رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: حق بیمه تولیدی کشور در سال گذشته به ۳۴ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به سال قبل از آن ۲۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش اخبارپول، غلامرضا سلیمانی امیری صبح امروز (سه شنبه) و در بیست و پنجمین همایش سالیانه بیمه و توسعه در سالن همایش های برج میلاد، اظهار کرد: رابطه صنعت بیمه با رشد و توسعه اقتصادی رابطه ای دو سویه است و رشد هریک در گرو رشد دیگری است و خوشبختانه بررسی عملکرد صنعت بیمه نشان دهنده رشد اقتصادی در ایران است.

وی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم نگاهی به صنعت بیمه در سال گذشته بیاندازیم، حق بیمه تولیدی در سال ۱۳۹۶ به آن دست یافتیم حدود ۳۴ هزار میلیارد تومان بود که نسبت به سال قبل از آن ۲۱ درصد رشد داشته است.

رییس کل بیمه مرکزی رشد خسارت در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ را ۱۶ درصد اعلام کرد و گفت: تعداد بیمه نامه های صادره در سال ۹۶ نسبت به سال قبل از آن ۱۲ درصد داشته است ولی سهم بخش غیربخش خصوصی به ۶۸ درصد رسیده است.

سلیمانی تصریح کرد: حق بیمه سرانه در سال گذشته حدود ۴۲۰ هزار تومان برای هر بیمه گذار بوده است و شاخص ضریب نفوذ در سال گذشته حدود ۲.۳ درصد بوده است که البته درصد خوبی برای کشور نیست زیرا این درصد در کشورهای پیشرفته بین ۷ تا ۱۰ درصد است.

وی با تاکید بر حمایت از شرکت های دانش بنیان در صنعت بیمه خاطرنشان کرد: ۲۷ میلیون واحد مسکونی که در کل کشور قرار دارد اگر فقط بخواهیم برابر زلزله بیمه کنیم، رقم مهمی می شود.

رئیس شورایعالی بیمه اذعان کرد: براساس آماری که رئیس جمهور اعلام کرد یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۴ هزار میلیارد تومان دیگر هم در قالب وام به زلزله زدگان کرمانشاه پرداخت شده است. اگر همین رقم در صندوقی واریز شود می توانیم تمام واحدهای مسکونی را بیمه کنیم.

سلیمانی با اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا عنوان کرد: برای پوشش بحث اتکایی بیمه، بدنبال بهادارسازی اوراق ریسک در بازار ریسک هستیم تا بتوانیم ریسک های بزرگ از جمله درباره پتروشیمی ها را قبول کنیم.

وی از تائید ورود اوراق بهادار بیمه ای در بازار سرمایه توسط کمیته فقهی خبر داد و گفت: برخی مجوزهای دیگر هم در این زمینه لازم است که پس از کسب آن مجوزها اوراق ریسک در بازار سرمایه وارد خواهند شد.

رئیس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر تعداد اعضای شرکت های حاضر در کنسرسیوم پذیرش ریسک های بزرگ از ۸ شرکت به ۲۲ شرکت افزایش پیدا کرده است.

سلیمانی ادامه داد: با هماهنگی با ستاد تحریم در دولت، اگر شرکت های بیمه داخلی نتوانند پوشش های لازم را به ریسک های بزرگ بدهند، با استفاد از منابع صندوقی که در دولت وجود دارد، این ریسک ها پوشش داده خواهند شد.

وی بیمه زندگی را نمادی از رشد یافتگی ملت ایران و رشد اقتصادی کشور توصیف کرد و اضافه کرد: اگر این رشته توسعه یابد، شاید کمتر نیاز به سرمایه گذاری در مسکن، سپرده بانکی یا استفاده از وجوه صندوق بازنشستگی باشد.

رییس شورایعالی بیمه به مشکل ایجاد شده برای بیمه های زندگی در زمان تورم بالا اشاره کرد و بیان داشت: برای مقابله با این مساله مشوق هایی از جمله در زمینه بیمه تکمیلی درمان برای بیمه های زندگی باید در نظر بگیریم.

سلیمانی امیری اعلام کرد: تنها ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور بیمه تکمیلی درمان دارند که باید با طرح های مشخص این بیمه نامه برای روستاییان، مرزنشینان و افراد تحت حمایت کمیته امداد صادر شود.

وی از واگذاری برخی تصدی گری ها با حفظ نظارت به سندیکاها و انجمن های تخصصی خبر داد و افزود: بیمه مرکزی باید به همان وظیفه اصلی خود که نظارت و رگولاتوری است، بپردازد.

رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: سیاست ما درباره شخص ثالث این است که به جای خودرو محوری، راننده محوری را مبنا قرار دهیم البته کیفیت خودرو مهم است اما مساله راننده مهم تر است و می تواند مانع از بسیاری از حوادث جاده ای شود.

سلیمانی گفت: در هفت ماهه نخست سال ۷ هزار نفر در تصادفات کشته شده اند که ۰.۴ درصد نسبت به سال قبل افزایش نشان می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*ما را در سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

توییتر

تلگرام

لینکداین

اینستاگرام

پیام‌رسان بله

فیس‌بوک


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=120719
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

رشد ۲۱ درصدی حق بیمه تولیدی در سال ۹۶
رشد ۲۱ درصدی حق بیمه تولیدی در سال ۹۶
رشد ۲۱ درصدی حق بیمه تولیدی در سال ۹۶
رشد ۲۱ درصدی حق بیمه تولیدی در سال ۹۶
رشد ۲۱ درصدی حق بیمه تولیدی در سال ۹۶