مقایسه رشد بازارهای سکه و مسکن
مقایسه رشد بازارهای سکه و مسکن
مقایسه رشد بازارهای سکه و مسکن
مقایسه رشد بازارهای سکه و مسکن
مقایسه رشد بازارهای سکه و مسکن

مقایسه رشد بازارهای سکه و مسکن

از پاییز ۱۳۹۲ تا زمستان ۱۳۹۵ عملکرد بخش مسکن نسبت به بازارهای بورس، سکه و ارز دارای نوسانات کمتری بوده، اما در زمستان گذشته نرخ رشد قیمت مسکن ۱۵.۵ درصد پایین‌تر از رشد قیمت سکه قرار داشته است.


FATF در ایران چه جایگاهی دارد؟

«در پی اثبات تعهد سیاسی ایران و گام‌های مربوطه در چارچوب برنامه عملیاتی خود(توافق هسته‌ای)، کارگروه اقدام مالی تصمیم گرفته است که به تعلیق تدابیر متقابل ادامه دهد.


افزایش نقدینگی یا بازی با اعداد

یکی از نکاتی که دولتها به آن توجه دارند وجود نقدینگی است. نقدینگی که با افزایش آن تورم در جامعه افزایش پیدا میکند.


لطفا آگاهانه خبرپراکنی کنیم!

پدیده پانیک بانکی، به هجوم برخی سپرده گذاران به شعب بانک برای بازپس گیری سپرده‌های خود گفته می شود.


شغل‌های پردرآمد سال ۹۵

سایت ایران‌تلنت گزارش حقوق و دستمزد سال ۹۵ را منتشر کرد. گزارش این سایت اطلاعات حقوقی ۲۸ گروه شغلی را در خود جا داده است. در هر گروه شغلی نیز، اطلاعات حقوق و دستمزد در سه رده سازمانی متخصصان و کارکنان عادی، مدیران میانی و مدیران عالی بررسی شده است. در این گزارش گروه‌های شغلی با بالاترین متوسط درآمد در سطوح مختلف رتبه‌بندی شده‌اند.


مزایای حذف دفترچه‌های بیمه

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر بیش از ۹۳ درصد نسخ در مراکز تامین اجتماعی به صورت الکترونیک تولید می‌شوند.


مشکلات اشتغال در کشور را بشناسید

دسترسی به منابع مالی، تورم و دیوانسالاری دولتی ناکام را می‌توان بر اساس بررسی‌های بین المللی به عمل آمده، عمده مشکلات ایران در حوزه شروع کسب و کار دانست.


زندگی در تهران ۱۴۰۰

کیفیت زندگی در «پایتخت ۱۴۰۰» بر اساس چشم‌انداز هدف‌گذاری‌شده برای ۵۵ شاخص در ۷ حوزه مرتبط با شهر، به تصویر کشیده شد


چه نسخه‌ای برای صنعت بپیچیم؟

چندی پیش مقامات بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کردند که پروژه حمایت از بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط در سال جاری ادامه خواهد داشت


فراز و فرود رشد اقتصادی کشو در ۱۰ سال

مرکز آمار ایران با ارائه گزارش آماری، فراز و فرود رشد اقتصادی در ۱۰ سال اخیر را رونمایی و اعلام کرد: اقتصاد ایران در سال ۹۵ با احتساب ارزش افزوده، استخراج و فروش نفت خام ۸.۳ درصد و بدون نفت ۶.۳ درصد رشد کرد.


مسکن، پربازده‌ترین سرمایه‌گذاری

طی سه دهه گذشته حدود ۳۴ درصد نقدینگی وارد شده به بخش مسکن به انگیزه تقاضای سرمایه‌‌ای و ۶۶ درصد با هدف برآوردن نیازهای مصرفی وارد بازار مسکن شده است.


پشت پرده تحریم قطر

در این بین ایران نباید به‌صورت جدی وارد معرکه شود. درخواست ایران برای حل‌وفصل اختلافات با گفت‌وگو و مذاکره کفایت می‌کند و ورود بیشتر ایران مشخص نیست که چه نتایجی در بر داشته باشد.


راه‌هایی برای پرداخت آنلاین امن

از زمانی که اینترنت و دنیای مجازی آغاز به کار کرد، هکرها و سوءاستفاده‌کنندگان هم به دنبال راهی برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران بودند.


بانک‌های ضعیف ادغام می‌شوند

قرار است مدیران بانکی در ۱۷ خرداد ماه جاری دور هم جمع شوند و درباره نرخ سود بانکی جدید و احتمالاً کاهش آن مذاکره و تصمیم‌گیری کنند تا نتیجه تصمیم خود را به بانک مرکزی اعلام و همین تصمیم‌گیری خودجوش منشأیی برای مصوبه قانونی شورای پول و اعتبار شود.


