FATF باز هم به نفع ایران رأی داد
FATF باز هم به نفع ایران رأی داد
FATF باز هم به نفع ایران رأی داد
FATF باز هم به نفع ایران رأی داد
FATF باز هم به نفع ایران رأی داد

FATF باز هم به نفع ایران رأی داد

گروه بین‌المللی اقدام مالی (FATF) روز جمعه اعلام کرد که با توجه به پایبندی تهران به تعهدات خود، همچنان این محدودیت‌ها و اقدامات تنبیهی را معلق نگه خواهد داشت.


با “تاپ” قبض تلفن ثابت را به آسانی پرداخت کنید

مدیرعامل پککو از راه اندازی سرویس پرداخت قبض تلفن ثابت فقط با ورود پیش شماره و شماره تلفن در سراسر کشور در اپلیکیشن پرداخت تاپ خبر داد .


جلسه این هفته FATF در مورد وضعیت ایران

کارگروه اقدام مالی در جلسه این هفته در والنسیا در مورد وضعیت ایران تصمیم‌گیری خواهد کرد.


آسیاتک، برترین اپراتور حوزه ثابت کشور شد

نتایج رتبه‌بندی و انتخاب اپراتورهای برتر سال ۹۵ در حوزه‌های ثابت و سیار براساس الگوی بومی رگولاتوری اعلام شد.


تلاش دی‌کاپریو برای فاصله گرفتن از پرونده اختلاس

لئوناردو دی‌کاپریو هدایای شرکت «رد گرانیت» را به دولت ایالات متحده آمریکا تحویل داد.


ثبت منشاء ارز در گمرک آغاز شد

گمرک ایران اعلام کرد: ️از روز چهارشنبه مورخ ۲۴ خرداد ماه سال جاری، ثبت منشأ ارز در سامانه گمرک در حال انجام است و گمرک جمهوری اسلامی ایران با مشارکت با بانک مرکزی نسبت به راه اندازی صفحه منشأ ارز اقدام کرده و لذا کلیه صاحبان کالا ملزم به ثبت اطلاعات منشأ ارز هستند.


با حساب یارانه چطور وام بگیریم؟

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، هرچند اعطای وام به‌پشتوانه یارانه واریزی از طریق یارا کارت اعتباری صورت خواهد گرفت، بانکها نیز برای پوشش ریسک قطع یارانه واریزی مجاز به دریافت سفته و یا سایر تضامین متعارف شده‌اند.


بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را افزایش داد

فدرال رزرو بانک آمریکا نرخ بهره در این کشور را برای دومین بار در سال ۲۰۱۷ افزایش داد.


آسیا ثروتمندترین منطقه جهان می‌شود

آسیا با توجه به افزایش جذب ثروت در مراکز مالی این قاره مثل سنگاپور و هنگ کنگ، تا سال ۲۰۱۹ به ثروتمندترین منطقه دنیا تبدیل خواهد شد.


مصوبه هیات وزیران برای بانک کشاورزی

معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات وزیران درباره انتقال بدهی صندوق بیمه محصولات کشاورزی به بانک کشاورزی تا پایان سال ۹۴ به دولت را ابلاغ کرد.


یارانه نقدی جمعه واریز می‌شود

هفتاد و ششمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی جمعه شب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.


بخشنامه اعطای تسهیلات به واحد تولیدی و صنعتی ابلاغ شد

بخشنامه اعطای تسهیلات به بیش از ۱۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی در سال ۹۶ از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد، اما به نتیجه رسیدن آنها کمی زمانبر است.


برای خودروی دوم باید ۲۵درصد بیشتر مالیات بدهید

سازمان مالیاتی در بخشنامه‌ای جزییات مالیات مقطوع مشاغل خودرویی را اعلام کرد.


رشد ۱۸ درصدی تراکنشهای شتاب در سال ۹۵

دور نیست سالهایی که صف های طولانی برای انجام امور روزمره مالی زمان زیادی را از وقت مردم به خود اختصاص می داد. روزهایی که تصور هرگونه انجام امور مالی در حالیکه در خانه به استراحت مشغول هستی، به یک رویا می ماند.


رشد ۱۸ درصدی تراکنشهای شتاب در سال ۹۵

دور نیست سالهایی که صف های طولانی برای انجام امور روزمره مالی زمان زیادی را از وقت مردم به خود اختصاص می داد.


جزییات پذیره نویسی “پککو” اعلام شد

جزییات پذیره نویسی سهام شرکت تجارت الکترونیک پارسیان اعلام شد.


قطر چقدر پول دارد؟

صندوق ملی قطر در میان صندوق های ملی کشورهای جهان در جایگاه چهاردهم قرار دارد.


مالک علی‌بابا یک شبه ۲.۸میلیارد دلار ثروتمندتر شد

ثروت خالص «جک ما»، موسس هولدینگ علی بابا با بالاتر رفتن پیش بینی رشد فروش این شرکت از تخمین تحلیلگران -علی رغم اقتصاد رو به افول چین- یک شبه ۲.۸ میلیارد دلار افزایش یافت .


