حسین مهری در بازدید از طرح‌های استان زنجان از پرداخت ۱۶۰۰ میلیارد ریال به واحدهای تولیدی و صنعتی استان زنجان در ۱۱ ماهه سال ۹۷ خبر داد و گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ مربوط به تسهیلات طرح رونق تولید است.

طرح رونق تولید

به گزارش اخبارپول، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این بانک که روز سه شنبه به استان زنجان سفر کرده بود در دیدار با کارکنان این بانک در شعبه ابهر با تأکید بر نقش مؤثر بانک صنعت و معدن در تأمین مالی صنایع این استان اظهار کرد: سرپرستی شعب بانک صنعت و معدن در اکثر استان‌ها رتبه‌های اول تا سوم را در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید کسب کرده اند و در سال جاری سرپرستی استان زنجان در پرداخت این تسهیلات، جایگاه دوم در بین بانک‌های استان را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: از ابتدای طرح رونق تولید در سال ۹۵ تاکنون مبلغ ۱۵۷۹ میلیارد ریال در قالب این طرح از سوی بانک صنعت و معدن به صنایع استان زنجان پرداخت شده است.

مهری تصریح کرد: بزرگ‌ترین حجم سرمایه‌گذاری با حدود ۲۳۲ میلیون یورو مربوط به نیروگاه زنجان است که توسط این بانک از محل صندوق توسعه ملی تأمین اعتبارشده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن توضیح داد: حفظ سطح تولید و اشتغال موجود واحدهای تولیدی از اولویت‌های بانک صنعت و معدن است که با تأمین سرمایه در گردش این واحدها در صدد دستیابی به این مهم هستیم.

وی بیان کرد: دومین اولویت این بانک، تأمین اعتبار طرح‌های نیمه‌تمام است که این طرح‌ها به سرعت به بهره‌برداری رسیده و وارد چرخه تولید شوند و از هدر رفت منابعی که تاکنون در این پروژه ها صرف شده است، جلوگیری بعمل آید.

مهری متذکر شد: اولویت بعدی بانک صنعت و معدن، تأمین اعتبار طرح‌های تکمیلی و توسعه‌ای واحدهای موجود است تا همگام با نیاز بازارهای هدف حرکت کرده و بتوانند سطح کیفیت و کمیت محصولات تولیدی را در سطح قابل قبول حفظ کنند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در خصوص ارائه تسهیلات به واحدهای تعطیل ‌شده خاطرنشان کرد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در این خصوص تصمیم می‌گیرد و اگر واحدهای تولیدی تعطیل ‌شده، توجیه مالی، اقتصای و بازار داشته و فقط به دلیل نبود سرمایه در گردش تعطیل شده باشد به یقین از حمایت بانک صنعت و معدن برخوردار می‌شوند.

وی همچنین در ادامه برنامه بازدید، از واحدهای صنعتی استان از شرکت های الکترود میکا، کیلوس و پویا ریس ابهر بازدید کرد و برای حل و فصل مشکلات این واحدها با صنعتگران و کارآفرینان به تبادل نظر و همفکری پرداخت.

لازم به ذکر است، طرح های بزرگی همچون شرکت های پویاریس ابهر، کیلوس، فولاد کاران افق، سیمان خمسه، آرسام گرانیت غرب، کیان فولاد ابهر، ملات خشک زنجان، سرمه پود و رسا لوله پاسارگاد در این استان از سوی بانک صنعت و معدن تأمین مالی شده اند.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=127737
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

پرداخت ۱۶۰۰میلیارد ریال تسهیلات بانک صنعت و معدن به صنایع زنجان
پرداخت ۱۶۰۰میلیارد ریال تسهیلات بانک صنعت و معدن به صنایع زنجان
پرداخت ۱۶۰۰میلیارد ریال تسهیلات بانک صنعت و معدن به صنایع زنجان
پرداخت ۱۶۰۰میلیارد ریال تسهیلات بانک صنعت و معدن به صنایع زنجان
پرداخت ۱۶۰۰میلیارد ریال تسهیلات بانک صنعت و معدن به صنایع زنجان