معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر معاملاتی کم‌ حجم اما متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بودند که انتظار برای نوسان بازارهای جهانی باعث شد تا گروه فلزات اساسی همچنان در کانون توجه معامله‌گران محتاط قرار گیرند.

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر معاملاتی کم‌ حجم اما متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بودند که انتظار برای نوسان بازارهای جهانی باعث شد تا گروه فلزات اساسی همچنان در کانون توجه معامله‌گران محتاط قرار گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۸ دی ماه ۹۶ با افزایش ۹۸ واحدی روی رقم ۹۶ هزار و ۳۳۲ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۷۰ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۳۷۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۲۵ واحدی به رقم ۱۰۳ هزار و ۶۰۲ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول در حالی با افزایش ۲۹ واحدی به رقم ۶۸ هزار و ۲۵۰ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۲۰ واحدی عدد ۲۰۶ هزار و ۷۰ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۷ واحدی روی رقم یک هزار و ۷۵ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت بانک ملت با ۲۸ واحد، ملی مس با ۲۱ واحد و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۲۰ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۱ واحد، پالایش نفت تهران با ۱۰ واحد و سایپا با ۹ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

بر اساس این گزارش، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۲۲۶ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۸۰۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۴ هزار و ۳۶ نوبت داد و ستد بود.

نماد معاملاتی شرکت‌های طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا و حق تقدم استفاده نشده آن، حق‌تقدم استفاده‌نشده مجتمع‌های توریستی و تفریحی آبادگران ایران، اوراق اختیار فروش تبعی سهام فولاد خوزستان، فراورده‌های نسوز آذر، داروسازی تولیددارو، نورد و لوله اهواز از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های فرآوری مواد معدنی ایران، مواد اولیه دارویی البرز بالک، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، متوقف شدند.

امروز در بازار۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از ۹۶ میلیون سهم فولاد خوزستان به ارزش بیش از ۴۵ میلیارد تومان کدبه‌کد شد. در لیزینگ رایان سایپا نیز ۴۳ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده تجمیع شد، همچنین ۲۰ میلیون سهم شش شاهزند به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده روبرو بود. در ملی سرب و روی ایران اما ۱۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده مواجه شد. درعین‌حال کمتر از ۶ میلیون سهم پالایش بندرعباس به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.

سهامدار عمده معدنی و صنعتی گل‌گهر همچنین امروز ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱.۵ میلیارد تومان را به کدهای درون‌گروهی خود تجمیع کرد و درنهایت کمتر از ۱.۵ میلیون سهم شش فناوران به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده خود روبرو شد.

همچنین بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی معاملاتی کم‌حجم را در اغلب نمادهای معاملاتی به نظاره نشست که روندی کژ‌دار و مریز بر معاملات بازار با توجه به لزوم اصلاح تکنیکالی برای شاخص کل بورس و همچنین انتظار برای انتشار گزارش‌های عملکردی ۹ ماهه شرکت‌ها در پایان دی‌ماه جاری باعث شده تا معامله‌گران بازار سهام همچنان دست به عصا در بازار گام بردارند.

با این‌همه چشم‌انداز بازارهای جهانی و وضعیت ذخایر بازارها حاکی از تداوم انتظارها برای برجای گذاشتن افقی روشن از دورنمای کامادیتی‌ها دارد. بازاری که گروه سرب و روی هم‌اکنون با مزیت‌های نهفته خود برای معامله‌گران خودنمایی می‌کند.

انتهای پیام


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=101985
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

افزایش ۹۸ واحدی شاخص کل بورس
افزایش ۹۸ واحدی شاخص کل بورس
افزایش ۹۸ واحدی شاخص کل بورس
افزایش ۹۸ واحدی شاخص کل بورس
افزایش ۹۸ واحدی شاخص کل بورس