۴۰ درصد شاغلین بیشتر از استاندارد کار می‌کنند
۴۰ درصد شاغلین بیشتر از استاندارد کار می‌کنند
۴۰ درصد شاغلین بیشتر از استاندارد کار می‌کنند
۴۰ درصد شاغلین بیشتر از استاندارد کار می‌کنند
۴۰ درصد شاغلین بیشتر از استاندارد کار می‌کنند

۴۰ درصد شاغلین بیشتر از استاندارد کار می‌کنند

نرخ مشارکت اقتصادی کشور در تابستان ۹۶ بیش از ۴۱ درصد بوده که نسبت به تابستان ۹۵ شش دهم درصد رشد داشته است و بیش از ۴۰ درصد شاغلین بیشتر از استاندارد کار می کنند.


اعطای ۱۱ میلیون “کمک بلاعوض” در شهرها و ۸ میلیون تومان در روستاها

وزیر راه و شهرسازی از اعطای ۱۱ میلیون تومان کمک بلاعوض در شهرها و هشت میلیون تومان در روستاهای مناطق زلزله‌زده جهت اسکان موقت و دائم خبر داد.


تصویب جزییات قانون مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جزییات لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته و در نوبت رسیدگی در صحن علنی مجلس قرار دارد.


پول نقد همچنان پادشاهی می‌کند

فدرال رزرو اعلام کرد: پول نقد همچنان پادشاهی می‌کند و مرگ استفاده از اسکناس یک مبالغه بیش نیست.


از کاهش ارزش پول ملی نترسیم

دولت‌ها در ایران پایین آمدن ارزش پول ملی را منفی می‌بینند در حالیکه امروز کشورهایی مثل چین و ترکیه با این اقدام صنعت گردشگری شان را رونق داده‌ و صادرات شان را بهبود بخشیده‌اند.


تورم آبان‌ماه ۸.۴ شد

مرکز آمار ایران تورم سالانه آبان‌ماه را ۸.۴ درصد و تورم نقطه به نقطه این ماه را ۹.۶ درصد اعلام کرده است.


زنده باد فساد!

نمی دانم از کجا شروع کنم،واقعا نمی دانم! فقط می دانم که اوضاع خیلی خراب‌تر از آن چیزیست که فکرش را می کردم.


بودجه در رکود!

در حالی باید تا ۱۵ روز دیگر لایحه بودجه ۱۳۹۷ در بهارستان حرکت کرده و از سازمان برنامه و بودجه به مجلس برود که در فاصله ۱۵ روز مانده به زمان قانونی، هنوز بررسی‌های مربوطه در هیات وزیران انجام نشده و ارقام نهایی نیست.


۱۴۰۰ قلم کالا از فهرست دریافت ارز مبادله‌ای حذف شد

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: اخیراً ۱۴۰۰ قلم کالا از فهرست دریافت ارز مبادله‌ای برای واردات خارج و به فهرست ارز متقاضی اضافه شده است.


پرداخت وام‌های کلان برای اشتغالزایی در روستاها

طرح‌های اشتغالزایی با کف ۱۰۰میلیون تومان تا سقف ۲میلیارد تومان می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.


تحقیق و تفحص از مسکن مهر کلید خورد

عضو کمیسیون عمران از جمع آوری امضا برای تحقیق و تفحص طرح مسکن مهر با هدف آسیب‌شناسی و شفاف‌سازی خبر داد و گفت:‌طرح دولت برای مسکن اجتماعی هنوز به مجلس ارائه نشده است.


خداحافظی بخش خصوصی با شورای پول و اعتبار

گویا دولت قصد دارد گام‌های جدی‌تری را برای مستقل‌تر کردن بانک مرکزی بردارد و در این راستا به تازگی اقدام به حذف بخش خصوصی از ساختار شورای پول و اعتبار کرده است.


اکونومیست: سال ۲۰۱۸ «اعصاب خردکن» است

اکونومیست در توصیف سال ۲۰۱۸ از عبارت «اعصاب خردکن» استفاده و اعلام کرده است: سال آینده، سال تلاش مردم دنیا برای گریز از تنش‌های سیاسی و آشفتگی‌های تکنولوژیک خواهد بود.


