استقبال ورزشکاران نامی ایران از محصول استخر کارت پارسیان
استقبال ورزشکاران نامی ایران از محصول استخر کارت پارسیان
استقبال ورزشکاران نامی ایران از محصول استخر کارت پارسیان
استقبال ورزشکاران نامی ایران از محصول استخر کارت پارسیان
استقبال ورزشکاران نامی ایران از محصول استخر کارت پارسیان

استقبال ورزشکاران نامی ایران از محصول استخر کارت پارسیان

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با همکاری شرکت سلامت فرتاک ایرانیان به عنوان حامی ورزشکاران، نسبت به صدور اولین کارت تخصصی مراکز آبی با عنوان “استخر کارت پارسیان” اقدام نموده است.


شوک انگلیسی به بازارها

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد خروج این کشور از اتحادیه اروپا به معنای پایان قطعی عضویت این کشور در اتحادیه خواهد بود. می ‌تایید کرد که این کشور در بازار واحد اروپا نخواهد ماند.


ثروت ۸ نفر به اندازه دارایی نصف مردم جهان است

آمار منتشرشده از سوی موسسه «آکسفام» نشان می‌دهد که شکاف درآمدی و نیز نابرابری در سطح جهان، به طرز معناداری افزایش پیدا کرده و دارایی هشت نفر از متمکن‌ترین افراد دنیا، برابر با نصف جهان است.


مصائب دوران تحریم و گشایش های پسابرجام

درست در زمانی که یک سال از امضا شدن برجام می‌گذرد و نشانه‌های آن در اقتصاد ایران رخ نشان داده، بیشترین هجمه‌ها علیه دولت ایجاد شده است.


ترکیه در آستانه بحران مالی فاجعه‌بار

این طبیعی است زمانی‌که اقتصاد یک کشور با مشکلی روبه‌رو می‌شود مقامات دولتی اصرار دارند تا همه مشکلات را به انتظارات و سفته‌بازان ربط دهند.


اینرسی تورمی و مخاطرات کاهش بیشتر آن در شرایط فعلی

خسرو خواجه حسنی* امروزه در ادبیات اقتصادی ثبات متغیرهای کلان و عدم نوسانات پردامنه ی آن، به نوعی معرف و اندیکاتور چیستی و چگونگی فعالیت اقتصادی و جهت حرکت آن محسوب میشود. در این میان شاخص تورم نیز به دلیل اثرات ملموس و مستقیمی که بر زندگی و حیات اقتصادی آحاد مردم یک جامعه دارد از اهمیت و حساسیت به مراتب بیشتری برای سیاست-گذار اقتصادی برخوردار است.


عوامل موثر بر مطالبات معوق و غیرجاری بانک‌ها

کوروش پرویزیان: افزایش حجم و نسبت مطالبات غیر‌جاری بانک‌ها در دهه اخیر تبدیل به بزرگ‌ترین معضل بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور شده‌است. استفاده از منابع محدود بانک‌ها به دلیل ضعف ساختاری و سهم اندک بازار سرمایه در سیستم اقتصادی کشور روز‌به‌روز بر معوقه‌های بانک از مشتری افزوده است.


سناریوهای تحقق درآمدهای نفتی در بودجه سال ۹۶

با توجه به توافق تاریخی اخیر اعضای غیر عضو بر کاهش حدود ۵۵۸ هزار بشکه در روز و کاهش یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه‌ای اوپکی‌ها، بازار نفت را با تحولات جدیدی روبرو ساخته است


هزینه تفریح مرفه‌ها ٧٣ برابر فقرا

نابرابری‌های فاحش منشأ همه شُرور اقتصادی- اجتماعی و مسئول نبود تعادل‌های گوناگون در زندگی فردی و اجتماعی هستند.


ایران نیازمند رشد اقتصادی پایدار

اگر بانک جهانی می‌توانست درآمد سرانه یا رشد اقتصادی بدون نفت ایران را محاسبه کند عددها با آمار اعلام شده کنونی متفاوت بود.


