مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به ضرورت اعمال شفافیت در زمینه طبقه بندی وصول مطالبات چالش های این حوزه را تشریح کرد و گفت: با بهبود نسبت مطالبات جاری و کاهش مطالبات غیر جاری می توان به رفع این چالش ها کمک کرد.

وصولِ مطالبات

به گزارش اخبارپول، روح اله خدارحمی که صبح روز پنجشنبه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۸در همایش منطقه ای وصول مطالبات بانک کشاورزی سخن می گفت، با تأکید بر ضرورت افزایش و بهبود درآمدها و کاهش هزینه های بانک و نقش وصول مطالبات در تحقق برنامه های تدوین شده در این زمینه اظهار کرد: با تکیه بر مطالبات غیر جاری، نمی توان به درآمدزایی بانک کمک کرد و نرخ موثر در آمدی نیز کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه باید پاسخگوی نهاد های نظارتی در زمینه طبقه بندی دارایی ها و عملکرد مالی بانک باشیم، بر ضرورت اصلاح روند وصول مطالبات تأکید کرد و گفت: در امهال بدهی مشتریان ارزیابی مجدد از وضعیت مالی مشتری و نیز وضعیت بازار و صنعت مورد توجه و تأکید قرار گیرد.

مدیرعامل بانک کشاورزی با تأکید مجدد بر شفافیت در زمینه وصولِ مطالبات با هدف حل مشکلات این حوزه خاطرنشان کرد: باید تجدید نظر اساسی در نحوه پیگیری مطالبات معوق صورت گیرد.

خدارحمی جدیت و تغییر نگرش و تفکر در وصول مطالبات را مورد تأکید قرار داد و افزود: انتظار می رود گروه بیشتری از کارکنان مدیریت ها و شعب بر این موضوع تمرکز و توجه داشته باشند و مطالبات بانک را طبق قوانین وصول کنند.

وی با بیان اینکه در مواقعی که الزام و تکلیف قانونی داشته باشیم بدهی مشتریان را امهال خواهیم کرد، ابراز کرد: مهلت دادن های مکرر و بدون توجیه حتی به ضرر بدهکار تمام خواهد شد و به همین دلیل باید از تمدید و امهال مکرر بدهی اجتناب کرد.

مدیرعامل بانک کشاورزی تدوین خط مشی برای بهبود فرآیند وصولِ مطالبات،رعایت بهداشت اعتباری، آگاهی رسانی به مشتری هنگام پرداخت تسهیلات،بررسی اعتبار ضامن،ابلاغ و پیگیری رویه ها وخط مشی های جدید، و… را از شاخص های مهم و تعیین کننده در تحقق برنامه های وصول مطالبات برشمرد و با بیان اینکه تجهیز منابع در ازای پرداخت تسهیلات روش نادرستی است، یاد آور شد: نظم و دقت در اجرای برنامه های وصول، بانک را به اهداف خود نزدیک می کند ضمن اینکه با وصول به موقع مطالبات تجهیز منابع نیز ممکن خواهد شد.

خدارحمی با اشاره به همراهی و مدارا با مشتریان بدهکار در حد امکان افزود: هدف از وصول مطالبات تعطیلی واحدهای تولیدی نیست بلکه پیگیری قانونی مطالبات قانونی بانک باهدف شفافیت و پاسخگویی به نهادها و دستگاه های نظارتی است.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=140334
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

مدیرعامل بانک کشاورزی: بهترین تجهیز منابع وصول مطالبات است
مدیرعامل بانک کشاورزی: بهترین تجهیز منابع وصول مطالبات است
مدیرعامل بانک کشاورزی: بهترین تجهیز منابع وصول مطالبات است