مشکلات اقتصاد ایران تحریم‌ها نیست؛ تصویب‌هاست

امضا می‌کنم، پس هستم. این ادعای یک رئیس و مدیر با نگرش سوداگرانه است. زمانی که کارتابل نامه‌ها، درخواست‌ها، طرح‌ها، قوانین و پروژه‌های ملی را منشی و رئیس دفتر محترم، روی میز رئیس و مدیر می‌گذارد.


پیشنهاد اختصاص یارانه‌ها برای جبران نوسان نرخ ارز

نایب رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: «باید انگیزه ایجاد کنیم که شرکت‌ها به جای این‌که طرح توسعه اجرا کنند، شرکت‌های کوچک و ورشکسته را بخرند.»


امپراتوری خصولتی‌ها

اشاره حسن روحانی به سپردن بخش‌های مهمی از اقتصاد کشور به کسانی که نه دولتی هستند و نه خصوصی، اشاره‌ای آشکار به چیزی بود که امروز امپراتوری خصولتی‌ها می‌نامیم.


شفافیت علیه رانت‌خواری

در سال‌های دور هنگامی که فردی در شرایط موفقیت اقتصادی قرار داشت همگان وی را به ظن، یک کارخانه‌دار می‌پنداشتند. اما در چند دهه اخیر به دلایل مختلف با گسترش رانت و فساد در سطح جامعه، به باور عامه مردم هرگونه موفقیت در عرصه اجتماعی و اقتصادی تنها در گروی بهره‌مندی از یک رانت یا موقعیت خارج از ضوابط قانونی میسر می‌شود.


سرنوشت کارت اعتباری خرید در ابهام

براساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اجرای طرح جدید کارت اعتباری خرید کالای ایرانی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی در سال جاری جزو وظایف این دو دستگاه تعریف شده که باید پس از تهیه طرح مذکور آن را به تصویب سازمان برنامه و بودجه جهت اجرا و ابلاغ برسانند.


۲۷۵ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی تاکنون بین مردم توزیع شده است

پنجشنبه هفته گذشته هشتادویکمین مرحله از یارانه نقدی به حساب ۷۶میلیون ایرانی واریز شد.


رتبه جهانی «ساخت ایران»

محبوبیت کالاهای ایرانی نیز گرچه در مقایسه با دیگر کشورها، کمتر از حد متوسط است اما همین رتبه نیز گویای شناخت نسبی مصرف‌کنندگان از برچسب «ساخت ایران» است.


پرده‌برداری از بحران تازه صندوق‌ها

باوجود اینکه در سال‌های اخیر از مشکلات صندوق‌ها در کنار مسائل مهم کشور مانند آب و اشتغال به عنوان چالش‌های بزرگ کشور نام برده می‌شود، اما عملا مشاهده می‌کنیم که این ابراز نگرانی‌ها هنوز در حد گفتاردرمانی بوده است.


یارانه آبان در حساب‌هاست

یارانه نقدی آبان‌ماه ساعت ٢۴ شب گذشته(٢۵ آبان ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.


محتوای فرهنگی دیجیتال ویژه کودکان تولید می‌شود

تفاهمنامه همکاری بین زیست بوم درسا و مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع همکاری در توسعه و ارتقای کسب و کارهای فرهنگی دیجیتال در شبکه ملی فرهنگ، امضا شد.


تشکیل ستاد ویژه خدمت رسانی به زلزله زدگان در بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور رسیدگی فوری به زلزله زدگان، «ستاد ویژه خدمت رسانی به زلزله زدگان غرب کشور» را تشکیل داد.


تشکیل سامانه اطلاعات مودیان مالیاتی

رئیس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق توافق سازمان امور مالیاتی با هدف تشخیص و دریافت مالیات در واقع جمع درآمدهای بیش از ۵ میلیارد ریال در سال مورد سوال قرار می‌گیرد.