مالیات ۲۵ درصدی از سود برای سازندگان مسکن

با تصویب هیأت وزیران، درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان (عرصه و اعیانی) حسب مورد مشمول مقررات مالیات بر‌درآمد خواهد بود


افزایش ۸ درصدی مالیات عملکرد سال ۹۵ مشاغل

سازمان امور مالیاتی در دستورالعملی مالیات عملکرد سال ۹۵ برخی مشاغل را طبق تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌ها مقطوع اعلام کرد.


رکود بی‌سابقه در اقتصاد را انکار نمی‌کنیم

مشکلات اقتصادی مختلفی در دولت یازدهم وجود داشت که از جمله آن مسئله رکود بود که به شکل بی سابقه‌ای در بخش‌های اقتصادی ایجاد شد.


فرصت بی‌نظیر بازار قطر برای اقتصادایران

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، وضعیت پیش آمده بابت قطع رابطه کشورهای عربی با قطر را فرصتی بی‌نظیر برای اقتصاد ایران دانست و تاکید کرد: بازاری ۴ تا ۵ میلیارد دلاری پیش روی ایران قرار دارد.


سرنوشت امضای الکترونیکی در ایران

امضای الکترونیکی شامل علامت، تصویر دیجیتال امضای دست‌نویس یا هر نشان الکترونیک اثبات هویت است که مانند امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی احزار هویت امضاکننده سند و التزام وی به مندرجات آن است.


موجودی قلک آب رفت

آخرین موجودی اعلامی صندوق توسعه ملی مربوط به سال ١٣٩٣ است. ١٢٣ هزار میلیارد تومان عددی است که صندوق توسعه ملی به عنوان منابع صندوق در پایان این سال اعلام کرده است.


اقتصاد جهانی امسال شکوفا می‌شود

بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود، رقم پیش بینی مرتبط با رشد اقتصاد جهانی را در سال جاری میلادی به ۲.۷ درصد افزایش داد.


افزایش نرخ بهره بانکی در دستور جلسه «فدرال رزرو» قرار گرفت

در جلسه سیزدهم و چهاردهم بانک مرکزی آمریکا که در ماه جاری میلادی برگزار می شود، انتظار اعمال افزایش بهره بانکی قوت گرفته است.


معدن زمستان یورت بازگشایی می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از بازگشایی معدن زمستان یورت آزادشهر، بازگشت به کار کارگران این معدن و ادامه خاک‌برداری در تونل یک خبر داد.


واکنش وزارت اقتصاد به ادعاهای جدید در خصوص FATF

در این اطلاعیه که در پاسخ به سخنان سید محمود نبویان در جمع طلاب موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) انتشار یافته، تاکید شده است.


“فرشتگان” روی خط بازپرداخت

رئیس کل بانک مرکزی درباره وضعیت سپرده گذاران موسسه کاسپین نیز گفت: این بانک به دنبال به حداقل رساندن خسارت مردم ناشی از سپرده گذاری در موسسات بدون مجوز است.


روحانی قانون تنقیح قوانین مالیاتی کشور را برای اجرا ابلاغ کرد

رئیس جمهوری قانون تنقیح قوانین مالیاتی کشور را برای اجرا به مجلس شورای اسلامی و وزارت امور اقتصادی ودارایی ابلاغ کرد.


سهم بازار نفت ایران در آسیا در حال کاهش است

پایگاه خبری پلاتس انگلیس هشدار داد: سهم بازار نفت ایران در اسیا در حال کاهش است و کشورمان در زمینه صادران نفت خام استراتژی بلندمدت ندارد.


اولین خط مستقیم کشتیرانی هند در چابهار پهلو گرفت

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد: به دنبال امضای برجام، هفته قبل اولین خط کشتیرانی مستقیم از هند در بندر چابهار پهلو گرفت.


بخشنامه تغییر ساعت کار در ماه رمضان ابلاغ شد

در همه استان‌ها به جز تهران، فعالیت اداری در ماه مبارک رمضان صبح‌ها با یک ساعت تأخیر آغاز می‌شود و بعدازظهرها نیز یک ساعت و نیم زودتر به پایان می‌رسد.


خوانساری گزینه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت

با توجه به نگاه مثبت حسن روحانی به بخش خصوصی و همراهی این بخش در تمام سفرهای خارجی نام مسعود خوانساری که مورد اطمینان بخش خصوصی کشور است به عنوان گزینه‌ای جدی برای وزارت صنعت، معدن وتجارت مطرح شده است


روایت بانک مرکزی از قیمت کالاهای اساسی

براساس گزارش خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به ۵ خرداد، قیمت ۵ گروه کالایی نسبت به هفته قبل از آن افزایش و قیمت ۲ گروه دیگر کاهش یافت؛ همچنین قیمت ۴ گروه نیز نسبت به هفته قبل از آن ثابت مانده است.


