرداخت یورویی با ایران

در حالی که بانک های دولتی هند به دلیل تحریم های جدید دولت آمریکا همچنان از تسهیل نقل و انتقال پول به ایران می ترسند، دهلی نو در حال بررسی ایجاد یک مکانیزم پرداخت پول برای تجارت با ایران است.


زنان ۷۰درصد مشاغل را تصاحب کردند

بر اساس گزارش های مرکز آمار ایران ، از ۶۱۵ هزار شغلی که طی سال ۱۳۹۵ در کشور ایجاد شد، حدود ۷۰درصد مشاغل را زنان تصاحب کرده اند.


 دستاوردهای برجام در حوزه تجارت خارجی

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران اهم دستاوردهای به دست آمده برجام در حوزه تجارت خارجی کشور را تشریح کرد.


نرخ بیکاری به ۱۲.۳ درصد رسید

خلاصه یافته‌های طرح آمارگیری نیروی کار در پائیز ۱۳۹۵ نشان می‌دهد نرخ بیکاری در این فصل به ۱۲.۳درصد و نرخ مشارکت اقتصادی در کل کشور به ۳۸.۹ درصد رسیده است.


شرکت‌های دولتی قابل واگذاری تا یکسال آینده واگذار می‌شوند

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه، بایستی شرکتهای قابل واگذاری تا سال ۹۳ واگذار می‌شدند، از واگذاری تمامی شرکتهای دولتی مصوب شده، تا یکسال آینده خبر داد.


خبر خوش برای کاربران تاپ

کاربران نرم افزار پرداخت تاپ منتظر قرعه کشی بزرگ یک دستگاه خودروی پورشه باشند .


نسل جدید تلفن همراه به بازار آمد

نسل جدید تلفن همراه با پیش شماره ۰۹۹۹۰ به بازار آمد.


نشانه‌هایی امیدبخش از آینده اقتصاد ایران

رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی در باره چشم انداز اقتصاد ایران نوشت : درحالی سال ۱۳۹۵ را به پایان می‌بریم که نشانه‌هایی روشن و امیدبخش از آینده اقتصاد ایران درحال پدیدار شدن است.


کارنامه اقتصادی روحانی در سال‌هایی که گذشت

حسن روحانی در شرایط عجیب و پیچیده‌ای دولت را تحویل گرفت و بحران را تا حد زیادی مهار کرد اما حالا زمان آن رسیده مشخص شود که او طی چهار سال چه اقداماتی انجام داده است و وضعیت اقتصادی کشور در حوزه های مختلف را به کجا رسانده است.


عوارض خروج از کشور را الکترونیکی پرداخت کنید

امکان پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور از طریق بانک ملی ایران، نقش موثری در تسهیل و تسریع امور هموطنان ایفا می‌کند.


مراسم جشن پایان سال “پککو” برگزار شد

مراسم جشن پایان سال کارکنان پککو با حضور مدیران ارشد و کارکنان این شرکت عصر دیروز (چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه) در محل سالن همایش بانک پارسیان برگزار شد.


شاخص بورس ۹۸ واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۹۸ واحد رشد کرد.


تغییرات دستمزد در ۱۰ ساله گذشته

بعد از تعیین حداقل دستمزد ۹۶ به ترتیب برای حداقلی بگیران ۱۴.۵ درصد و برای سایر سطوح مزدی ۱۲ درصد در جلسه شورای عالی کار که تا بامداد امروز به طول انجامید، حداقل دستمزد ۱۰ سال اخیر بررسی شد.


کلاه ۶ میلیاردی بر سر ۸۷۰۰ زائر عتبات

مدیر آژانس زیارتی آل‌کوثر که متهم است ۷ هزار و ۸۰۰ نفر از متقاضیان سفر به عتبات عالیات را فریب داده و بیش از ۶ میلیارد تومان از آنها کلاهبرداری کرده روز گذشته پای میز محاکمه ایستاد.


سلطان جعل و کلاهبرداری کرمان دستگیر شد

این فرد با ادعای داشتن سمت بسیار مهم در نهادهای نظامی و امنیتی و حکومتی به طعمه های خود نزدیک شده و در مدت زمان کوتاهی کارت پایان خدمت و گواهی پایان دوره آموزشی برای آنان صادر می‌کرد.


حکایت حساب‌های بی‌هویت و فرار مالیاتی

کسانی که نمی‌خواهند حساب‌های آنها توسط دولت در شبکه بانکی رصد شود، به نام عده‌ای مثلا افرادی که در درجات پایین شرکت‌ها فعالیت می‌کنند، حساب باز کرده و سعی می‌کنند گردش‌های مالی در این حساب‌ها صورت ‌گیرد تا قابل پیگیری نباشد .


