بیمه آسیا بزرگترین اجتماع عزاداری شیعیان را پوشش داد

دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان به عنوان بزرگترین میعادگاه عزاداری جهان تشیع در هشتم محرم با نام یوم العباس، میزبان صدها هزار عزادار از نقاط مختلف کشور و جهان است.

به گزارش اخبارپول، بر اساس توافق فیمابین هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان و شرکت بیمه آسیا، [1] دسته عزاداران این حسینیه تحت پوشش کامل بیمه های مسئولیت قرار گرفت.

بر این اساس، مدیرعامل بیمه آسیا و تنی چند از اعضای هیئت مدیره، معاونان و مدیران این شرکت، با حضور در شهر زنجان ضمن دیدار و گفت و گو با اعضای هیئت امنای حسینیه اعظم، در مراسم عزاداری یوم العباس شرکت کردند.

لازم به ذکر است، مراسم عزاداری حسینیه زنجان [2] به عنوان بزرگترین تجمع شیعیان عزاداری جهان، با حضور صدها هزار تن از عزاداران از نقاط مختلف کشور و جهان هر ساله در روز هشتم محرم با نام یوم العباس برگزار می شود. این دسته عزاداری به طول چند کیلومتر، از مسجد حسینیه اعظم زنجان آغاز شده و تا امام زاده ابراهیم این شهر امتداد دارد.

گفتنی است، قدمت حسینیه اعظم به حدود ١٣٠ سال پیش می‌رسد. همچنین این حسینیه با حدود ٧ تا ١٠ هزار راس گوسفند نذری یا ذبح شده، دومین قربانگاه جهان پس از منا است.