عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ توجیه اقتصادی برای نوسانات ارزی اخیر وجود ندارد، گفت: دولت ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی دارد در حالی که مجموع نقدینگی موجود در جامعه هزارو۵۰۰ هزار میلیارد تومان است.

فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و ارز سامانه نیما

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول به نقل تسنیم، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی دارد در حالی که مجموع نقدینگی موجود در جامعه هزارو۵۰۰ هزار میلیارد تومان است.

محمد حسن‌نژاد افزود: دولت ایران خیلی قدرتمندتر از این حرف‌هاست بنابراین هر وقت اراده کند می‌تواند مانع این افت‌وخیزها شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان تنها دارایی‌های دولت است، اظهارداشت: این در حالی است که مجموع نقدینگی موجود در جامعه هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با این فشارها به‌دنبال پذیرش و تصویب «اف.ای.تی.اف.» در مجلس است وگرنه برای کنترل این نوسانات هیچ دلیلی وجود ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تذکر اینکه اصلی‌ترین مشکل امروز مملکت سلب اعتماد عمومی است، گفت: برای این قضیه باید یک فکر عاجل کرد چرا که مسئله اعتماد عمومی به‌عنوان ارزشمندترین مؤلفه سرمایه اجتماعی است.

حسن‌نژاد در ادامه یادآورشد: اعتماد عمومی از ملزومات اساسی پیشرفت هر جامعه و زمینه‌ساز موفقیت دولت‌هاست که منجر به بروز رفتارهای مشارکتی، کاهش تعارض و تقلیل هزینه انجام کارها در جامعه می‌شود.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=115526
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

دولت اراده کند نرخ ارز کنترل می شود
دولت اراده کند نرخ ارز کنترل می شود
دولت اراده کند نرخ ارز کنترل می شود
دولت اراده کند نرخ ارز کنترل می شود
دولت اراده کند نرخ ارز کنترل می شود