رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به رشد مصارف جاری و افزایش در اعتبارات عمرانی کشور، گفت: در هفت ماهه امسال با وجود تحریم‌ها منابع کشور بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد.

دلار

به گزارش اخبارپول، محمدباقر نوبخت در همین رابطه اعلام کرد: براساس گزارش خزانه درباره تخصیص بودجه ۹۷، اگرچه منابع و مصارفی که در بودجه پیش بینی شده بود تا امروز تحقق پیدا نکرده است اما همه این موارد نسبت به ۷ ماهه نخست پارسال رشد قابل توجهی داشت.

وی افزود: تا ابتدای آبان ماه ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات عمرانی پرداخت شد؛ در حالی که در هفت ماه نخست پارسال پرداخت‌ها در این بخش حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان بود یعنی اعتبارات موردنیاز طرح‌های عمرانی در سال ۹۷ بیش از ۲ برابر شد که اثت آن در رشد اقتصادی مشخص می شود.

وی در خصوص پرداخت پاداش بازرنشستگان نیز اظهارکرد: بیش از سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پاداش بازنشستگی فرهنگیان در نیمه نخست سال پرداخت شد.

این مسوول با اشاره به اینکه تا امروز ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان خرید تضمینی گندم انجام شده است، یادآور شد: در سال‌های گذشته نمی‌توانستیم پول گندمکاران را تا هشتمین ماه سال تسویه کنیم اما امسال با وجود تحریم‌ها پیش از پایان مهرماه همه پول خرید تضمینی گندم را پرداختیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: تلاش ما این است که برای ماه‌های باقی مانده سال دقت لازم درباره تحصیل منابع و تامین اعتبار مورد نیاز مصارف انجام شود؛ اگرچه با وجود نابسامانی بازار ارز تلاش زیادی است اما به دنبال آنیم که در بازار مالی بویژه در منابع و مصارف، بودجه، سیاست‌های مالی کنترل و ثبات اقتصادی لازم را به وجود آوریم و همه پرداخت‌ها از جمله حقوق کارکنان، یارانه و اعتبارات مورد نیاز طرح های عمرانی تامین شود.

وی افزود: بخش دیگر اقتصاد که به موضوعات ارز و سیاست های پولی مربوط است به گونه ای تنظیم شود که ما بتوانیم با افتخار تا پایان سال اعلام کنیم با وجود تحریم‌ها ثبات اقتصادی حفظ شده است.

در پایان سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نیز اعلام کرد: ۸۰ درصد بودجه عمومی کشور در هفت ماهه امسال تحقق یافت و نسبت به پارسال ۳۰ درصد رشد کرده است.

 

 

 

 

 

 

*ما را در سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

توییتر

تلگرام

لینکداین

اینستاگرام

پیام‌رسان بله

فیس‌بوک


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=118845
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

منابع مالی کشور ۷ ماهه ۲۰ درصد رشد کرد
منابع مالی کشور ۷ ماهه ۲۰ درصد رشد کرد
منابع مالی کشور ۷ ماهه ۲۰ درصد رشد کرد
منابع مالی کشور ۷ ماهه ۲۰ درصد رشد کرد
منابع مالی کشور ۷ ماهه ۲۰ درصد رشد کرد