سندیکای بیمه گران ایران تصمیم گرفت برای کاهش پرداخت خسارت های غیرواقعی دندانپزشکی بانک اطلاعاتی ایجاد کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اخبارپول به نقل از ایرنا، درصد نگران کننده خسارت های غیرواقعی در حوزه دندانپزشکی محور اصلی جلسه امروز کارگروه درمان سندیکا بود که در آن مدیران درمان شرکت های بیمه بر تعدد این نوع تخلفات در بخش دندانپزشکی تاکید داشتند.
برای این خسارت ها راهکارهایی از جمله «راه اندازی بانک اطلاعات سوابق دندانپزشکی بیمه شده ها، وحدت رویه در برخورد با متخلفان و تشکیل پایگاه واحد برای آن و تدوین دستورالعمل واحد در رسیدگی به اسناد دندانپزشکی» توسط اعضا پیشنهاد و کلیات این راهکارها تصویب شد.
از اصلی ترین راهکاریی که مورد توجه اعضا قرار گرفت «تهیه نرم افزاری است که با کمک آن سوابق دندانپزشکی بیمه شده ها ثبت و بین شرکت ها به اشتراک گذاشته شود».
همچنین قرار شد برای اجرایی شدن آن کمیته ای نحوه اجرایی شدن آن را بررسی و به شورای عمومی سندیکا ارائه کند.
همچنین در این جلسه تعرفه جدید دندانپزشکی سندیکا در ۱۲۰ بند تصویب و مقرر شد در ماه جاری برای اجرا به شرکت های بیمه ابلاغ شود.
شورای عالی بیمه در اجرای ماده ۷۵ قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری، اساسنامه سندیکای بیمه گران ایران را مشتمل بر ۲۶ ماده و ۶ تبصره در ۲ جلسه ۱۲ خرداد و ۹ تیرماه سال ۱۳۸۳ تصویب کرد که از تاریخ تصویب جایگزین مصوبه مورخ دوم شهریور سال ۱۳۵۱ خواهد شد.
سندیکای بیمه گران ایران که به استناد قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری مصوب سی ام خرداد سال ۱۳۵۰ (با اصلاحات بعدی آن) برای مدت نامحدود تاسیس شده و اساسنامه آن به تصویب شورایعالی بیمه رسیده است، براساس اساسنامه و ترتیبات مندرج در این آیین نامه (آیین نامه داخلی سندیکای بیمه گران ایران) اداره می شود.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=110843
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تلاش بیمه‌ها برای کاهش خسارت‌های دندانپزشکی
تلاش بیمه‌ها برای کاهش خسارت‌های دندانپزشکی
تلاش بیمه‌ها برای کاهش خسارت‌های دندانپزشکی
تلاش بیمه‌ها برای کاهش خسارت‌های دندانپزشکی
تلاش بیمه‌ها برای کاهش خسارت‌های دندانپزشکی