حجم نقدینگی ۱۳۸۹ هزار میلیارد تومان را رد کرد

گرچه روند رو به رشد نقدینگی همچنان ادامه داشته و تا مرز ۱۳۹۰ هزار تریلیون پیش رفته اما از سرعت رشد آن تا پنج درصد کاسته شده است.


جدیدترین پیش بینی سود شرکت تجارت الکترونیک پارسیان منتشر شد

پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ دوره شش ماهه (حسابرسی شده) دوره منتهی به ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ تجارت الکترونیک پارسیان منتشر شد.


«وقت‌فروشی سفارت» در تهران

در چهارراه استانبول به هر سو که قدم بزنی، می‌توانی هیاهوی دست‌فروشانی را ببینی که سکه و اسکناس‌های دیکتاتورهای سقوط‌کرده اینجا و آنجای جهان را با اسکناس‌های رایج امروز تعویض می‌کنند.


پاکسازی رانت از اقتصاد

بررسی تجربیات جهانی نشان می‌دهد که دولت‌های موفق در زمینه کاهش رانت و فساد، عموما در نخستین گام اقدام به بررسی و اندازه‌گیری فساد در بخش‌های مختلف می‌کنند. سپس در نخستین گام اجرایی کمیسیون‌ مبارزه با ثروت‌های آلوده در دو قوه مققنه و مجریه تشکیل می‌شود.


شما تا چه میزان مجازید بدهکار شوید؟

در مدیریت ریسک ، میزان بدهی فعال اقتصادی را با فروش ١٢ ماه گذشته او مقایسه می کنند ، اگر مجموعه بدهی یک فعال اقتصادی به بانک و بازار ، کمتر از ٢۵ درصد فروش ١٢ ماه گذشته او باشد، این فعال اقتصادی وضع کم ریسکی دارد.


سقوط هزار دلاری «بیت کوین»

در پایان معاملات روز جمعه قیمت بیت‌کوین به زیر ۷۰۰۰ دلار سقوط کرد؛ سقوطی هزار دلاری نسبت به مبادلات روز چهارشنبه. این درحالی صورت گرفت که برخی از تاجران بیت‌کوین را برای خرید زیرشاخه آن که به آن «بیت‌کوین کش» می‌گویند، فروختند.


ولع خرید جنس چینی در روز مجردها

روز یازدهم نوامبر شاید برای همه مردم دنیا یک روز معمولی باشد اما برای چینی‌ها این‌طور نیست. در این روز که به مناسبت تاریخ آن یعنی ١١/١١ به روز مجردها معروف است، فستیوالی از خرید و تفریح برپا می‌شود تا مجرد‌ها بگویند خیلی هم به آنها بد نمی‌گذرد!


جزئیات انتشار اوراق ارزی از سوی بورس

رئیس سازمان بورس با تشریح جزئیات انتشار اوراق ارزی از سوی این سازمان گفت: انتشار اوراق ارزی در داخل و فروش آن به صورت ریالی برای ۲میلیارد دلار در نظر گرفته شده که منتظر درخواست شرکتها هستیم.


مشکلی برای پرداخت سود سهام عدالت نداریم

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به تعیین تکلیف سهام ۴۹ شرکت برای واگذاری به مردم گفت: هم اینک برای پرداخت سود سهام مشکلی وجود ندارد.


گزینه ریاست صندوق بازنشستگی مشخص شد

خبرها از حاشیه های دو وزارتخانه صنعت و کار حاکی از آن است که قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم قرار است با حکم وزیر کار به صندوق بازنشستگی کشوری برود.


ارایه خسارت بیمه نامه اتومبیل در بیمه آسیا

شعبه شهید لشگری (وردآورد) بیمه آسیا آماده پرداخت خسارت به زیان دیدگان بیمه نامه های اتومبیل است.


قاچاق ۹۰۰ میلیون دلاری کالا از مبادی رسمی

رئیس کل گمرک ایران، میزان قاچاق کالا از مبادی رسمی را ۹۰۰ میلیون دلار ذکر کرد و گفت: در برنامه‌ریزی جدید، قصد داریم گمرک در ورود و خروجی مناطق آزاد را کنترل کنیم.


