اخبارپول- مریم ابونیا: اطلاعات رسمی نشان می‌دهدهم اکنون در انگلستان از هر۶ نفر یک نفر بدون اسکناس و تنها از طریق پرداخت موبایلی یا سایر روشهای الکترونیک امور مالی خود را انجام می‌دهد.

مطالعات نشان داده است که تعداد پرداخت‌های بدون اسکناس در سال جاری به میزان ۳۱ درصد در انگلیس افزایش یافته و به ۷.۴ میلیارد دلار رسیده است.

براساس این گزارش، از هر ۶ نفر بین ۲۵ تا ۳۴ ساله در انگلیس، یک نفر از پول نقد استفاده نمی‌کند که این رقم حدود ۱۷ درصد بیشتر از سایر سنین است.

همچین براساس مطالعات، عدم استفاده از نقدینگی به زمانی گفته می‌شود که مردم یک پرداخت نقدی در ماه دارند یا اصلا پرداخت نقدی ندارند.

این گزارش می‌افزاید، پرداخت‌های نقدی در سال ۲۰۱۸ به میزان ۱۶ درصد یعنی حدود ۱۱ میلیارد دلار کاهش یافت. به این معنا که پول نقد تنها برای ۲۸ درصد از پرداخت‌ها استفاده شده بود.

تا ۱۰سال قبل حدود ۶۰٪ از پرداختها در این کشور بصورت نقدی بود که کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که تا سال ۲۰۲۸ این رقم تا ۹٪ کاهش یابد.

یک موسسه بانکی انگلیسی نیز اعلام کرده است که پول نقد دومین روش معمول پرداخت در انگلستان بود که در اواخر سال ۲۰۱۷ با ورود کارت‌های جدید اعتباری به عرصه پرداخت این کشور این امر نیز به پایان رسید.

 در ماه مارس امسال بررسی‌ها نشان داده است که بیش از ۸ میلیون انگلیسی در تلاش برای حذف پول چه به صورت اسکناس و چه به صورت سکه از عرصه مالی این کشور هستند.

به گزارش اخبارپول به نقل از گاردین، به اعتقاد مدیر اجرایی UK Finance، فناوری برای همه کارآمد نیست و پول نقد همچنان یک روش پرداخت است که توسط بسیاری از مردم همچنان آنرا ترجیح می‌دهند، بنابراین دسترسی به پول نقد همچنان ضروری خواهد بود.

 

داده های جدید نشان می دهد که ۱.۹ میلیون مصرف کننده که عمدتا در سال ۲۰۱۸ از پول نقد استفاده می کردند و افرادی با درآمد پایین هستند یا به علت عدم آگاهی و مسن بودن تمایل چندانی به استفاده از تکنولوژی‌های پرداخت ندارند.

در مقابل، تعداد افرادی که تقریبا هرگز پول نقد  استفاده نکردند به ۲ میلیون نفر افزایش یافته است یعنی این رقم چیزی حدود از ۳.۴ میلیون به ۵.۴ میلیون جهش داشته است.

در همین حال، می‌توان گفتن هم‌اکنون تقریبا  از هر ۶ بزرگسال در انگلیس یک نفر تمایل به پرداخت‌های بدون اسکناس داشته و برای خدمات پرداخت از تلفن همراه استفاده می‌کند.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=132398
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اختصاصی اخبارپول- انگلیسی‌ها برای کنار‌گذاشتن اسکناس تلاش می‌کنند
اختصاصی اخبارپول- انگلیسی‌ها برای کنار‌گذاشتن اسکناس تلاش می‌کنند
اختصاصی اخبارپول- انگلیسی‌ها برای کنار‌گذاشتن اسکناس تلاش می‌کنند
اختصاصی اخبارپول- انگلیسی‌ها برای کنار‌گذاشتن اسکناس تلاش می‌کنند