رییس سازمان مالیاتی کشور گفت: با همکاری سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی و وزارت ارتباطات چارچوبی ایجاد می‌شود تا کارتخوان‌های بانکی فعال در داخل و خارج کشور از سال دیگر مالیات بدهند.

کارتخوان‌های بانکی فعال مالیات بدهند

به گزارش اخبارپول، تقوی نژاد درباره وضعیت مالیاتی دستگاه‌های کارتخوان بانکی گفت: در حال حاضر در قانون الزامی برای وجود دستگاه POS در اصناف، فروشندگان و مطب پزشکان وجود ندارد.

وی ادامه داد: برخی افراد با دریافت وجوه نقدی و عدم ارائه کارتخوان درآمدهای مالیاتی خود را به درستی اظهار نمی‌کنند و همین مسئله باعث شده تا فرار مالیاتی وجود داشته باشد.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: بانک مرکزی همکاری بسیار خوبی با وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی برای تعیین و تکلیف مالیات کارتخوان‌های بانکی داشته است.

وی اظهارداشت: با توجه به نیاز به ساماندهی وضعیت مالیاتی دستگاه ‌های کارتخوان بانکی فعال در داخل و خارج از کشور و ایجاد چارچوبی برای آنها به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی و کاهش تراکنش‌های مشکوک بانکی تعامل و همکاری میان بانک مرکزی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستگاه‌های انتظامی و سازمان امور مالیاتی کشور انجام شده است.

معاون وزیر اقتصاد بیان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده و ضرورت پوشش برخی از اصناف به عنوان اصناف دارای اولویت در طرح، ۷ صنف خاص از جمله رستوران‌ها در اولویت طرح دریافت مالیات از کارتخوان‌های بانکی قرار گرفته‌اند و این طرح از سال ۱۳۹۸ عملیاتی خواهد شد.

وی تاکید کرد: با انجام فرآیندهای مربوط به دریافت مالیات از دستگاه‌های کارتخوان بانکی تا پایان سال جاری از اصناف مذکور ۴ تا ۵ برابر مالیات به حق دریافت خواهد شد و از فرار مالیاتی در این حوزه جلوگیری می‌شود.

تقوی‌نژاد ادامه داد: این امر می‌تواند درآمدهای مالیاتی کشور را به صورت عادلانه افزایش دهد چرا که بسیاری از اصناف درآمدهای کارتخوان خود را اظهار نمی‌کردند و از طرفی دیگر صرفا به صورت نقدی فروش داشتند.

وی در پایان افزود: البته بسیاری از فعالان این اصناف در زمینه مالیات همکاری‌های مناسبی داشتند که نشان از توجه و تعامل مناسب آنها برای کمک به اقتصاد کشور دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=116419
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کارتخوان‌های بانکی از سال دیگر مالیات می‌دهند
کارتخوان‌های بانکی از سال دیگر مالیات می‌دهند
کارتخوان‌های بانکی از سال دیگر مالیات می‌دهند
کارتخوان‌های بانکی از سال دیگر مالیات می‌دهند
کارتخوان‌های بانکی از سال دیگر مالیات می‌دهند