با هدف حمایت، تشویق و ترغیب خرید بیمه نامه شخص ثالث، با ارائه تخفیف ۲۰درصدی بیمه شخص ثالث یک ساله موتورسیکلت های صفر کیلومتر موافقت شد.

به گزارش اخبارپول، در چهارصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای عالی بیمه که با حضور پورابراهیمی و محمدی نمایندگان مجلس به عنوان اعضای ناظر مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل صندوق تامین خسارت های بدنی، اعضا شورا و کارشناسان خبره بیمه شخص ثالث برگزار شد، توقف صدور بیمه نامه شخص ثالت کوتاه مدت برای موتورسیکلت ها پس از تایید مراجع ذیصلاح تصویب شد.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در این جلسه گفت: تردد موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه شخص ثالث در سطح شهر همواره مخاطراتی را به همراه دارد که علی رغم طرح های تشویقی و فرهنگ سازی های صورت گرفته از سوی صنعت بیمه در راستای ترغیب راکبان موتورسیکلت به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث، آن گونه که مورد انتظار می رفت، اثر گذار واقع نشده است.

علی بنیادی نائینی در راستای پیشنهاد عدم صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر از سوی صندوق تامین خسارت های بدنی و موافقت اعضای کمیسیون تخصصی شورای عالی اعلام کرد: این پیشنهاد از سوی اعضای شورای عالی بیمه مورد موافقت قرار گرفت و به تبع آن صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای موتورسیکلت های صفر کیلومتر متوقف شد و شرکت های بیمه و خودروسازان، ملزم به صدور بیمه نامه یک ساله شخص ثالث برای این وسیله نقلیه صفر کیلومتر و نوشماره خواهند شد.

وی همچنین گفت: با هدف حمایت، تشویق و ترغیب خرید بیمه نامه شخص ثالث، با ارائه تخفیف ۲۰درصدی بیمه شخص ثالث یک ساله موتورسیکلت های صفر کیلومتر موافقت شد.

وی افزود: صنعت بیمه با ارائه این طرح تشویقی، سعی دارد فرصت دیگری برای بهره مندی از مزایای بیمه شخص ثالث در اختیار راکبان موتور سیکلت قرار دهد.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در ادامه خاطرنشان کرد: صنعت بیمه با تصویب این طرح بار دیگر حسن نیت خود را برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه نشان داد و امیدوارم این مصوبه پس از طی مراحل بعدی و ارسال به دولت در راستای اصلاح موارد ۵ و ۷ آیین نامه اجرایی ماده ۱۸ قانون بیمه اجباری شخص ثالث برای هموطنان عزیز منشاء خیر واقع شود.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=233127
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تخفیف برای صدور بیمه‌نامه یک‌ساله شخص‌ثالث موتورسیکلت‌های صفرکیلومتر
تخفیف برای صدور بیمه‌نامه یک‌ساله شخص‌ثالث موتورسیکلت‌های صفرکیلومتر
تخفیف برای صدور بیمه‌نامه یک‌ساله شخص‌ثالث موتورسیکلت‌های صفرکیلومتر
تخفیف برای صدور بیمه‌نامه یک‌ساله شخص‌ثالث موتورسیکلت‌های صفرکیلومتر