عملکرد صندوق های تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه تمدن در ۶ماهه اول ۱۴۰۱نشان می‌دهد که به رقم بازدهی منفی بورس تهران این صندوق ها بین ۳ تا ۶.۶ درصد بازدهی مثبت داشته اند.

به گزارش اخبارپول، محمدتقی پورمقیم، سرپرست مدیریت سرمایه گذاری تامین سرمایه تمدن در مورد عملکرد صندوقها و سبدهای تحت مدیریت این شرکت از ابتدای سال جاری گفت: مقایسه میزان بازده بازارها در نیمه نخست امسال نشان می‌دهد با وجود اینکه هیچ بازاری نتوانسته متناسب با سطح تورم رشد کند اما شاخص کل بورس که بیانگر بازده سرمایه‌گذاری در بورس است در این مدت نه فقط رشد نکرده بلکه ۰.۸۸درصد هم کاهش داشته است.

وی در خصوص دارایی های تحت تملک صندوق های سهامی، مختلط و سبدهای سرمایه گذاری تمدن گفت : تامین سرمایه تمدن در بخش صندوقهای سهامی، مختلط و سبدهای سرمایه گذاری، مدیریت بیش از ۱،۱۰۰ میلیارد تومان دارایی را برعهده دارد.

محمدتقی پورمقیم در ادامه تصریح کرد : صندوق ثروت آفرین تمدن صندوق سهامی مبتنی بر صدور و ابطال با ارزش دارایی های بیش از ۶۲۰ میلیارد تومان می باشد که در نیمه ابتدای سال جاری با کسب بازدهی ۶.۶ درصدی رتبه پنجم بین صندوقهای سهامی بازار را کسب نموده است این درحالی است که بازدهی بازار در این مدت منفی ۰.۸۸ درصد بوده است.

سرپرست مدیریت سرمایه گذاری تامین سرمایه تمدن ضمن اشاره به بازدهی ۳درصدی صندوق آتیه درخشان مس در ادامه سخنانش افزود: صندوق آتیه درخشان مس صندوق سهامی قابل معامله می باشد که ارزش دارایی بیش از ۲۷۰میلیارد تومان دارد و بازدهی از ابتدای سال این صندوق ۳ درصد بوده است. این صندوق در سه ماهه تابستان سال جاری رتبه ۱۰ ام بین صندوقهای سهامی بازار را کسب کرده است.

محمدتقی پورمقیم در ادامه یادآور شد : صندوق گوهرنفیس تمدن، صندوق مختلط مبتنی بر صدور و ابطال است که از ابتدای سال جاری بازدهی ۴.۸۶ درصدی کسب نموده است. این صندوق در تابستان سال جاری رتبه سوم بازدهی در بین صندوقهای مختلط بازار سرمایه را کسب کرده است.

وی در خصوص عملکرد سبدهای سرمایه گذاری تامین سرمایه تمدن گفت : بازدهی سبدهای سرمایه گذاری مجموعه تمدن در نیمه نخست سال جاری ۱۱.۷۹ درصد بوده است.

وی در خصوص عملکرد بورس تهران گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۲هزار میلیارد تومان نقدینگی اشخاص حقیقی از بازار سهام خارج شده و معاملات خرد نیز به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

پور مقیم در خصوص عملکرد سایر بازارها بیان کرد: از ابتدای سالی جاری تاکنون قیمت هر دلار ۲۰درصد افزایش یافته است.

وی بازدهی طلای ۱۸عیار در همین مدت را ۸درصد اعلام کرد و در ادامه عنوان کرد: در نیمه نخست امسال قیمت سکه نیز ۱۲درصد رشد داشته است.

پور مقیم در خصوص عملکرد بازار مسکن گفت: بازار مسکن در مقایسه با سایر بازارها عملکرد بهتری داشته به طوریکه تا پایان مردادماه بازدهی ۲۲درصدی را داشته است.

سرپرست مدیریت سرمایه گذاری تامین سرمایه تمدن در پایان یادآور شد: اگرچه بازارهای موازی بازارسرمایه در نیم سال اول ۱۴۰۱با رشد همراه بودند ولی هیچ بازاری نتوانست متناسب با تورم رشد کند.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=208054
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

بازدهی ۳ تا ۶.۶درصدی صندوق‌های سهامی و مختلط «تمدن»
بازدهی ۳ تا ۶.۶درصدی صندوق‌های سهامی و مختلط «تمدن»
بازدهی ۳ تا ۶.۶درصدی صندوق‌های سهامی و مختلط «تمدن»
بازدهی ۳ تا ۶.۶درصدی صندوق‌های سهامی و مختلط «تمدن»
بازدهی ۳ تا ۶.۶درصدی صندوق‌های سهامی و مختلط «تمدن»