یارانه اسفند فرداشب واریز می‌شود

یارانه نقدی اسفند ۹۵ به ازای هر نفر ۴۵۵ هزار ریال ساعت ۲۴:۰۰ روز ۲۵ اسفند به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.


سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در رجاء

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی در بخش ریلی خبر داد.


نرخ رشد جمعیت صفردرصد شد

کل جمعیت کشور در سال ١٣٩۵ به ٧٩ میلیون و ٩٢۶ هزار و ٢٧٠ رسید که نسبت به سال ١٣٩٠ نزدیک به ۴ میلیون و ٧٧۶ هزار نفر افزایش یافته است.


رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۷

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اعلام کرد که رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۷ از رقم ۳. ۳ درصد پیش بینی شده قبلی به ۳. ۶ درصد بهبود می‌یابد.


بیمه “ما” خسارت زیان‌دیدگان ساختمان پلاسکو را پرداخت

شرکت سهامی بیمه “ما” خسارت واحد های آسیب دیده در آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو را پرداخت کرد .


پشت‌پرده ورشکستگی‌های صوری بنگاه‌های اقتصادی چیست؟


طنز/ همه ما را به‌خاطر بدهی به بانک می‌گیرند

دیروز در خبرها اعلام شد که اسامی ۵۰ بدهکار عمده بانکی اعلام خواهد شد.


نقدینگی در دی ماه کم شد

بانک مرکزی میزان نقدینگی کشور در پایان دی ماه امسال را ۱۱۹۶۶ هزار میلیارد ریال اعلام کرد که در بازه زمانی یکساله، رشد ۲۶ درصدی را نشان می دهد اما نسبت به آذرماه، ۲.۱ درصد افت کرد.


رشد شاخص بورس در دقایق پایانی

شاخص بورس که امروز (شنبه) به پله ۷۶ هزار و ۱۹۹ واحد افت کرده بود، به لطف معاملات مثبت در دقیقه های پایانی فعالیت بازار سرمایه، جهشی قابل توجه یافت و در نهایت با ۳۰ واحد رشد و ثبت رقم ۷۶ هزار و ۳۱۵ واحد به کار خود پایان داد.


تا خرداد ۹۶ به FATF می پیوندیم

رئیس کل بانک مرکزی از پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تا خردادماه سال ۹۶ خبر داد.


بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات در بانک سینا

بانک سینا نسبت به بخشودگی جرائم دیرکرد تسهیلات در صورت تسویه بدهی مشتریان به صورت یکجا تا پایان سال ۱۳۹۵ اقدام می کند.


«آسیاتک» اردیبهشت۹۶ بورسی می‌شود

مدیرعامل آسیاتک در خصوص ورود این شرکت به بورس اظهارداشت: قرار بر این است که شرکت آسیاتک نیمه دوم اردیبهشت ۹۶ وارد بورس شود.


آغازتوزیع اسکناس‌های نو

توزیع اسکناس های نو ویژه شب عید از سوی سیستم بانکی در حالی از امروز آغاز می شود که قرار است در تهران ۷ هزار میلیارد ریال و در شهرستانها ۹ هزار میلیارد ریال پول تانخورده توزیع شود.


دوران رکود اقتصادی ایران به کمک نفت سپری شد

در سال ۱۳۹۵ ( ۱۷-۲۰۱۶)، رشد اقتصاد ایران به دلیل افزایش تولید نفت تقویت شد.


گزارش از مراسم اختتامیه رویداد فین تک دفست

در مراسم اختتامیه این رویداد به سه ایده، دو برنامه نویس و یک استارت آپ برتر جوایزی اهدا شد.


نقش روابط عمومی در احیای هویت سازمانی

مدیر کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی گفت: در سند برنامه راهبردی این سازمان، احیای هویت سازمانی مورد تأکید قرار دارد و نقش روابط عمومی در تحقق این امر دارای اهمیت اساسی است.


توضیحات سیف در مورد پول های بلوکه شده در لوکزامبورگ

رئیس کل بانک مرکزی در کانال تلگرامی اش درباره اخباری که در روزهای گذشته در رابطه با توقیف “۱.۶ میلیارد دلار از دارایی کشور در لوکزامبورگ” منتشر شده است، توضیحاتی داد.


واکنش وزیر اقتصاد به توقیف اموال بانک مرکزی

طیب‌نیا گفت: اقدام آمریکا در بلوکه کردن اموالی که در حوزه اقتدار آن کشور نیست، متعارض با حقوق بین‌الملل است.


