سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد: افزایش وام ازدواج از ۱۵۰ به ۲۵۰ میلیون ریال در کمیسیون فرهنگی مجلس برای ارایه به کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

سیاست های ازدواج

به گزارش اخبارپول، حجت الاسلام احد آزادیخواه به ایرنا اظهار کرد: افزایش مبلغ وام ازدواج یکی از پیشنهادهای کمیسیون فرهنگی مجلس دهم است که در صورت تصویب از سال ۹۸ به قانون تبدیل می شود.

وی توضیح داد: چنانچه افزایش مبلغ وام ازدواج در کمیسیون تلفیق بودجه و صحن علنی مجلس شورای اسلامی رای بیاورد و تصویب شود، از اول فرودین ماه سال ۹۸ قابلیت اجرا دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در صورت تایید این مصوبه در مجلس، در عمل وام ازدواج برای زوج های جوان به ۵۰۰ میلیون ریال می رسد.

حجت الاسلام آزدیخواه اضافه کرد: با توجه به نرخ تورم در کشور و مشکلات و موانعی که بر سر راه جوانان برای ازدواج وجود دارد، افزایش مبلغ وام ازدواج یکی از بهترین مصوباتی است که کمیسیون فرهنگی مجلس با آن موافقت کرد.

وی ابراز داشت: افزایش مبلغ وام ازدواج می تواند جوانان را برای ازدواج آسان تشویق و ترغیب کند و زمینه خوبی برای رسیدن سن ازدواج به سن منطقی باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به پرکار بودن این کمیسیون در بررسی لایحه بودجه ۹۸ گفت: حدود ۲۴۰ پیشنهاد در زمینه بودجه سال ۹۸ به این کمیسیون ارسال شده است.

حجت الاسلام آزادیخواه با بیان اینکه این پیشنهادها به جز پیشنهادهای اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس است، افزود: در نشست های متعددی با دستگاه های مختلف فرهنگی کشور، پیشنهادها جمع بندی، بررسی و سپس به کمیسیون تلفیق بودجه ارسال می شود.

بر اساس این گزارش، لایحه بودجه ۹۸ با رقم یکهزار و ۷۰۳ میلیارد تومان سه شنبه چهارم دی ماه توسط رییس جمهوری به صحن مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=124260
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

وام ازدواج افزایش می یابد؟
وام ازدواج افزایش می یابد؟
وام ازدواج افزایش می یابد؟
وام ازدواج افزایش می یابد؟
وام ازدواج افزایش می یابد؟