اثر قدرت بر مدیران بی‌انگیزه
اثر قدرت بر مدیران بی‌انگیزه
اثر قدرت بر مدیران بی‌انگیزه
اثر قدرت بر مدیران بی‌انگیزه
اثر قدرت بر مدیران بی‌انگیزه

اثر قدرت بر مدیران بی‌انگیزه

از آنجا که در لایحه بودجه سال آینده کل کشور، مشارکت بخش خصوصی در طرح های عمرانی به صورت جدی دیده شده است و دولت می‌داند که بیکاری، گرانی و عدم رفاه و آسایش فکری رو به افزایش است، نیاز دولت به بخش خصوصی بسیار جدی است. زیرا این بخش خصوصی است که به دولت قدرت حرکت برای دستیابی به بسیاری از اهداف و خدمت به مردم می‌دهد.


«جریمه خروج» راه‌حل «فقر مطلق» نیست

درپی ارائه لایحه بودجه ۹۷ از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی و انتشار جزئیات آن، مسئله افزایش چشمگیر عوارض خروج از کشور بیش از هر بخش دیگری از این لایحه مورد واکنش مردم و تحریک افکار عمومی قرار گرفته است.


پیدا و پنهان بودجه ۹۷

روز گذشته، رئیس‌جمهوری اولین لایحه بودجه دولت دوازدهم را به مجلس تقدیم کرد. با بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷، می‌توان دو نما از پیدا و پنهان نقشه مالی دولت ارائه داد.


نقش بازار آتی طلا و سکه در ثبات بازار

یکی از بخش‌های مهم نظام مالی کشور، بازارهای آتی و به عبارتی قراردادهای آتی هستند؛ که چند سالی است مورد توجه ویژه دولتمردان و سیاست‌گذاران قرار گرفته‌‌اند. این قراردادها ابزاری بسیار کارا و مدرن هستند و در دیگر کشورها توانسته‌اند نتایج و دستاوردهای مهمی به همراه داشته باشند.


نقش شتر در بیمه!

اخیرا گفته شد که شرکت‌های بیمه‌ای اقدام به واردات شتر کرده‌اند، تا افزایش قیمت شتر را که به علت کمبود شتر در کشور رخ داده، مانع شوند.


دور زدن نرخ سود بانکی چرا و چگونه؟

توفیق دولت یازدهم در مهار تورم لجام گسیخته که نرخ تورم را از نزدیک به ۴۰ درصد به کمتر از ۱۰ درصد رساند، موجی از خشنودی و امیدواری را به‌دنبال آورد. بنگاه‌های تولیدی به‌ویژه از این تحول شادمان شدند؛ زیرا نرخ سر به فلک کشیده تسهیلات بانکی عملا فعالیت آنها را مختل کرده بود و استدلال آنها درباره ضرورت کاهش نرخ بهره بانکی، با وجود تورم ۴۰ درصدی، سست پایه می‌نمود.


شیوه‌های جدید تجارت اجتماعی

یک دهه قبل اگر کسی پیدا می‌شد که برای کسب درآمد در میدانی می‌نشست و مردم را به دیدن غذا خوردنش دعوت می‌کرد – اگر قدرتمند نبود – دیوانه‌ شناخته می‌شد.


‌ رشته‌های پول‌ساز را بشناسید

اگر به تحصیلات کارمندان و مدیران نهاد ریاست جمهوری در سازمان برنامه و بودجه ایران نگاهی بیندازیم،‌ می‌‎بینیم که تحصیلات آن‌ها مطابق با مسئولیت‌شان نیست.


چالش‌ها و مزایای حذف دلار از تجارت

ارز‌های جهان‌روا، ارز‌هایی هستند که برای داد و ستد بین‌المللی ازسوی کشورهای مختلف مورد پذیرش قرار می‌گیرند. دلار آمریکا، یورو، ین ژاپن و پوند انگلیس از جمله ارزهای جهان‌روا هستند.


برای بازسازی کرمانشاه چه باید کرد؟

بیشتر زمین لرزه ها بواسطه آسیب های مادی و معنوی که به آسیب دیده ها وارد می آورند تاحدی موجبات تغییر “شیوه زندگی” در مناطق محل وقوع بخصوص مناطق کمتر آماده نظیر روستاها را سبب می شوند.