پولدارهای دنیا اهل کجا هستند؟

با وجود افزایش تنش‌های سیاسی و بی ثباتی‌های اقتصادی در سال‌های اخیر، ثروت میلیاردرهای دنیا ۱۷ درصد رشد کرد و از ۵.۱ هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۶ هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ رسید.


اسرار پناهگاه‌های مالیاتی ابرثروتمندان فاش شد

افشای حجم عظیمی از اسناد مالی نشان می‌دهد که چگونه صاحبان قدرت و ثروت‌های عظیم از جمله سرپرستی املاک شخصی ملکه بریتانیا مخفیانه سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در پناهگاه‌های مالیاتی فراساحل کرده‌اند.


سه برنامه جدید دولت برای صاحبخانه شدن مردم

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارتخانه به منظور کمک به متقاضیان مسکن، سه پیشنهاد را در قالب کاهش نرخ سود، افزایش مدت تسهیلات مسکن، انتشار اوراق توسط صندوق توسعه ملی در بازارهای جهانی و خرید اوراق MBS بانک مسکن توسط سایر بانک‌ها ارایه کرده است.


۷۰ درصد چک‌های وصولی رمزدار است

از حدود ۱۵۷ هزار میلیارد تومان چک وصول شده هر چند که تا بیش از ۹۰ درصد تعداد آن را چک‌های عادی تشکیل داده‌اند، ولی ۷۰ درصد این مبلغ به چک‌های رمزدار اختصاص دارد.


شرکت کاسپین به مرحله تست سامانه کشف تقلب رسید

شرکت تامین خدمات سیستم های کاربردی کاسپین با همکاری پدافند غیرعامل اقدام به طراحی سیستم کشف تقلب در سامانه‌های بانکی کرده‌است.


دیدار بلندقامتان ایرانی با سالمندان و معلولان کهریزک

انجمن “قد بلندهای ایرانی” روز جمعه ۱۲ آبان به دیدار سالمندان کهریزک رفتند.


آغاز تحقیق‌وتفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها

طرح هدفمندی یارانه‌ها چه قبل از اجرا و چه پس از آن، بیش از آنکه به اهدافش نزدیک باشد، از مسیر اصلی خود منحرف و به طرح شکست‌خورده‌ای تبدیل شد که آثار منفی‌اش هنوز بر اقتصاد سنگینی می‌کند.


نرخ بهره در آمریکا ثابت ماند

فدرال رزرو آمریکا پیش از اعلام رییس جدید این بانک توسط ترامپ، در پایان جلسه سیاست‌گذاری خود اعلام کرد: نرخ بهره را دست‌نخورده باقی خواهد گذاشت.


مجلس با پرداخت سود نقدی به سهام عدالت مخالف است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مجلس با پرداخت سود نقدی سهام عدالت مخالف است، گفت: این طرح به نفع دولت و مردم نیست.


چین و روسیه دلار را حذف می‌کنند

‘لی که چیانگ’ نخست وزیر چین و ‘دیمتری مدودف’ همتای روس وی در جریان گفت و گوهای مقرر نخست وزیران در پکن، در باره استفاده از ارزهای دو طرف برای تجارت با هدف مقابله با تسلط دلار بر بازار تجارت جهان گفت و گو کردند.


تجمع برخی از سپرده گذاران افضل توس مقابل شعب بانک آینده

بانک آینده در راستای اعطای مسوولیت مدیریت دارایی و بدهی تعاونی افضل توس تاکنون تکلیف سپرده های تا سقف سه میلیون تومان این تعاونی اعتبار را مشخص کرده است.


معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در گروه مالی پاسارگاد

پانل تخصصی گروه مالی پاسارگاد با عنوان «معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری گروه مالی پاسارگاد» در نهمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی (Kish Invex 2017) ، روز چهارشنبه ۱۰ آبان ماه در مجموعه همایش‌های جزیره کیش، سالن ابن‌سینا برگزار شد.


ابلاغ دستورالعمل حداقل الزامات مدیریت ریسک نقدینگی موسسات اعتباری