رییس کل بانک مرکزی سال ۹۸ را سال تعیین کننده در عرصه اقتصادی خواند و از مدیران عامل بانک‌ها خواست با پرداخت هدفمند تسهیلات، به رونق تولید کمک کنند.

مصوب شورای پول و اعتبار

به گزارش اخبارپول، عبدالناصر همتی که در جمع مدیران عامل واعضای هیات مدیره بانک ها و موسسات اعتباری سخن می‌گفت، با مرور شرایط کشور در سال گذشته، تاکید کرد: سال ۹۷ با وجود فراز و نشیب‌های فراوان و توطئه دشمنان، خوشبختانه با خنثی شدن هدف اصلی دشمن به پایان رسید که قطعا نظام بانکی تاثیر شایانی در آن داشته است.

وی با اشاره به تمرکز دشمن بر بازار پول و ارز به منظور دستیابی به اهداف خود اظهار کرد: در سال گذشته دشمن برنامه ریزی ویژه ای به منظور اخلال در بازار پول، ارز و نظام بانکی طراحی کرده بود که خوشبختانه از نائل شدن به اهداف خود ناکام ماندند.

رییس کل بانک مرکزی کلیت فعالیت نظام بانکی در سال گذشته را مناسب و مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: انتظار می رود نظام بانکی در سال جاری با مدیریت صحیح به ویژه در بحث رعایت سود بانکی و اضافه برداشت به طور جدی در کنترل نقدینگی همراهی کنند وبدانند بانک مرکزی در این زمینه به طور جدی برخورد لازم راخواهد کرد.

همتی با اشاره به حوادث غیر مترقبه اوایل سال جاری خاطرنشان کرد: متاسفانه جمع زیادی از هموطنان به دلیل سیل با مشکلات زیادی مواجه شدند که ضمن ابراز همدردی با آنان، انشاالله با استفاده از ظرفیت سیستم بانکی در جهت بهبود شرایط زندگی وارائه تسهیلات لازم به ویژه در حوزه منازل مسکونی واحدهای تجاری و باغات و کارگاه های صنعتی و سایر نیازها تلاش خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان در سال جاری نیز همچون سال گذشته به منظور دستیابی به اهداف خود در بازار ارز و پول تمرکز کرده‌اند گفت: بانک مرکزی و دولت با برنامه ریزی های لازم از تلاطم و نوسان در بازار ارز ممانعت خواهد کرد.

رئیس شورای پول و اعتبار در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تسریع در فروش اموال مازاد بانک ها و عدم تداوم بنگاه داری شد و گفت: بانک ها باید با تشکیل کارگروه‌هایی، اقدامات لازم برای فروش اموال مازاد شرکت های زیرمجموعه به صورت عملیاتی انجام دهند و در این زمینه فرایند اجرای کار را تسریع بخشند.

همتی با اشاره به حجم خسارت‌های سیل بر زیر ساخت ها و منازل و دارایی های مردم و بخش کشاورزی و دام ها تاکید کرد: قطعا بودجه ۹۸ امکان پاسخگویی به آن را ندارد و در کنار تسهیلات بانکی، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی ضروری خواهد بود.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=129023
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اولویت‌های نظام بانکی در سال ۹۸ اعلام شد
اولویت‌های نظام بانکی در سال ۹۸ اعلام شد
اولویت‌های نظام بانکی در سال ۹۸ اعلام شد
اولویت‌های نظام بانکی در سال ۹۸ اعلام شد
اولویت‌های نظام بانکی در سال ۹۸ اعلام شد