واحد امنیت شرکت شاپرک از ابتدای مرداد ماه امسال ۴۶۰ مورد سایت فیشینگ را شناسایی و نسبت به مسدودسازی آن‌ها اقدام کرده‌است.

به گزارش اخبارپول، فیشینگ یکی از متداول‌ترین کلاهبرداری‌ها و سوءاستفاده‌ها از کم‌اطلاعی یا بی‌توجهی کاربران درگاه‌های پرداخت اینترنتی است که بنا بر گزارش‌های موجود همواره قربانیان زیادی از میان این کاربران می‌گیرد.

بر این اساس واحد امنیت شرکت شاپرک با هدف افزایش امنیت و کاهش تعداد قربانیان حملات فیشینگ، شناسایی و اقدام برای مسدودسازی آنها را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده‌ و موفق شده با استفاده از این روش‌ها طی ۶ ماه گذشته بیش از ۴۶۰ سایت فیشینگ درگاه‌های پرداخت اینترنتی را شناسایی و اقدامات لازم را برای غیر فعال سازی آنها انجام دهد.

از میان این تعداد، حدود ۶۰ سایت بر اساس گزارش‌های دریافتی از منابع مختلف و نیز حدود ۴۰۰ سایت فیشینگ را با استفاده از زیرساخت فراهم شده در مرکز عملیات امنیت سلسله مراتبی شاپرک شناسایی و مسدود و غیرفعال کرده است. این زیرساخت به شاپرک امکان می‌دهد در سریع‌ترین زمان ممکن و پیش از آنکه تعداد قابل توجهی از کاربران در دام این صفحات جعلی گرفتار شوند، آن را شناسایی کرده و علیه آن اقدام لازم صورت گیرد.‌

شایان ذکر است که فیشینگ در ایران یکی از جرایم و روش‌های کلاهبرداری محبوب برای کلاهبرداران سایبری به منظور سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی شهروندان و در نتیجه برداشت غیر مجاز از حساب‌های بانکی مالباختگان است که در این زمینه تعداد بسیار زیادی پرونده هر ساله در پلیس فتا ثبت و توسط این پلیس پیگیری می‌شود.

*بیشتر بخوانید

فیشینگ به‌عنوان خطرناک‌ترین حمله سایبری معرفی شد

هشدار درباره افزایش حملات فیشینگ بانکی


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=124107
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

۴۶۰ سایت فیشینگ مسدود شد
۴۶۰ سایت فیشینگ مسدود شد
۴۶۰ سایت فیشینگ مسدود شد
۴۶۰ سایت فیشینگ مسدود شد
۴۶۰ سایت فیشینگ مسدود شد