صادرکنندگان که برای بازگشت ارز حاصل از صادرات در قالب طرح پیمان‌سپاری ارزی تلاش می‌کنند، تنها برنده بازی افزایش نرخ ارز هستند.

 

به گزارش اخبارپول، با گذشت یک هفته از هشدار جدی رئیس جمهور برای برخورد با صادرکنندگان متخلف بررسی‌ها نشان داد میزان تزریق ارز حاصل از صادرات به مقدار قبل بازگشته است.

دو هفته قبل مقدار تزریق ارز صادراتی تنها ۶۵ میلیون یورو بود که بلافاصله بعد از هشدار جدی رییس جمهوری شاهد سقف شکنی ارز بودیم. اما در پایان هفته گذشته میزان عرضه به کانال ۶۵ میلیون یورو بازگشت.

دولت در اولین سیاست ارزی خود بدون استفاده از پیمان‌سپاری ارزی نرخ تسعیر ارز صادراتی در سامانه نیما را ۴۲۰۰ تومان معین کرد که تنها یک میلیون یورو در این مدت به سامانه نیما آن هم با محوریت شرکت های پتروشیمی تزریق شد.

پس از این اتفاق، صادر کنندگان مکلف شدند ظرف دو ماه ارز حاصل از صادرات خود را وارد چرخه ی اقتصاد کشور کنند.

اکنون تصمیم دولت در خصوص بحث پیمان سپاری ارزی از صادرکنندگان باعث اعتراض برخی از آنها شده است.

بر اساس این گزارش، سوالی که به وجود آمده این است که چرا این قشر که به نظر می‌رسد کمترین تاثیر را در اشتغالزایی دارد و هنوز توضیحات قانع کننده ای در خصوص ابهامات عملکرد در سامانه نیما نداده‌اند به دنبال تخطئه سیاست پیمان‌سپاری هستند. بنابراین لازم است رئیس جمهور برای برخورد با آنها اقدام عملی انجام دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=116452
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

برندگان اصلی پیمان سپاری ارزی
برندگان اصلی پیمان سپاری ارزی
برندگان اصلی پیمان سپاری ارزی
برندگان اصلی پیمان سپاری ارزی
برندگان اصلی پیمان سپاری ارزی