دلار در پایان معاملات هفته گذشته همزمان با امیدواری معامله‌گران بازارهای جهانی ارز به نتیجه نشست گروه ۲۰ و ملاقات سران آمریکا و چین که می‌تواند منجر به اتمام جنگ تجاری میان این دو کشور شود، در مقابل سایر ارزهای بزرگ جهان اندکی تقویت شد.

به گزارش اخبارپول به نقل از ایسنا، با وجود آنکه هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در مصاحبه با وال استریت ژورنال، بار دیگر ضمن اعلام این که انتظار دارد تعرفه‌های واردات روی ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی را از ۱۰ درصد فعلی به ۲۵ درصد ارتقا دهد، تهدید خود برای اعمال تعرفه روی باقی واردات چین را تکرار کرد.

وی اظهار کرد که احتمال توافق با چین بر سر پایان دادن به جنگ تجاری میان این دو کشور بسیار کم است، مقامات چینی از احتمال به توافق رسیدن با آمریکا سخن گفته اند.

با این حال تهدید ترامپ سبب شد که دلار در برابر سایر ارزهای بزرگ جهان با یک روند افزایشی روبه رو شود و معامله گران بازارهای جهانی ارز نیز نسبت به آتش‌بس جنگ تجاری ناامید شده و به سمت و سوی سرمایه‌گذاری و خرید و فروش ارزهای امن نظیر دلار روی بیاورند و بدین ترتیب موجب تقویت دلار شوند.

اما با آغاز نشست گروه ۲۰ (G۲۰) که در بوئنس آیرس، پایتخت آرژانتین برگزار می‌شود و قرار است امروز میزبان دیدار و ملاقات دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین باشد، امیدواری معامله‌گران و سرمایه گذاران به پایان جنگ تجاری میان این دو کشور و پایین آمدن نرخ دلار افزایش یافته است.

نتیجه این مذاکرات قادر است روند بازارهای جهانی ارز و دلار را که در سال گذشته تحت تاثیر افزایش تنش‌های سیاسی و جنگ تجاری میان چین و آمریکا و همچنین نگرانی معامله‌گران در خصوص رشد اقتصاد جهانی و سرمایه‌گذاری در ارزهای امن با یک رشد ۵ درصدی در برابر سایر ارزهای بزرگ جهان مواجه بوده، هدایت کرده و تغییر دهد.

بر اساس گزارش رویترز، در پایان معاملات هفته گذشته، با تمایل سرمایه گذاران به سمت و سوی دلار، سایر ارزها مانند پوند و یورو نیز یک روند کاهشی را تجربه کردند. بدین ترتیب یورو با ۰.۰۰۳ درصد کاهش در برابر دلار در ۱.۱۳۶ دلار دادوستد شد. پوند انگلیس نیز با ۰.۴ درصد کاهش در ۱.۲۷۵۲ دلار ایستاد و مورد معامله قرار گرفت.

کرگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازارهای جهانی ارز در شرکت OANDA در لندن در این خصوص گفت: من درباره پایان جنگ تجاری میان چین و آمریکا و توافق سران این دو کشور در نشست گروه ۲۰ چندان امیدوار نیستم که این امر در نهایت به تداوم تقویت دلار و عقب نشینی یوان چین منجر خواهد شد.

بنابراین گزارش، شاخص دلار نیز در پایان معاملات هفته اخیر تحت تاثیر اظهارات جرومی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش نرخ بهره و اجرای سیاست های تحکیم مالی در این کشور با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به میزان آن در یک هفته گذشته به ۹۶.۹۹ واحد رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*ما را در سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

توییتر

تلگرام

لینکداین

اینستاگرام

پیام‌رسان بله

فیس‌بوک


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=120400
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

سرنوشت دلار در انتظار نتیجه نشست گروه ۲۰
سرنوشت دلار در انتظار نتیجه نشست گروه ۲۰
سرنوشت دلار در انتظار نتیجه نشست گروه ۲۰
سرنوشت دلار در انتظار نتیجه نشست گروه ۲۰
سرنوشت دلار در انتظار نتیجه نشست گروه ۲۰