مدیرعامل صندوق بازنشستگی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به وجود بیش از دو میلیون خانوار روستایی و عشایر فاقد بیمه، از اجرایی شدن طرح نذر بیمه در آینده نزدیک در چنداستان کشور خبر داد.

طرح نذر بیمه

به گزارش اخبارپول، محمدرضا واعظ مهدوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وجود ۲میلیون خانوار فاقد بیمه اظهار کرد: قصد داریم طرح نذر بیمه یا خیرین بیمه‌گر را در آینده نزدیک به صورت پایلوت در چند استان کلید بزنیم.

وی افزود بیمه شدگان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی، یک سوم حق بیمه خود را می‌پردازند و دو سوم حق بیمه را صندوق تقبل می‌کند. با این حال برخی روستاییان در مناطق محروم توانایی پرداخت این رقم را نیز ندارند. در طرح نذر بیمه، افراد خیر می‌توانند یک سوم حق بیمه سهم بیمه شده را برای یک سال بپردازند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: در حال حاضر یک میلیون و ۶۷۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر هستند.

واعظ مهدوی با اشاره به شناسایی جمعیت هدف فاقد بیمه صندوق بازنشستگی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار کرد: طبق برآوردهای اولیه مشخص شد که حدود دو میلیون و ۲۰ هزار خانوار فاقد هر نوع بیمه هستند.

وی افزود: خانوار فاقد بیمه دارای سرپرست ۱۸ تا ۵۰ ساله هستند که جمعیت هدف ما تلقی می‌شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه آمارهای افراد تحت پوشش مراکز را به طور مستمر پایش می‌کنیم، گفت: آمارها به تفکیک استان‌ها و شهرستان‌ها رصد می‌شود؛ در بسیاری استان‌ها پوشش ما در مراکز استان بهتر است و به دنبال تحرک بیشتر کارگزاری‌ها و بهبود پوشش در مناطق محروم هستیم.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=126169
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

خیرین در روستاها بیمه نذری می‌دهند
خیرین در روستاها بیمه نذری می‌دهند
خیرین در روستاها بیمه نذری می‌دهند
خیرین در روستاها بیمه نذری می‌دهند