معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر معاملاتی آرام و کم‌حجم در کلیت بازار بودند که در کنار معاملات درون گروهی و کد به کد شاهد تقویت شاخص کل بورس به مدد معدنی‌ها و فلزات گروه اساسی بود.

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر معاملاتی آرام و کم‌حجم در کلیت بازار بودند که در کنار معاملات درون گروهی و کد به کد شاهد تقویت شاخص کل بورس به مدد معدنی‌ها و فلزات گروه اساسی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه ۱۷مرداد ماه ۹۶ با افزایش ۲۸ واحدی روی رقم ۸۱ هزار و ۳۱۳ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۵۶ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۶۷۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۲۵ واحدی به رقم ۸۹ هزار و ۵۷۳ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۲۵ واحدی به رقم ۵۶ هزار و ۹۳۹ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۹ واحدی عدد ۱۷۷ هزار و ۴۳۵ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۲ واحدی به رقم ۹۲۲ واحد رضایت داد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۱۹ واحد، مخابرات با ۱۶ واحد و پارس خودرو با ۱۴ واحد کاهش بیشترین تاثیرمنفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های کشتیرانی ج.ا.ا با ۶۸ واحد ، معدنی و صنعتی گل گهر با ۲۷ واحد و معدنی و صنعتی چادر ملو با ۱۲ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

بر اساس این گزارش، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۱۲ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴۶۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۳ هزار و ۹۱۰ نوبت داد و ستد بود.

این در حالی بود که ارزش معاملات امروز بورس تهران در بازار نقدی از ۱۵۴ میلیارد تومان فراتر نرفت.

طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های شیشه قزوین، لیزینگ رازی، پتروشیمی اصفهان، مهندسی مرآت پولاد، پتروشیمی ممسنی، بیمه میهن، سیمان تهران، ماشین‌سازی نیرو محرکه، فولاد افزا سپاهان، کیسون از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های نیرو ترانس، معدنی و املاح ایران، کارت اعتباری ایران کیش، شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی، حق تقدم نیرو ترانس، اوراق مشارکت سیمان کردستان متوقف شدند.

امروز همچنین اطلاعیه عرضه اولیه ۱۰ میلیون سهم از سهام شرکت مبین وان کیش در بازار دوم فرابورس برای فردا چهارشنبه منتشر شد.

این گزارش می افزاید، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهماداران عمده اختصاص دارد ۶۵ میلیون سهم ذوب‌آهن اصفهان به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان کد به کد شد. همزمان در این نماد معاملاتی بیش از ۵۰ میلیون سهم در جریان معاملات نقدی بازار کد به کد شد.

امروز همچنین ۳۲.۵ میلیون سهم لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی به ارزش کمتر از ۵۰ میلیون سهم کد به کد شد. در عین حال ۱۱.۵ میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد. ۷ میلیون سهم گروه صنعتی بارز اما به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده انتقال یافت. در گسترش نفت و گاز پارسیان نیز اندکی بیش از ۵ میلیون سهم به ارزش یک میلیارد تومان کد به کد شد.

براساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی با معاملات انتقالی و کد به کد در گروه‌های پیش‌رو و شاخص‌ساز بازار مواجه بود که همسو با حمایت حقوقی‌ها از معدنی‌ها و گروه فلزات اساسی بورس تهران با سبزپوش شدن نماگر اصلی خود مواجه شد، هرچند که حجم پایین معاملات سهام و نقدینگی اندک در بازار باعث شده تا چشم‌انداز بورس تا اطلاع ثانوی با رخوت و نااطمینانی مواجه باشد.

با این همه انگیزه شناسایی سود کوتاه مدت در گروه‌های کوچک بازار همچنان انگیزه حضور معامله‌گران اغلب حقیقی در بازار سهام شده است.

انتهای پیام


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=96320
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تقویت ۲۸ واحدی شاخص کل بورس
تقویت ۲۸ واحدی شاخص کل بورس
تقویت ۲۸ واحدی شاخص کل بورس
تقویت ۲۸ واحدی شاخص کل بورس
تقویت ۲۸ واحدی شاخص کل بورس