آتشفشان نقدینگی در اقتصاد کشور

مجموع اسکناس‌ها و مسکوکات و سپرده‌های دیداری کشور رشد می‌کنند؛ اما همچنان بنگاه‌های تولیدی با کمبود نقدینگی مواجه هستند.


صادرکنندگان قلابی، میوه را دور می‌ریزند و جایزه‌اش را می‌گیرند!

واردکنندگان بدون صادرات واقعی، جوایز صادراتی، ارز دولتی، تخفیف تعرفه ای و تسهیلات بانکی می گیرند محموله های صادراتی سیب ایران در دریا و بیابان های اطراف مرز رها می شود.


رشد اقتصادی ایران به روایت مرکز آمار

مرکز آمار ایران اعلام کرد: تولید ناخالص داخلی کشور در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۵ معادل ۶.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرده است.


ویژه خواری خواص

دکتر محمدرضا جمالی: سیار شنیده ایم که می گویند فلان کشور، قوم، حکومت و دولتی نابود شدند و افول کردند.در علت العلل همه این سرنگونی ها و افول ها یک چیز خود خودنمایی می کند و آن غافل شدن از حقوق عمومی و سرنوشت دیگران است.


واقعی شدن نرخ ارز ترسناک نیست!

واقعی شدن نرخ ارز در وهله نخست به شدت گرفتن گرایش تقاضای کل کشور از سمت کالاهای خارجی به طرف کالاهای تولید داخل می‌انجامد و در پی آن تولید داخل و ظرفیت‌های استفاده نشده به سمت تولید و عرضه بیشتر خواهند رفت.


بزرگ‌ترین اقتصادهای بیمار در سال ۲۰۱۶

سه اقتصاد از ۱۰ اقتصاد بزرگ سال ۲۰۱۶ را با وضعیت بدتری از آنچه در ابتدای سال داشتند، به پایان رساندند در حالیکه خودشان مسبب این وضعیت بودند.


تجارت متأثر از سیاست‌های ارزی در سال ۹۶

نرخ ارز یکی از مهم‌ترین حلقه‌های واصل ارتباط اقتصادی هر کشور با سایر کشورهای جهان است.


کارایی بانک‌ها چالش اقتصادی و سیاسی

عبدالرضا احمدی خمینی: حمایت‌نکردن نظام بانکی از تولید، در حال تبدیل‌شدن به بزرگ‌ترین چالش فعالان اقتصادی است.


اقتصاد جهانی تحت‌تاثیر رویدادهای باورنکردنی

شاید بدبین‌ترین افراد جهان هم تصور نمی‌کردند مردم دو کشور قدرتمند جهان ظرف کمتر از ۶ ماه با دو تصمیم خود، تمام سیاست و اقتصاد جهان را تحت‌الشعاع خود قرار دهند.


سرگذشت پول از “پشیز” تا “تومان”

سکه از مهم‌ترین اختراعات بشری و از مظاهر تمدن انسانی است که در طول دو هزار و ششصد و اندی سال گذشته بتدریج رواج پیدا کرده است.


فوبیای دلار ۴۰۰۰ تومانی

سیاستمداران اگر به هشدارهای اقتصاددانان و تئوری‌های آزموده‌شده اقتصادی بی‌توجهی کنند، دیری نخواهد پایید که قوانین آهنین اقتصادی، حقانیت همان هشدارها و تئوری‌ها را به تلخی به آنها یادآوری خواهد کرد.


اشتغال متأثر از کیفیت رشد اقتصادی ۹۶


فراز و فرود نرخ ارز؛ خیلی دور، خیلی نزدیک

همواره همراه با بحث بازار ارز یک سؤال اساسی نیز مطرح است، اینکه قیمت واقعی ارز در کشور چقدر است؟


فقدان دیپلماسی اقتصادی؛ چالش عدم موفقیت برجام

همانگونه که امروزه ماشین دیپلماسی بدون چرخ دیپلماسی رسانه‌ای توان حرکت ندارد، به چرخ دیپلماسی اقتصادی نیز احتیاج دارد.


