قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۳۱۲ دلار و ۷۱ سنت رسید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۳۱۲ دلار و ۷۱ سنت رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول، در حالی که ارزش دلار ترمیم شده و شاخص های فنی نشان دهنده اصلاح قیمت طلا در کوتاه مدت است، قیمت فلز زرد امروز بعد از رسیدن به بالاترین رقم ۳ ماه و نیم گذشته با کاهش همراه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۳۱۲ دلار و ۷۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل امروز به بالاترین رقم از ۱۵ سپتامبر تاکنون یعنی ۱۳۲۱ دلار و ۳۳ سنت رسیده بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز عمدتا در رقم ۱۳۱۵ دلار و ۶۰ سنت بدون تغییر بود.

تحلیلگران موسسه اسکوتیا موکاتا در یادداشتی تحلیلی نوشتند: «تقویت نسبی شاخص طلا نشان می دهد که قیمت طلا بیش از حد رشد کرده است که این ممکن است در کوتاه مدت منجر به افت قیمت ها شود.»

شاخص ارزش دلار پس از رسیدن به پایین ترین رقم بیبشاز ۳ ماه گذشته در روز سه شنبه، امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۱.۹۴۶ رسید.

ارزش دلار در سال ۲۰۱۷ بیشترین افت سالانه از سال ۲۰۰۳ را تجربه کرد و به رشد بیش از ۱۳ درصدی سالانه قیمت طلا کمک کرد. قیمت فلز زرد تنها در ۳ هفته پایانی سال ۲۰۱۷، ۵۵ دلار رشد داشته است.

مارک تو، رئیس بخش تحقیقات موسسه وینگ فانگ تائو در هنگ کنگ گفت: «در حال حاضر، ما پیش بینی برخی انتظارات تورمی را داریم.» وانگ تائو، تحلیلگر قنی رویترز هم گفت، قیمت طلا ممکن است در طی ۳ ماهه نخست امسال از رقم مقاومت فنی ۱۳۲۶ دلار عبور کند و به سمت سطح مقاومت فنی بعدی یعنی ۱۳۸۰ دلار حرکت کند.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا دیروز ۰.۱۴ درصد کاهش داشت و از ۸۳۷.۵۰ تن در روز جمعه به ۸۳۶.۳۲ تن رسید.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=101716
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

قیمت طلا کاهش یافت
قیمت طلا کاهش یافت
قیمت طلا کاهش یافت
قیمت طلا کاهش یافت
قیمت طلا کاهش یافت
قیمت طلا کاهش یافت