اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمان مرکزی تعاون روستایی بیان کرد: امیدوارم امضای تفاهمنامه مشترک با سازمان مرکزی تعاون روستایی برای گسترش خدمات قرض الحسنه کشور به عنوان یک ابزار تامین مالی خرد با کارمزد های پایین، فتح بابی باشد و بتواند به بخش های زیرساختی و مزیتی کشور کمک کند.

حوزه های کشاورزی

به گزارش اخبارپول، مرتضی اکبری افزود: با انعقاد این تفاهمنامه، برای بانک قرض الحسنه مهر ایران فرصتی شد تا جامعه هدف خود را گسترش دهد و خدمات خود را به حوزه های کشاورزی و جوامع روستایی معطوف کند.

وی خاطرنشان کرد: این بانک از سال گذشته به عرصه های رونق روستایی ورود پیدا کرده است و با اعطای طرح های تسهیلاتی متنوع، گام های شایسته ای در زمینه اشتغال روستایی و مقاوم سازی مسکن روستاییان برداشته است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ادامه داد: در این زمینه در سال گذشته تفاهمنامه های زیادی برای تقویت زیر ساخت های روستایی با بنیاد برکت، کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد.

اکبری تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران با حمایت ۱۰ بانک کشور و پشتیبانی سرمایه ای بزرگ و بیش از ۲۷۰۰ میلیارد تومان و با گستره ۵۳۰ شعبه در سراسر کشور در حال خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه است. تمام فعالیت های این بانک در بستر قرض الحسنه است و می تواند افتخار نظام بانکداری اسلامی باشد.

وی گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران از ۱۲ سال پیش به منظور پوشش خدمات در حوزه بانکداری خرد به وجود آمد، بنحوی که بتواند منابع خرد نزد جامعه را تجمیع کند و در قالب تسهیلات قرض الحسنه به بخش های مختلف جامعه اختصاص دهد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بیان کرد: مسیر مشخصی برای فعالیت های بانک قرض الحسنه مهر ایران ترسیم، و در زمینه های بهداشت و درمان، ازدواج جوانان و معیشت، اقدامات شایسته ای انجام شده است و از ۲ سال پیش تا کنون فعالیت های گسترده ای در حوزه حمایت از اشتغازایی و تولید ملی نیز صورت گرفته است.

اکبری ادامه داد: در سال گذشته به یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر وام قرض الحسنه به ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده ایم و برای امسال نیز برنامه ریزی شده تا به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تسهیلات قرض الحسنه با نرخ کارمزد صفر تا ۴ درصد به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان پرداخت کنیم. در ۴ ماه گذشته حدود ۶۸۰ هزار نفر توانسته اند نزدیک به ۷ هزار میلیارد تومان از منابع قرض الحسنه این بانک بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: افتخار بانک قرض الحسنه مهر ایران این است که مطالبات آن زیر یک درصد است و از محل دریافت کارمزدهای ۳ الی ۴ درصد توانسته است تمامی هزینه های خود را پوشش دهد و سود آور نیز باشد؛ بانکی که در سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان سود داشته و همه هزینه های خود را از محل کارمزد پوشش داده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره امضای این تفاهمنامه اظهار کرد: از دو ماه پیش باب همکاری با سازمان مرکزی تعاون روستایی گشوده شد تا جامعه روستایی که از مظلومترین اقشار زحمتکش تشکیل شده است بتوانند از خدمات و طرح های تسهیلاتی قرض الحسنه این بانک استفاده کنند.

اکبری افزود: جامعه روستاییان معمولا توانایی بازپرداخت سودهای تسهیلاتی ۱۸ درصد را ندارند، بنابراین تلاش می کنیم تا امکانات قرض الحسنه را در این مجموعه گسترش دهیم.

وی تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران آمادگی دارد تا با ۱۴ اتحادیه سازمان مرکزی تعاون روستایی در راستای توانمندسازی بخش کشاورزی همکاری داشته باشد و به تناسب تمرکز قسمتی از گردش مالی خود در این بانک به هر تعدادی که از سوی اتحادیه ها معرفی شود، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ابراز کرد: به همه اتحادیه ها در دو قالب مشارکتی و یا اعتبار در حساب جاری، تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان با کارمزد صفر تا ۴ درصد به هر فرد، قابل پرداخت خواهد بود.

اکبری متذکر شد: با انعقاد این تفاهمنامه حوزه فعالیت بانک گسترش خواهد یافت، البته در زمینه اشتغال روستایی و تقویت کانون های روستایی اقداماتی انجام شده است.

وی همچنین پیشنهاد کرد در کنار موضوع اعطای اعتبارات، اگر بیمه ای هم وارد شود و این تفاهم نامه سه جانبه باشد می تواند کمک بیشتری کرده و روند دریافت تسهیلات را آسان و مطمئن تر سازد.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=136600
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

گسترش خدمات قرض الحسنه، راهبردی مناسب برای توسعه بخش‌های زیرساختی و مزیتی
گسترش خدمات قرض الحسنه، راهبردی مناسب برای توسعه بخش‌های زیرساختی و مزیتی
گسترش خدمات قرض الحسنه، راهبردی مناسب برای توسعه بخش‌های زیرساختی و مزیتی
گسترش خدمات قرض الحسنه، راهبردی مناسب برای توسعه بخش‌های زیرساختی و مزیتی
گسترش خدمات قرض الحسنه، راهبردی مناسب برای توسعه بخش‌های زیرساختی و مزیتی
گسترش خدمات قرض الحسنه، راهبردی مناسب برای توسعه بخش‌های زیرساختی و مزیتی