چرا تغییر نرخ بهره آمریکا مهم است؟

سرانجام بعد از ماه‌ها کشاندن بازارهای جهانی به دنبال خود، تصمیمش را نهایی کرد و نرخ بهره آمریکا را به عنوان عاملی تاثیرگذار در بازارهای جهانی تغییر داد.


سهم تحریم‌ها در رکود اقتصادی

براساس نتایج این پژوهش در دوسال ابتدایی دهه ۹۰ تحریم‌های بین‌المللی سبب انحراف متغیرهای کلان اقتصادی از وضعیت بهینه‌ شده است.


دوراهی مهار تورم

کاهش نرخ تورم به کمتر از ۱۰ درصد در سال ۱۳۹۵، اگرچه دستاورد بزرگی در جهت ثبات قیمت‌ها است، اما با توجه به رشد بالای حجم نقدینگی در سال‌های اخیر تردید‌ها در مورد پایداری آن در آینده وجود دارد.


واقعیت‌های موجود اقتصاد ایران و مشکل انطباق پول ملی

از نگاه کارشناسان ، این مصوبه در صورت تصویب در مجلس و تبدیل به قانون، موجب حذف یک صفر از واحد پول کشور شده و در عین حال، باعث هماهنگی میان آنچه در عرف جاری کشور متداول است و واحد رسمی پول کشور که در قانون وجود دارد، می شود.


بازار بدهی؛ گذار از حفره‌های رکود و اعتبار

امروزه در اقتصادهای توسعه یافته و نوظهور که عموما با مدار رشد اقتصادی کم­ نوسان متمایز اند؛ آنچه که بیش از هر نکته دیگری به چشم می‌­آید توسعه ابزار متنوع مالی در بازار این دسته از کشورها است


چلوکبابی که سودای بورس شدن داشت!

معروف‌ترین چلوکبابی تاریخ ایران شهر رویایی و شگفت‌انگیزی ساخت.منابعی که از فروش شیشلیک و کوبیده جمع شده بود، زود به پایان رسید تا مغز متفکر این طرح رو به فروش کاغذهایی به مردم بیاورد به نام سهام!!


الگوی شرقی رونق کسب‌وکار

کشورهای مختلف برای تغییر محیط کسب‌وکار دو گام برمی‌دارند؛ گام اول بهبود محیط از طریق وضع قوانین هدفمند و مقررات‌زدایی با هدف تسهیل فرآیندهای کسب‌وکار است.


بعد از مرگ شعبه چه بر سر کارمندان بانک‌ها می‌آید؟

دنیا به زودی تبدیل به جهنم آدم‌های تنبل می‌شود!


افت‌ و خیزهای دلار در مسیر اقتصاد

قیمت دلار این روزها نوسانات زیادی دارد. برای پرداختن به دلیل آن باید توجه کرد که به هرحال موضوع ارز موضوعی چند وجهی و پیچیده است و در ارتباط با نهادهای زیادی قرار دارد.


یکسان‌سازی نرخ ارز و تأثیر آن بر بانک‌ها

در شرایط کنونی به‌نظر می‌رسد دو گام اساسی برای برآورد پیامدهای مختلف اجرای سیاست‌ یکسان سازی باید تعریف شود؛ محاسبه کمی و کیفی آثار یکسان سازی و تدوین بسته‌های مجزا برای مدیریت این آثار.


منابع مطالبات غیرجاری بانک‌ها کجاست؟

چرا اگر مطالبات غیرجاری بانک‌ها افزایش یابد، سیستم بانکی با کمبود منابع مواجه می‌شود؟ هستند بسیاری که می‌انگارند بالاخره پول به سیستم بانکی باز می‌گردد، بنابراین بانک‌ها نباید با مشکل مواجه شوند!


تجربیات ایران از یکسان‌سازی نرخ ارز

اقتصاد ایران تا کنون شاهد دو تجربه از یکسان‌سازی نرخ ارز بوده‌است؛ این سیاست در تجربه سال ۷۱ شکست خورد و در سال ۸۰ موفقیت‌‌آمیز بود.


