آخرین عکس ها و فیلم های ارسالی از وضعیت تحویل ارز در شهر نجف از حضور جمعیت زیاد زائران در این شهر حکایت دارد. با این وجود ۲ مرکز تحویل ارز در این شهر با تمام قوا و سرعت در حال کار هستند و اوضاع تحویل ارز هم اکنون تحت کنترل است.

مرکز تحویل ارز

به گزارش اخبارپول، قطعا این سوال برای مردم و زائران ارجمند پیش می آید که چرا تراکم جمعیت در این شهر بالاست ؟

بانک ملی ایران نیز باوجود بسیج تمامی امکانات نیروی انسانی و تجهیزات خود و حضور مدیران ارشد خود در عراق، از این وضعیت رضایت ندارد و تمام تلاش خود را انجام داده که روند تحویل ارز سریعتر انجام شود ولی پاره ای واقعیت ها نیز وجود دارد که باید به آن توجه داشت.

در حال حاضر با وجود ازدحام جمعیت در نجف ،تحویل ارز در زمان کوتاهی به زائران انجام می شود ولی به علت اینکه هر لحظه به جمعیت در مسیر نجف و کربلا افزوده می شود، طبیعی است که در این محورها تراکم دیده می شود.

از طرفی متاسفانه تحویل ارز به زائران عزیز در نجف به دلیل عدم همکاری طرف عراقی با مشکلاتی رو به رو شد.

در شهر نجف طبق مذاکرات قبلی قرار بود تحویل ارز از طریق فرودگاه نجف ،سه باجه در هتل های نجف و شعبه بانک انجام شود که متاسفانه مقامات عراقی به دلیل مسایل امنیتی ،تمامی باجه ها غیر از شعبه بانک را تعطیل کردند.

بانک ملی ایران در این شرایط رایزنی های متعددی برای افزایش باجه با مقامات عراقی انجام داد و باجه های متعدد و مناسبی را اجاره کرد که متاسفانه مسئولان عراقی آنها را هم تعطیل کردند و در نهایت یک ساختمان قدیمی که در شان مردم عزیزمان هم نیست ،تحویل بانک ملی ایران شد و بانک مجبور شد به خاطر زائران از حداقل امکانات برای ارایه خدمات استفاده کند و در صورت عدم تحویل ارز توسط بانک در این شرایط ،زائران دچار مشکلات دیگری می شدند.

با این حال بانک ملی ایران درصدد است با تسهیل روند تحویل ارز به زائران در این شهر، صف را از بین ببرد.

در حال حاضر در شهر نجف دو مرکز تحویل ارز وجود دارد اول ،شعبه بانک ملی ایران (مسیر از حرم امام علی (ع)، خیابان کوفه، ۴کیلومتر پس از حرم، میدان صدرین (ساحه صدرین)،‌ سمت راست، روبروی رستوران ایرانی و مرکز بعد منظمه بدر (مسیر از حرم امام علی(ع)، خیابان کوفه، یک کیلومتر پس از حرم، جنب ایستگاه آتش‌نشانی)فعال هستند.

در عین حال به زایران عزیز پیشنهاد می شود با توجه به عدم همکاری طرف عراقی برای افزایش تعداد باجه های تحویل ارز در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین زائرانی که هنوز از کشور خارج نشده اند با توجه به شرایط سرویس دهی مطلوب تر، ارز خود را از ایستگاه های استقرار یافته در دو مرز مهران و شلمچه تهیه کنند.

 

 

 

 

*ما را در سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

توییتر

تلگرام

لینکداین

اینستاگرام

پیام‌رسان بله

فیس‌بوک


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=118404
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

چرا مراکز تحویل ارز در نجف شلوغ است؟
چرا مراکز تحویل ارز در نجف شلوغ است؟
چرا مراکز تحویل ارز در نجف شلوغ است؟
چرا مراکز تحویل ارز در نجف شلوغ است؟