رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه جزو ١٠کشور حادثه خیز در دنیا هستیم، گفت: این روزها شاهد سیل در سیستان و بلوچستان هستیم که مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

توزیع اقلام بهداشتی

به گزارش اخبارپول، غلامرضا سلیمانی افزود: باید نظام و سیستمی باشد که این مشکلات را جبران کند، بنابراین صندوق بیمه حوادث طبیعی را مطرح و در مجلس و دولت نیز تصویب شد و اگر در شورای نگهبان تصویب شود ساز و کار این صندوق را اعلام می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: احتمالا قبل از پایان سال این صندوق تصویب و اجرا شود.

رئس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه با ایجاد این صندوق نظام بیمه تغییر می‌ کنند، اظهار کرد:٣٠ میلیون واحد مسکونی تحت پوشش قرار می‌گیرد و با تصویب آن پوشش همگانی تمام واحد‌های مسکونی را خواهد داشت.

١٠ درصد خودروهای کشور فاقد بیمه هستند
سلیمانی گفت: ۱۱ میلیون موتور سیکلت تردد می‌کنند که دو میلیون آن تحت پوشش بیمه هستند و مالکان موتور سیکلت‌ها ٣ماه فرصت دارند تا نسبت به اخذ بیمه نامه شخص ثالث بدون پرداخت جریمه اقدام کنند.

وی ابراز کرد: ٢٢ میلیون خودرو در کشور وجود دارد که ٢٠ میلیون تحت پوشش شخص ثالث هستند و ١٠ درصد آن فاقد بیمه‌اند. طبیعی است که همه خودرو ها باید تحت پوشش باشند و برای تشویق مردم به مناسبت دهه فجر ١/١١/٩٨  تمام خودروهای که فاقد پوشش بیمه هستند بدون جریمه می‌توانند نسبت به بیمه خودروی خود اقدام کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه بیمه شخص ثالث اجباری است، ادامه داد: در مدت زمان مذکور می‌توانند بدون پرداخت جریمه نسبت به صدور بیمه نامه اقدام کنند.

سلیمانی افزود: ۱۱ میلیون موتور سیکلت تردد می‌کنند که دو میلیون آن تحت پوشش بیمه هستند و مالکان موتور سیکلت‌ها ٣ماه فرصت دارند تا نسبت به اخذ بیمه نامه شخص ثالث بدون پرداخت جریمه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: ۱۵۰ هزار ماشین آلات کشاورزی تحت پوشش بیمه هستند اما هنوز تعداد زیادی فاقد بیمه هستند این گروه هم از بخشودگی جریمه برای اخذ بیمه نامه برخوردار هستند. این سیاست برای ماشین آلات راهداری هم وجود دارد.

رئیس کل بیمه مرکزی درباره سانحه هواپیمای اوکراینی گفت: ١٧۶ نفر از مسافران این هواپیما جان باختند اما مردم بدانند که سالانه ١٧هزار از مردم کشورمان در تصادفات جاده‌ای فوت می‌کنند و تصادفات سالانه ٣٣٠هزار زخمی و ۴٠هزار معلول بر جای می‌گذارد بنابراین باید به بیمه در این بخش توجه جدی شود.

سلیمانی خاطرنشان کرد: برای مسافران ایرانی بیمه حادثه، بیمه فوت صادر می‌کنیم و در زمان اقامت خود مشمول این بیمه هستند.

وی متذکر شد: اگر هواپیما مالک ایرانی داشته باشد تمام مسافران آن توسط بیمه‌های ایرانی بیمه می‌شوند اما این هواپیمایی اوکراینی توسط بیمه‌های اتکایی این کشور بیمه شده‌اند.

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: از آنجایی که بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی در خاک ایران به دلیل یک اشتباه و اصابت موشک سقوط کرده است برای پرداخت بیمه آن باید مذاکراتی انجام شود اما در نهایت بیمه مرکزی هیچ مسئولیتی نسبت به وقوع این سانحه ندارد البته در جریان مذاکرات بیمه‌ای می‌توانند از کارشناسان و متخصصان بیمه استفاده کنند.

سلیمانی با بیان اینکه باید قیمت نهایی هواپیما و نرخ بیمه مشخص شود بیان کرد: این مبالغی که امروز درباره قیمت هواپیما و نرخ بیمه‌ها اعلام می‌کنند واقعی نیست.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا سقف دیه و نرخ بیمه برای مسافران ایرانی و خارجی متفاوت است توضیح داد: هر کشوری قوانین خاص خودش را دارد و می‌تواند نرخ بیمه برای مسافران ایرانی و خارجی متفاوت باشد اما تمام این موضوعات با انجام مذاکرات مشخص و رفع ابهام می‌شود.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: اگر این سانحه به صورت تصادفی و یا به علت نقص فنی پشی می‌آمد شرکت‌های بیمه‌ای باید نسبت به پرداخت خسارت اقدام می‌کردند. اما از آنجایی که شرایط خاص است دولت‌ها به این موضوع ورود می‌کنند و نه شرکت‌های بیمه‌ای.

پرداخت ۳ میلیارد تومان برای کمک به جان‌باختگان و مصدومان حادثه کرمان
سلیمانی اعلام کرد: شرکت‌های بیمه‌ای تعهدی برای پوشش بیمه‌ای مراسم تشییع در کرمان نداشتند اما طی مذاکرات انجام شده، بیمه ایران سه میلیارد تومان را به عنوان هدیه به افراد فوتی و مصدومی پرداخت خواهد کرد.

در جریان مراسم تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان حدود ۶۰ نفر از هموطنان به دلیل ازدحام جمعیت جان باختند.

در حالی بحث‌های در رابطه با بیمه این افراد مطرح بود که امروز سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی در رابطه با این‌که صنعت بیمه چگونه خسارت مربوط به این افراد را پرداخت کرده و آیا مکلف به این موضوع است، توضیح داد: در این مراسم تعهدی از سوی شرکت‌های بیمه وجود نداشته و در این شرایط پرداختی هم برای آنها الزامی نیست.

وی عنوان کرد: اما با توافق انجام شده قرار است سه میلیارد تومان از سوی بیمه ایران به عنوان کمک به افراد فوتی و مصدومین بدون این‌که حق بیمه‌ای از آنها دریافت شده باشد پرداخت شود.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=144727
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تصویب و اجرای صندوق بیمه حوادث طبیعی تا پایان سال
تصویب و اجرای صندوق بیمه حوادث طبیعی تا پایان سال
تصویب و اجرای صندوق بیمه حوادث طبیعی تا پایان سال
تصویب و اجرای صندوق بیمه حوادث طبیعی تا پایان سال
تصویب و اجرای صندوق بیمه حوادث طبیعی تا پایان سال