در حالی که پس از انتشار آمارهای ضعیف تر از حد انتظار از نرخ تورم آمریکا و ارزش دلار اندکی کاهش یافته و تنش ها بین ایران و آمریکا موجب تقویت بازار طلا شده است، قیمت طلا امروز با افزایش مواجه بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول، پس از آنکه آمارها نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا در ماه آوریل ۰.۲ درصد رشد داشته که کمتر از پیش بینی ۰.۳ درصدی تحلیلگران بوده، ارزش دلار از بالاترین رقم ۴ ماه و نیم گذشته عقب نشینی کرده است. تضعیف ارزش دلار موجب ارزان تر شدن طلا برای سرمایه گذارانی می شود که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند.

دیگر عامل تقویت قیمت طلا سرمایه گذاری های امن صورت گرفته در بازار طلا بوده که بعد از اقدام دونالد ترامپ مبنی بر خروج از برجام صورت گرفته است. خروج آمریکا از برجام ریسک درگیری و جنگ در خاورمیانه را افزایش داده است.

متیو ترنر، تحلیلگر بازار طلا گفت: «ما در طی هفته های اخیر شاهد افزایش ارزش دلار بودیم، اما به دلیل تنش های سیاسی قیمت طلا به اندازه ای که فکر می کردیم کاهش نیافته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۸ درصد افزایش به ۱۳۱۸ دلار و ۹۸ سنت رسید. قیمت طلای آمرکیا نیز امروز ۰.۴۳ درصد افزایش داشت و به ۱۳۱۸ دلار و ۷۰ سنت رسید.

ترنر افزود، نوسانات دلار عامل اصلی تغییرات قیمت طلا بوده و من انتظار دارم قیمت فلز زرد در کوتاه مدت تحت فشار قرار گیرد و رشد ارزش دلار تداوم یابد.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=107484
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

ترامپ طلا را گران کرد؟
ترامپ طلا را گران کرد؟
ترامپ طلا را گران کرد؟
ترامپ طلا را گران کرد؟
ترامپ طلا را گران کرد؟
ترامپ طلا را گران کرد؟
ترامپ طلا را گران کرد؟