قیمت کالاهای اساسی به روایت بانک مرکزی

گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه کالای خوراکی در شهر تهران در هفته منتهی به ۱۳ اسفند ماه نشان می دهد که تخم مرغ با ثبت رقم ۱۰.۲ درصدی در جایگاه نخست افزایش هفتگی قیمت ها قرار گرفته است.


چالش‌های اقتصادی سال جدید

رییس شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه اقتصاد نیازمند تغییر رویکرد است گفت: بیکاری، سیستم بانکی، معیشت مردم و … چالش های پیش رو در سال آینده اقتصاد است و برای اجرای اقتصاد مقاومتی و حل این چالش ها همه در کشور مسئول هستند.


بدافزار جدید بانکداری

بات‌نت فلوکی (Floki)، نمونه جدیدی از بدافزارهای بانکداری است که اخیراً در بازارهای Dark Net برای فروش گذاشته شده و از طریق پست الکترونیکی گسترش پیدا می‌کند و برای سرقت اطلاعات کارت های اعتباری قربانیان استفاده می‌شود.


فین تک ها در پنج سال آینده به رشد و نمو می رسند

فین تک ها در پنج سال آینده به رشد و نمو خواهند رسید.


هفت‌سین جیرینگ؛ هدیه نوروز ۹۶

کمپین نوروزی «هفت سین جیرینگی» با شعار «همه برنده‌اند»، از ۱۵ اسفندماه ۹۵ آغاز شد؛ جیرینگ این کمپین را با مشارکت چندین مجموعه برگزار و از مشترکان دائمی و اعتباری همراه اول برای شرکت در این کمپین دعوت کرد.


اعلام ساعت کار بانک پاسارگاد در روزهای پایانی سال ۹۵ و تعطیلات نوروز ۹۶

بانک‌ پاسارگاد ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن سال نو و آرزوی سلامتی و موفقیت برای تمام هم‌وطنان گرامی، ساعات کار شعبه‌های خود در روزهای پایانی سال ۱۳۹۵ و تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۶ اعلام کرد.


روایت مرکز آمار از نرخ رشد اقتصادی

براساس نتایج حساب های ملی فصلی مرکز آمار ایران نرخ رشد تولید ناخالص داخلی (به قیمت بازار) در ۹ ماهه نخست سال جاری ۷.۲ درصد بوده است.


آزادسازی سهام عدالت تا پایان هفته

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهام عدالت تا پایان هفته به دستور رئیس جمهوری و با تصویب شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، قابل خریدوفروش می شود.


سقف حقوق مدیران دولتی ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شد

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه از کاهش سقف حقوق مدیران دولتی از ۲۴ میلیون به ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان طبق مصوبه جدید مجلس خبر داد.


واحدهای صنفی بدون درآمد از مالیات معاف می‌شوند

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه کسانی که ثابت کنند در سال درآمدی نداشته‌اند مالیات از آنها گرفته نمی‌شود،گفت: با کسبه بر سر درآمد مشمول مالیات آنها توافق می‌کنیم.


ارایه خدمات فناوری روز ارتباطی در دفاتر پیشخوان دولت

معاون کسب و کار این شرکت ضمن اعلام این خبر، با اشاره به تغییر مجوز آسیاتک ازPAP بهFCP به تشریح دستاوردها و اقدامات صورت گرفته در این حوزه پرداخت


اسکناس‌ها کوچک‌تر می‌شوند

سرپرست اداره کل نشر و ریالی بانک مرکزی گفت: استانداردسازی اسکناس‌ها در قطعات کوچک در دستور کار است و اسکناس ۱۰ هزار ریالی که چند روز پیش رونمایی شد در قطع کوچک‌تر از قطع فعلی بود.


اعلام سقف منابع و مصارف درآمد هدفمندی یارانه‌ها

بر اساس مصوبه امروز مجلس، سقف منابع و مصارف درآمد هدفمندی یارانه‌ها ۴۸هزار میلیارد تومان تعیین شد.


نرم افزاری برای تشخیص اسکناس جعلی

هرچند کسانی که بیش از عموم مردم با اسکناس سر و کار دارند، از دستگاه های مخصوص تشخیص اسکناس های واقعی از جعلی بهره می گیرند، اما بانک مرکزی به مدد تلفن های همراه هوشمند که امروز در دسترس طیف وسیعی از جامعه قرار دارد، نرم افزار شناسایی اسکناس های جعلی را با عنوان «نما» طراحی کرده است.


لابی بانکی اروپا با آمریکا به نفع ایران

تا اکنون سفر وزیر اقتصاد و دارایی ششمین اقتصاد بزرگ جهان و سومین اقتصاد بزرگ اروپا به کشورمان، نماد جدی بودن دو طرف در گرم کردن دوباره روابط اقتصادی باشد.