تجارب جهانی و اصلاح نظام بانکی

ظام بانکی به یکی از مهم‌ترین معضلات اقتصادی کشور تبدیل شده و به تعبیری بانک‌ها از سرویس‌دهی به اقتصاد که یکی از اصلی‌ترین کارهایشان است، بازمانده‌اند و خبری از تجدیدساختار آنها نیست.


راه عبور از رکود

رونق اقتصادی به عوامل گوناگونی بستگی دارد که بعضی از آنها کلیدی و تعدادی دیگر فرعی هستند و در مواردی نیز مانع رونق می‌شوند.


ما و سرمایه‌گذاری خارجی

سازمان ملل‌متحد جهانی شدن اقتصادی را افزایش وابستگی متقابل اقتصادهای جهان، ناشی از گسترش تجارت بین مرزی کالاها و خدمات، نقل‌وانتقال سرمایه جهانی و انتشار گسترده و سریع فناوری تعریف می‌کند.


با بیمه آشتی کنیم

بار دیگرزمین خشم خود را نشان داد.اینبار متاسفانه استان کرمانشاه و هموطنان عزیز آن دیار مورد آماج این خشم طبیعت قرار گرفتند .


وام ارزی در اتاق شیشه‌ای

جزئیات تخصیص ۵۹ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی، طی ۶ سال و نیم اخیر منتشر شد.


وضعیت قرمز در بازارها

عربستان، هسته مرکزی وقوع تحولات بازار جهانی به سود اونس طلا و به ضرر شاخص دلار شد.


حساب بانکی اجاره‌ای برای دورزدن مالیات

برخی افراد با حساب‌های بانکی اجاره‌ای قاچاق اسلحه و موادمخدر انجام می‌دهند شفافیت نظام بانکی و اقتصادی کشور تنها راه نجات از تخلف و فساد است


پرداخت مالیات بر اساس افزایش میزان سپرده بانکی

دسترسی نظام مالیاتی به حساب های بانکی نه تنها مجاز است بلکه در همه دنیا، متداول و جاری هم می باشد، حساب بانکی یک فرد دائره زندگی خصوص او نیست که سازمان امور مالیاتی از آن مطلع نباشد.


مشتریان آینده بازار مسکن چه کسانی هستند؟

آخرین آمار ارایه شده از معاملات مسکن شهر تهران در مهرماه حاکی از آن است واحدهای دارای قیمت بیش از ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع ۵.۴ درصد معاملات را به خود اختصاص دادند.


چرا سهم سرمایه‌گذاری غیردولتی در اقتصاد ایران ناچیز است؟

نتایج پژوهش یک نهاد رسمی نشان می‌دهد، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری‌های دولتی است.


پرده آخر نمایش ارزی

تمامی نمایش‌های ارزی که در نیم قرن گذشته، با تقویت مصنوعی ریال، اجرا شده، یک نتیجه تکراری داشته است؛ شوک تورمی برای مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان.


شفافیت مالی مکزیک و جیبوتی بالاتر از ایران است

ضیاء مصباح


سنگ بزرگ بدهی‌ها و مطالبات معوق پیشِ پایِ بانک‌ها

کارشناسان اقتصادی می گویند،در حال حاضر مهمترین مسئله بانکها از منظر داخلی مطالبات معوق آنهاست؛ آنطور که کارشناسان می‌گویند،حجم مطالبات معوق بانک های ایرانی با هیچ بانکی در دنیا قابل قیاس نیست.


ایده‌ هایی برای برپایی کسب و کار با ریسک پایین

اگر در رویای کارآفرینی و شروع کسب‌وکاری جدید هستید، اما از خطر کردن می‌ترسید در این مقاله در زومیت، پیشنهاداتی برای‌ شما داریم.


احتمال حضور رسمی پول مجازی در ایران

جهان فناوری با سرعتی عجیب و پیش‌بینی‌ناپذیر رو به جلو حرکت می‌کند و طبیعی است که چنین شتاب افسارگسیخته‌ای همان‌طور که بر زیست، جامعه، فرهنگ و شیوه اندیشیدن ما تأثیر گذاشته است، بر اقتصاد نیز اثر بگذارد.


