در حالی که حجم کل سپرده‌های بانکی در یک سال منتهی به آذرماه امسال ۲۷.۱ درصد بوده، سپرده‌های جاری رشد ۷۷.۹ درصدی داشته است.

به گزارش اخبارپول، سپرده‌های بانکی در پایان آذرماه به ۳ هزار و ۶۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده که از این رقم ۵۵۲ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان سپرده دیداری (سپرده جاری و حساب خالص چک‌ها) بوده که نسبت به آذر ماه سال گذشته ۷۷.۹ درصد و در ۹ ماهه امسال ۵۱ درصد رشد داشته است.

میزان سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار هم به ۲ هزار و ۵۱۲ هزار و ۹۹۰ میلیارد تومان رسیده که رشد ۳۲.۳ درصدی نسبت به آذرماه پارسال و رشد ۲۲.۹ درصدی در ۹ ماهه امسال داشته است.

از این رقم، سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت با ۴۶.۳ درصد افزایش در یک سال منتهی به آذرماه به ۹۳۷ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان رسیده و سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت با رشد ۲۰ درصدی به عدد ۱۳۲۴ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان بالغ شده است.

شدت سیّالیت نقدینگی و سپرده‌ها در سال جاری رشد شدیدی داشت و در تیر ماه امسال به ۸۵.۳ درصد رسید. این رشد در آذرماه امسال به ۷۷.۹ درصد کاهش یافت اما همچنان نسبت رشد سپرده‌های جاری در مقایسه با بیش از دو برابر رشد سایر سپرده‌هاست.

* ارقام به میلیارد تومان

عنوان آذر ماه ۹۹ درصد تغییر نسبت به آذر ۹۸ درصد تغییر در ۹ ماهه امسال
کل سپرده‌ها ۳،۰۶۵،۸۰۰ ۳۸.۷+ ۲۷.۱+
سپرده دیداری ۵۵۲،۸۱۰ ۷۷.۹+ ۵۱+
سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار ۲،۲۶۱،۵۸۰ ۲۹.۷+ ۲۱.۸+
سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ۹۳۷،۴۲۰ ۴۶.۳+ ۳۲.۴+
سپرده‌ سرمایه‌گذاری بلند‌مدت ۱،۳۲۴،۱۶۰ ۲۰+ ۱۵.۳+

لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=171047
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

رشد ۷۸درصدی نقدینگی سیّال
رشد ۷۸درصدی نقدینگی سیّال
رشد ۷۸درصدی نقدینگی سیّال
رشد ۷۸درصدی نقدینگی سیّال
رشد ۷۸درصدی نقدینگی سیّال