رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی ۵ نکته کلیدی درباره لایحه پیشنهادی این بانک در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی را تشریح کرد.

بخش‌های تولید

به گزارش اخبارپول، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: در خصوص لایحه پشنهادی برای حذف ۴ صفر از پول ملی چند نکته راباید توضیح دهم: اول اینکه لازمه اجرایی شدن تصویب دولت و تایید مجلس است که امیدوارم تحقق یابد.

وی درباره دومین نکته اظهار کرد: یک فرآیند زمان بر به لحاظ حقوقی و فنی دارد و بر مبنای برآورد کارشناسان ما اجرای آن نزدیک دو سالی طول می کشد.

رییس کل بانک مرکزی درباره سومین نکته نیز گفت: این اقدام در کنار سایر اقدامات اساسی بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی و بکارگیری ابزارهای نوین سیاست های پولی و شیوه های جدید و کارآمد نظارت بر بانک ها خواهد بود و عملیاتی شدن آن عملا متأخر بر اصلاحات بانکی خواهد بود.

همتی بیان کرد: چهارمین نکته اینکه بعد از قانونی شدن، پول های جدید به تدریج و با جایگزینی آنها با اسکناس های فرسوده قبلی وارد چرخه می شوند و هزینه آن قابل مقایسه با هزینه چاپ حجم زیاد اسکناس های فعلی نخواهد بود.

وی افزود: نکته پنجم اینکه اصلاح نرخ برابری پول ملی از طریق حذف صفرها وجهه پول ملی را در صحنه بین المللی ارتقا می بخشد و اقدامی است که در بسیاری از کشورها در کنار سایر اقدامات، سرآغازی برای اصلاحات جدی اقتصادی است.

*بیشتر بخوانید

لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی تقدیم دولت شد

حذف صفر از پول ملی تورم‌زاست


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=123999
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

۵ نکته کلیدی حذف ۴ صفر از پول ملی
۵ نکته کلیدی حذف ۴ صفر از پول ملی
۵ نکته کلیدی حذف ۴ صفر از پول ملی
۵ نکته کلیدی حذف ۴ صفر از پول ملی
۵ نکته کلیدی حذف ۴ صفر از پول ملی