رقابت تنگاتنگ در خاورمیانه برای جذب سرمایه خارجی

واحد «اطلاعات سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی» نشریه «فایننشال‌تایمز» در جدید‌ترین گزارش خود برترین‌ کشورها را در زمینه «سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی» FDI در سال ٢٠١۶ معرفی کرد.


دولت دوازدهم در پیچ سخت یارانه های نقدی

یکی از موضوع هایی که از نخستین روزهای اجرای قانون هدفمندی یارانه مورد مناقشه بود پرداخت های نقدی به تمامی افراد جامعه است.


«برند» روحانی چه بود؟

بهروز شیخ‌رودی، کارشناس برندینگ، در نشست اخیر مؤسسه دین‌ و اقتصاد با تبیین موضوع برند سازی، از دید فنی به بررسی برندهای کاندیداهای ریاست‌جمهوری ١٣٩۶ می‌پردازد.


خرمشهر آزاد شد ولی…


روز پس از انتخابات!

وقتی نامزدی مسوول شود، اقتصاد واقعیت‌های خود را به وی تحمیل می‌کند. سرسختی نشان ندادن در مقابل این واقعیت‌ها، حتی برای شهروندانی که به آن شعارهای انتخاباتی ناممکن دلخوش کرده بودند، بهتر است.


بهبود شاخص‌های کلان ایران در رتبه‌بندی‌های جهان

کنار هم قراردادن ارزیابی اقتصاد ملی از درون با ارزیابی آن از برون که توسط نهادهای بین‌المللی درسطح جهانی صورت می‌گیرد می‌تواند تحلیل روشن تری از عملکرد اقتصاد ملی و کشور را به نمایش بگذارد.


زیرساخت‌های خدمات بانکی برای توسعه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

برنامه‌های توسعه صنایع بالادستی و پایین‌دستی نفت، گاز و پتروشیمی با همکاری و همراهی نظام بانکی کشور و پس از اتصال به سیستم جهانی بانک‌ها از طریق بانک‌های کشورمان در دست اقدام است تا کشورمان بتواند در زمانی کوتاه، جایگاه خود را در بازار محصولات نفتی و پتروشیمی باز پس بگیرد.


کمای اقتصادی در فضای انتخاباتی

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، تاثیر متغیرهای کلان اقتصادی بر فعالیت در بازار سرمایه انکار ناپذیر بوده و از مهم ترین اقدامات برای موفقیت در این بازار به‌ شمار می‌رود .


آدرس غلطی که برخی کاندیداها به مردم می‌دهند

استفاده از اعداد برای تخریب رقیب با شدت بیشتری در هفته منتهی به انتخابات دنبال می‌شود.


ریشه شکل‌گیری مؤسسات مالی کجاست؟

مجوز غیر کارشناسی و بدون نظارت ۵ هزار صندوق قرض‌الحسنه طی دهه ۷۰ توسط نیروی انتظامی و هزار تعاونی اعتباری با مجوز وزارت تعاون وقت، صادر شده است


اعتماد مردم به بانکدار ایرانی را نشکنیم

امروز کمتر طرح بزرگ اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در کشور را می توان یافت که بدون مشارکت موثر نظام بانکی به ثمر رسیده باشد.


چند قدم تا ونزوئلا!

در دولت نهم و دهم سبک ونزوئلایی در مدیریت اقتصادی ایران حاکم بود و این تفکر بسته باعث شد که در دولت احمدی‌نژاد نرخ رشد اقتصادی کشور به منفی ۶.۸ درصد و نرخ تورم به بیش از ۴۰ درصد برسد


صندوق بین المللی پول چه کارکردی دارد؟

صندوق بین المللی پول یکی از مهمترین نهادهای مالی جهان است که بر ایجاد نظم مالی در جهان نظارت می کند.


تورم ۴٨ درصدی پس از پول‌پاشی

نامزدهای ریاست‌جمهوری برای کسب رای حداکثری روی وعده‌هایی تمرکز کرده‌اند که عامه مردم را به خود جلب می‌کند؛ وعده‌هایی که یک سر آن به ایجاد اشتغال و یک سر دیگر آن به افزایش یارانه می‌رسد.


نسخه جدید برای جهانی شدن اقتصاد

دو نهاد خصوصی بین‌المللی خواستار ارائه نسخه اصلاح‌شده‌ای از جهانی شدن شدند.


خرید زمین در تهران هم قیمت سوییس

منتقدان می‌گویند بازار مسکن هنوز در رکود به سر می‌برد، اما آمارهای خرید و فروش حکایت از تحرکات مسکن از دی ماه گذشته دارد.