چگونه بدون از دست دادن پول، سرمایه گذاری کنیم؟

وقتی بحث سرمایه گذاری می شود باید متوجه شوید که ریسک و پاداش در خلاف جهت هم هستند؛به طوری که اگر ریسک بیشتری را لحاظ کنید، احتمال از دست دادن پولتان وجود دارد، اما شما اکثر مواقع به دنبال رشد بیشتر هستید.


“وام یکم” پیشران جدید معاملات مسکن

سهم «خانه‌اولی»ها در معاملات مسکن، با خروج جهشی سپرده‌گذاران صندوق پس‌انداز مسکن «یکم» به سمت بازار خرید آپارتمان افزایش یافت.


اقتصاد ایران رو به ثبات است

موسسه رتبه بندی بین المللی Capital Intelligence برای اقتصاد ایران، شرایط باثبات را تایید کرد.


نرخ ارز و قرض‌الحسنه به خارجی‌ها

در مورد سیاست ارزی، مزایا و معایب واگذار کردن تعیین نرخ ارز به بازار یا بانک مرکزی و تثبیت آن فراوان گفته شده است. اغلب اقتصاددانان جریان اصلی علم اقتصاد معتقدند نرخ ارز یک قیمت است و مانند هر قیمت دیگری باید تعیین آن با عوامل بنیانی شکل‌دهنده عرضه و تقاضای آن سازگار باشد، گرچه باثبات بودن نرخ ارز و پرهیز از نوسانات شدید آن نیز با همین منطق از ایده‌آل‌های علم اقتصاد است.


موتور اقتصادی ایران روشن شد

تازه‌ترین گزارش صندوق بین‌المللی پول از روند رشد اقتصادی در جهان حکایت از تداوم رشد ۱/۰ درصدی وضعیت اقتصادی کل جهان دارد. این گزارش در عین حال پیش بینی می‌کند که شرایط اقتصادی کل دنیا روند قابل قبولی را طی نخواهد کرد اما این آمارها برای ایران متفاوت است و بر مدار بهبود حرکت می‌کند.


حکایت کم فروشان سکه

متقلبان در بسته بندی سکه های تقلبی تکه های فلز می گذارند تا کمبود وزن سکه را توجیه کنند کلاه برداران با جعل نام طلافروشان خوش نام بازار سکه‌های تقلبی را به جای طلا می‌فروشند


چرا مشتریان بدحساب برای بانک‌ها جذابند؟

مشتریان بدحسابی که وام گرفته‌اند اما اقساطشان را نداده‌اند، برای بانک‌ها جذاب هستند.


چند فقره چک‌ در کشور وصول شد؟

حــدود ۸.۳ میلیــون فقــره چــک بــه مبلغــی حــدود ۴٩٠ هزار میلیارد ریال در مــرداد سال جاری، در کشــور وصول شده که گیلانی‌ها از نظر نسبت تعداد چک‌های وصولی به مبادله‌ای رتبه نخست را کسب کردند.


رقابت دو دلار !

دلار مبادله‌ای که توسط بانک مرکزی نرخ‌گذاری و عرضه می‌شود در روندی رو به رشد طی یک سال گذشته حدود ۲۶۰ تومان گران شده و برگشت قابل توجهی به نرخ پایین‌تر نداشته است


مراقب هیجان منفی در بازارها باشیم

به‌دنبال برخی نگرانی‌ها از آینده برجام، روحیه ریسک‌گریزی در بازارهای کشورمان تشدید شد.


چطور جلوی هک شدن رمز بانکی را بگیریم؟

لو رفتن رمز یا رمز دوم مشترکان بانک‌ها یکی از نگرانی‌های سیستم بانکی و نظام رایانه‌ای است. به همین دلیل راهکارهای متعددی به دارندگان حساب‌های بانکی ارائه می‌شود تا از این مشکل جلوگیری شود.


چک و ضمانت، علت زندانی شدن ۹۵ درصد زنان

مدیر عامل ستاد دیه کشور: ورود زنان به زندان به خاطر جرایم غیرعمد در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد دو برابری داشته است. او گفته که استان فارس بیشترین مددجوی زن در جرایم غیرعمد را دارد.