اقتصاد‌ بد‌ون نفت ۶/۴ د‌رصد‌ رشد‌ کرد‌

عملکرد‌ سه فصل سال گذشته مثبت بود‌ و به جز بخش ساختمان، مابقی زیرمجموعه‌ها از خطر زیر صفر بالا رفتند‌ اما حرکت رو به جلوی بخش‌ها چند‌ان پرشتاب نبود‌ و اگر نبود‌ سهم ٧٠ د‌رصد‌ی نفت، رشد‌ اقتصاد‌ به پنج هم نمی‌رسید‌.


بلوکه سریالی پول‌های ایران

اصلاح قوانین بانکی مبتنی بر قوانین پول‌شویی و مبارزه با تروریسم، چندی است به‌جد از سوی نظام بانکی چین پیگیری می‌شود. به همین دلیل، انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی اخیرا در نامه‌ای تأکید کرده‌اند امکان حواله‌کردن پول صادرات محصولات پتروشیمی از چین وجود ندارد و این مبالغ و پول‌ها در چین بلوکه شده است.


تزریق پول کلید حل مشکلات بنگاه‌ها است؟

رئیس کمیسیون صنایع معادن اتاق ایران رکود و کمبود نقدینگی را یکی از موانع تولید عنوان کرد و گفت: بنگاه‌ها به تغییر تکنولوژی و نیروی انسانی ماهر نیاز دارند.


ادامه پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: امسال ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات، برای افزایش ظرفیت ۱۰ هزار بنگاه کوچک و خروج آنها از رکود در نظر گرفته‌ شده است.


انجام ۵۰ درصد بانکرینگ جهان در خلیج فارس‌

دیر‌کل بنادر و دریانوردی‌ سیستان و بلوچستان با اشاره به سهم محدود ایران در بانکرینگ خلیج فارس، گفت: با توجه به موقعیت خاص و استراتژیک بندر چابهار و ظرفیت بالقوه این بندر در صنعت بانکرینگ، عملیات سوخت‌رسانی به کشتی‌‌ها در چابهار، در اولویت قرار گرفت.


تغییرات قیمتی اقلام خوراکی در هفته پایانی اردیبهشت

بانک مرکزی قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه مواد خوراکی منتهی به ۲۹ اردیبهشت ۹۶ را منتشر کرد.


اهمیت مشارکت کارکنان در تمام سطوح شغلی

سرپرست مدیریت شعب یزد گفت: نقش اتاق فکر در حیات، بقا و پیشرفت سازمان انکارناپذیر است.


مقصر رشد نقدینگی کیست؟

تولید ناخالص داخلی سال ۱۳۹۴، ۱۱۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام شد. پس از دو سال سکوت درباره میزان تولید ناخالص داخلی سال ۱۳۹۴، سرانجام بانک مرکزی تولید این سال را با ۱۳۱ هزار میلیارد ریال کاهش نسبت به سال ۱۳۹۳ اعلام کرد.


جزئیات دستورالعمل رسیدگی مالیاتی به تراکنشهای مالی مشکوک

براساس دستور العمل رسیدگی به تراکنشهای مالی مشکوک، گردشهای مالی بین حسابهای یک مودی، واریزیهای ناشی از وام بانکی، وجوه حاصل از تسویه قبلی به عنوان درآمد مودی محاسبه نخواهد شد.


کارمزد صدور هر برگ دسته چک ۱۲۰ تومان شد

کارمزد صدور دسته چک پس از شخصی سازی، بر اساس سیستم صیاد هر برگ به مبلغ ۱.۲۰۰ ریال خواهد بود.


نرخ تورم سالانه ۷.۱ درصد اعلام شد

مرکز آمار ایران درصد تغییرات شاخص کل را اعلام کرد که بر مبنای آن نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ۹۳ نسب به دوره مشابه سال گذشته با ۰.۲ درصد واحد افزایش به ۷.۱ درصد رسیده است.


تجارت ایران و اروپا از ۵ میلیارد یورو گذشت

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با افزایش ۲.۵ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۵.۳ میلیارد یورو رسید.


اقتصاد کشور از روحانی چه می‌خواهد؟

پس از اعلام نتایج دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، فعالان اقتصادی ۱۰مطالبه جدی خود را از دولت جدید در قالب بیانیه‌ای منتشر کردند.


امکان تقسیط بدهی مالیاتی واحدهای تولیدی فراهم شد

بر اساس بخشنامه جدید سازمان مالیاتی امکان تقسیط بدهی مالیاتی واحدهای تولیدی فراهم شد.


سال پایه تورم از مردادماه به سال ۱۳۹۵ تغییر می‌کند

مدیرکل آمارهای اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از انتشار شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی بر اساس سال پایه ۱۳۹۵ از مردادماه امسال خبر داد.