چرا فروپاشی یورو بعید است؟

یورو در بحران مالی و یک دهه از دست رفته برای اقتصاد اروپا دوام آورد اما اکنون در حال سپری کردن یک آزمون سیاسی است و احتمالا از این امتحان هم جان سالم به در می‌برد.


معمای «نرخ سود» در بازار بدهی

افزایش نرخ سود اسناد خزانه اسلامی، اواخر سال گذشته به محل بحث فعالان بازار سرمایه بدل شده بود.


پشت پرده تعطیلی نمایشی برند‌ها

شاید روزی که خبر تعطیلی ارج در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد، کسی گمان نمی‌کرد که این خبر آغاز‌گر یک جنگ رسانه‌ای در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری تبدیل می‌شود.


هشت چالش اقتصادی پیش روی دولت آینده


بایدها و نبایدهای شبکه بانکی در سال تولید و اشتغال

اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ با دو بال تولید و اشتغال به پرواز درآید، چاره‌ای جز افزایش ظرفیت، تقویت و حمایت درست از شبکه بانکی نداریم


صندوق بین‌المللی پول: تورم و بیکاری در ایران امسال افزایش می‌یابد

بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۶ معادل ۶.۶ درصد بود و تورم در سال جاری به ۱۱.۲ درصد خواهد رسید.


مقصر پایین آمدن درآمد خانوار کیست؟

بررسی گزارش بانک مرکزی از درآمدهای خانوار نشان می‌دهد طی بازه زمانی ۹۰ تا ۹۲، میزان درآمدها و میزان پول در دست مردم افزایش پیدا کرد، اما هزینه‌ها نیز به موازات آن افزایش سنگین داشته است.


نقطه سرخط دلار

اظهارات هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره دلار و سیاست پولی این کشور، شواهد بیشتری از تغییر در سیاست پولی “دلار قوی” را فراهم می‌کند.


نقدی بر دستورالعمل جدید ارزی بانک مرکزی

سعیده شفیعی*


حال بد سرمایه در بانک‌ها

گلزار آقایی*


ماجرای عکس امام که روی اسکناس‌ها رفت

کاوه عکس های بسیاری از حضرت امام(س) دارد که یکی از معروف ترین آن ها در جیب همه ایرانی ها است، یعنی همان عکسی که بر روی اسکناس ها چاپ می شود.


جیب مردم در سال ٩۶

‌نوروز تمام شد و درست پیش از نوروز حداقل دستمزد سال ١٣٩۶ تعیین شد. پرسش این است که با توجه به هزینه‌ها و درآمدها، مردم می‌توانستند از پس هزینه‌‌ها و مخارج نوروز برآیند یا خیر؟


چرا رشد اقتصادی محسوس نیست؟

این اقتصاددان و استاد دانشگاه گفت: هنوز رشد حادث‌شده از ناحیه نفت به اقتصاد تزریق نشده است و اینکه مردم رشد را در زندگی خود احساس نمی‌کنند، ناشی از این امر است؛ اما به‌هرحال، نرخ تورم کنترل شده است.


چرا مردم رشد اقتصادی را حس نکردند؟

وزیر اقتصاد می گوید که نوبت به تغییر ریل اقتصاد ایران و انجام اصلاحات اساسی رسیده، اصلاحاتی که به گفته او، یکی از حوزه‌های مهمش نظام بانکی است.


چشم‌انداز بورس در سال جدید


تسهیلات مسکن از سه کانال جدید

با ایجاد این سه کانال، سه ابزار کاربردی جدید برای تامین مالی در خدمت فعالان بازار مسکن در هر دو سمت عرضه و تقاضا قرار خواهد گرفت کهه منجر به گسترش حجم و دامنه پرداخت تسهیلات در بخش مسکن خواهد شد.


چه عواملی بر قیمت طلا موثر است؟

تازهترین تحلیل کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که تحولات سیاسی آمریکا طی روزهای آینده مهمترین عامل موثر بر نوسانات بازار طلا خواهد بود.


نظام بانکی ایران در سالی که گذشت

حال و روز نظام بانکی ایران در سال ۱۳۹۵ را می توان در تداوم تنگنای اعتباری بانک ها، تلاش بانک مرکزی برای افزایش نظارت ها و سخت گیری برای پیوستن به نظام بین الملل خلاصه کرد.


کاهش واردات در دولت یازدهم

واردات ۶۴ میلیارد دلاری سال ۸۹ طی ۱۱ماهه سال گذشته به ۳۸ میلیارد دلار رسید


سه روایت از رشد جهشی اقتصاد ایران در سالی که گذشت

در این سال به مدد اجرای برجام و نتایج حاصل از آن که بیشتر در افزایش تولید و صادرات نفت ایران موثر بود، اقتصاد ایران با رشد جهشی ، رکورد بی سابقه ای را ثبت کرد.