سرنوشت دلار در دست ۴ نفر

“مرکل، دراگی، یلن و ترامپ” چهار نفری هستند که رفتار آنها تقویت دلار در مقابل سایر ارزها را رقم زد.


تحریم‌ها نیمی از پس‌اندازها را بلعید

پس‌انداز کشور شامل چه چیزهایی است؟ تشکیل سرمایه ثابت، موجودی انبار، خالص صادرات کالا و خدمات، خالص درآمد عوامل تولید از خارج و نتیجه رابطه مبادله سرجمع پس از کسر استهلاک سرمایه‌های ثابت به‌عنوان پس‌انداز خالص ملی تلقی می‌شوند.


سهام عدالت از پرداخت سود تا آزاد سازی

پس از گذشت ۱۰ سال موعد سوددهی این سهام رسیده البته هنوز مشخص نیست سهم هر یک از ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری بر سر این سفره نشسته اند چقدر است.


نگاهی به اینترنت در ایران از بیت‌نت تا فیبرنوری

امروز وقتی بچه‌های زیر ۱۰ سال اینترنت استفاده می‌کنند، نسل‌های قبل‌تر متعجب می‌شوند.


پیشنهاد کاهش سود وام مسکن در دولت

تصمیم دولت برای ایجاد تحرک در بازار مسکن جدی است.


فرار مالیاتی با حذف کارتخوان‌

برخی صاحبان مشاغل برای فرار مالیاتی دستگاه پوز را حذف کرده و یا به نام شخص دیگری می‌کنند. از طرفی تراکنش‌های عجیب با رقم‌های چند‌ میلیون تومان در روز، سازمان امور مالیاتی را به منشی‌ها مشکوک کرد.


پول‌های مردم به کدام بازارها هدایت می‎‌شود؟

در حالی که طی سال‌های اخیر نرخ بالای سود بانکی مجال رقابت را از سایر مقاصد سرمایه‌گذاری گرفته بود، کاهش نرخ سود بانکی می‌تواند اقدامی برای حرکت نقدینگی تازه به سمت سایر بازارها باشد.


BSS‌ و OSS نیاز امروز و فردای شرکت‌های مخابراتی بزرگ

در دنیای فعلی که شبکه‌ها بسیار گسترده شده‌اند، نمی‌توان فقط و فقط به علم کارشناسان مقطعی تکیه کرد، بلکه باید این حوزه را فراتر دید و با درهم آمیختن هوش سیستم‌ها و کارشناسان، توان بالاتری را برای نحوه برخورد با مشکلات و وقایع پیش آمده جستجو کرد.


افزایش مصرف مواد غذایی در ماه محرم نسبت به ماه‌های دیگر سال بررسی شد

طبق آمار موجود، ایرانی‌ها معادل دو هزار میلیارد تومان غذای نذری در ماه محرم توزیع می‌کنند و برنج، پرفروش‌ترین ماده غذایی در این ماه است.


دلالان سپرده چه کسانی هستند؟

یکی از موسسات اعتباری غیرمجاز که مدتی است نمی‌تواند پاسخگوی درخواست سپرده‌گذاران خود باشد، اکنون سپرده‌های آن به محلی برای دلالی و سودآوری عده‌ای تبدیل شده است.


موزه عبرتی برای پول

کشورهای آسیایی در سال ۱۹۹۷ دچار بحران مالی شدند؛ حالا ۲۰ سال از آن ماجرا می‌گذرد و اکونومیست به این پرسش پرداخته که آیا این کشورها از بحران خود درس گرفته‌اند؟


بانکداری بدون ربا و چالشی به نام نرخ سود

رئیس کل بانک مرکزی: در قانون بانکداری بدون ربا نرخ سود ها علی الحساب تعیین می شود و بانک ها پس از پایان سال مالی و در صورتی که سود بالاتر از حد انتظار کسب کرده باشند می توانند، به سپرده گذاران آن را پرداخت کنند.


P/E چیست؟

P/E یا نسبت قیمت به سود یکی از ابزارهای قدیمی و عموما پر استفاده به منظور ارزش ‌گذاری سهام است. هر چند محاسبه P/E بسیار ساده است؛ اما تفسیر آن عملا دشوار به نظر می‌رسد.