وزیر اقتصاد اعلام کرد: میزان درآمدهای تحقق یافته سال قبل بیش از ۱۰۵ هزار میلیاردتومان بود و به روایتی تا ۱۰۹ هزار میلیاردتومان محقق شده است.

درآمدهای غیرنفتی

به گزارش اخبارپول، فرهاد دژپسند در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه نفت و گاز از منابعی است که باید نقش آن در اقتصاد ایران کاهش یابد افزود: امیدوارم به سمتی برویم که بودجه مبتنی بر نفت را به بودجه مبتنی بر مالیات و درآمدهای سالم تغییر دهیم.

وزیراقتصاد اظهار کرد: میزان درآمدهای تحقق یافته سال قبل بیش از ۱۰۵ هزار میلیاردتومان بود و به روایتی تا ۱۰۹ هزار میلیاردتومان محقق شده است.

دژپسند ادامه داد: در سال‌های اخیر میزان تحقق درآمدهای مالیاتی بیش از ۹۷ درصد بود.

وی در ادامه تاکید کرد: یقین دارم در دوره جدید مدیریتی سازمان مالیاتی نیز دستاورد خواهیم داشت و شرط انتصاب مدیران توسط من پاکدستی و برخورداری از دانش مربوط است و امید است دوره جدید مدیریتی سازمان مالیاتی به تکمیل، توسعه و اجرای برنامه‌های قبلی بیانجامد.

دژپسند تصریح کرد: باید بدانیم تنها حداکثر کردن درآمد مالیاتی مدنظر نیست و ما نمی‌خواهیم پول زور بگیریم و مالیات حق است.

وی اظهار کرد: مودیان خوش حساب و خوش عملکرد را حق نداریم شکنجه کنیم و مالیات بیشتری از آنها بگیریم و باید به دنبال وصول مالیات حقه باشیم.

وی تاکید کرد: باید به سمتی برویم که بودجه مبتنی بر نفت را به بودجه مبتنی بر مالیات و درآمدهای سالم تغییر دهیم.

جزییات جدید از وصول مالیات سکه‌های پیش فروش

وزیر امور اقتصادی و دارایی جزییات جدیدی درباره وصول مالیات از سکه‌های پیش فروش شده را اعلام کرد.

در حاشیه مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم سازمان امور مالیاتی در جمع خبرنگاران پیرامون وصول مالیات از خریداران دژپسند سکه‌های پیش فروش شده، گفت: بخشی از خریداران سکه‌های پیش فروش که ما فکر می‌کنیم قصد سوداگری نداشتند، از پرداخت مالیات معاف شده‌اند که در واقع بخش قابل توجهی از خریداران را شامل می‌شود.

وزیر اقتصاد بیبان کرد: در عین حال ما اجازه قانونی داریم که از فعالیت‌های سوداگرانه در بحث سکه ها مالیات دریافت کنیم.

وی اعلام کرد: کار اجرایی وصول مالیات از سکه‌های پیش فروش شده آغاز شده و زمان پایان آن نیز بستگی به همکاری مودیان مالیاتی خواهد داشت.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=132438
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

۱۰۹هزار میلیار د تومان درآمد مالیاتی محقق شد
۱۰۹هزار میلیار د تومان درآمد مالیاتی محقق شد
۱۰۹هزار میلیار د تومان درآمد مالیاتی محقق شد
۱۰۹هزار میلیار د تومان درآمد مالیاتی محقق شد