رئیس سازمان خصوصی سازی از راه اندازی سامانه سهام عدالت از امروز برای اعلام مالکیت مشمولان این سهام خبر داد.

به گزارش اخبارپول به نقل از سنا، علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی سازی درباره موافقت رهبر انقلاب مبنی بر آزادسازی سهام عدالت اظهار کرد: اولین دستاورد آزادسازی سهام عدالت با ابلاغ مقام معظم رهبری این است که مردم ۲ گروه تقسیم می شوند. از امروز مشمولان می‌توانند به سامانه سهام عدالت http://www.samanese.ir مراجعه و سهام شرکت های سهام عدالت را به مالکیت خود در بیاورند. این افراد می توانند با کد ملی خود وارد سامانه شوند.

وی افزود: به تناسب سهام مشمولان به بورس اعلام و سهام به نام خود مردم می‌شود. اما از مردم می خواهیم همگی ورود نکنند تا ترافیک در سامانه رخ ندهد.

صالح گفت: توصیه به فروش سهام نمی‌کنیم چرا که بازده وضعیت بورس بسیار مطلوب است. اما این اجازه را با برنامه ریزی و تعیین ساز و کار توسط شورای عالی بورس به دارندگان سهام ها می دهیم که سهام خود را بفروشند.

این مقام مسئول تاکید کرد: از سال ۹۵ تا ۹۷ سود سهام به مردم پرداخت شد و از سال ۹۷ به بعد طرح آزادسازی سهام در مجلس بود و در نهایت با اجازه رهبر معظم انقلاب با سرعت بالا این امر عملیاتی می‌شود.

وی بیان کرد: با ورود مردم برای اعلام آمادگی ظرف مدت یک ماه سهام ها را به نام مردم خواهیم کرد و مابقی افرادی که مالکیت را به نام خود نزدند سهام دار شرکت‌های دارای سهام عدالت خواهند بود.

رئیس سازمان خصوصی سازی از آینده درخشان تر بورس خبر داد و گفت: فعلا مردم به فروش سهام اقدام نکنند چرا که بازار سرمایه درخشان است و با ورود ۵۰ میلیون سهام‌دار سهام عدالت به بورس وضعیت بهتر هم خواهد شد.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=150516
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

سهام عدالت قابل خرید و فروش شد
سهام عدالت قابل خرید و فروش شد
سهام عدالت قابل خرید و فروش شد
سهام عدالت قابل خرید و فروش شد
سهام عدالت قابل خرید و فروش شد