نظام اقتصادی در کشورهای شاد

«گزارش جهانی شادی» که هر سال از سوی پژوهشگران سازمان ملل به انتشار می‌رسد، ۶ متغیر را مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر سطح نشاط عمومی در کشورهای مختلف می‌داند.


ترامپ و آینده اقتصاد ایران

هیچ‌کدام از مشکلات اقتصادی ایران، تنها با بهبود رابطه با آمریکا حل نمی‌شود چراکه ریشه مشکلات در مدیریت اقتصاد ایران است نه تحریم‌های خارجی.


گره اشتغال با تزریق نقدینگی باز نمی‌شود

امروز لایحه‌ای در مجلس بررسی می‌شود که تدوین‌کنندگان طرح ملی اشتغال معتقدند این سیاست، بناست با اجرای سیاست‌های اشتغالی متناسب با مناطق مختلف شغل‌های پایداری ایجاد شود.


اعتیاد به چاپ پول؛ بایدها و نبایدها

اثرات کوتاه‌مدت و بلندمدت انتشار پول برای دولت‌ها متضاد است. در کوتاه‌مدت، چاپ پول برای دولت‌ها منابع مالی ایجاد می‌کند؛ در حالی که در بلندمدت، باعث ایجاد تورم می‌شود.


چرخش نرخ در بازار پول

سه شاهد متفاوت از به مانع خوردن کاهش نرخ سود خبر می‌دهد…


نرم افزار بانکداری “سوپرا” راهی برای سرمایه‌گذاری اسلامی

سرمایه‌گذاری اسلامی در سرتاسر جهان رشد خوبی را تجربه می کند. بانک ها در این بخش با چالش ‌هایی مواجه می ‌شوند.


عنصر ذهنی ثبات اقتصادی

ثبات، بیش از هر چیز یک حالت ذهنی است. ریشه‌هایی در عالم خارج دارد، اما خود ثبات، در ذهن ماست که وجود دارد نه صرفا در عالم خارج.


رونق تولید؛ راه دشواری که پیموده می‌شود

صنعت کشور این روزها با تدابیری همسو با اقتصاد مقاومتی وارد فاز جدیدی از شرایط شده و در بخش های مختلف در حال پوست انداختن است.


نقدینگی در کمین تورم تک رقمی

بانک مرکزی: نقدینگی در پایان شهریور ماه امسال به رقم ۱۱۲۲ تریلیون تومان رسیده است.


کدام فارغ التحصیلان حقوق بالاتری می‌گیرند؟

میانگین حقوق ماهیانه دریافتی فارغ التحصیلان مهندسی نفت و گاز و کارشناسان برنامه ریزی، تحلیل و اقتصاد نسبت به سایر گروه های شغلی بیشتر است.


کدام کشورها بهترین کیفیت زندگی را دارند؟

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی اخیرا شاخص زندگی بهتر ۲۰۱۶ از کشورهایی که بهترین کیفیت زندگی را دارد منتشر کرده است.


ریشه اقتصادی ظهور ترامپ

هرچقدر ترامپ آسیب‌پذیری‌های اقتصاد ایالات‌متحده را به موقع شناسایی کرد، هیلاری کلینتون و کمپینش در شناخت این نقاط ضعف درجا زدند.


امن‌ترین کشورهای دنیا را بشناسید

موسسه تحقیقاتی لگاتوم دهمین شاخص رفاه جهانی سالانه خود را به تازگی منتشر کرده که مرفه‌ترین کشورهای جهان را رتبه‌بندی کرده است.


پیامدهای پمپاژ املاک بانک‌ها به بازار

در حال‌حاضر جنس متفاوت مزایده املاک بانک‌ها نه‌تنها سم‌زدایی از نظام بانکی را منجر می‌شود که برای بازار پول و بازار مسکن دو پیامد مثبت به همراه دارد.