بانک صادرات ایران در ۹ ماهه اول سال ۹۷ بیش از ۱۵ هزار فقره تسهیلات حمایتی در بخش مسکن روستایی و مسکن اقشار ویژه پرداخت کرد.

به گزارش اخبارپول، این بانک طی ۹ ماه منتهی به پایان آذرماه سال جاری با اعطای ۱۵ هزار و ۷۸۹ فقره تسهیلات به ارزش بیش از هشت هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال برای حمایت از مسکن اقشار ویژه (خانواده‌های محترم شهدا، جانبازان و ایثارگران)، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، نوسازی بافت‌های فرسوده و احداث حمام در مناطق کمتر توسعه یافته روستاهای کشور تخصیص داده است.

این حمایت‌ها طی سال‌های گذشته نیز در همین بخش‌ها در چارچوب برنامه‌های اقتصاد مقاومتی ادامه داشته به نحوی که طی سال ۹۶ تعداد تسهیلات حمایتی مذکور به ۲۸ هزار و ۳۵۰ فقره به ارزش بیش از ۱۴ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال رسید.

همچنین بانک صادرات ایران در سال ۹۵، در چهار بخش وام مسکن اقشار ویژه، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، احداث حمام روستایی و بافت‌های فرسوده تعداد ۲۱ هزار و ۷۱۰ فقره تسهیلات حمایتی بیش از هشت هزار و ۳۰۵ میلیارد ریال اعطا کرده است که به این ترتیب از ابتدای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تاکنون، این بانک ۶۵ هزار و ۹۶۵ فقره تسهیلات به میزان بیش از ۳۰ هزار و ۷۱۳ میلیارد ریال در سامان‌دهی حوزه مسکن به بخش‌های نیازمند کشور کمک ویژه‌ کرده است.

افزون ‌براین، بانک صادرات ایران در حوزه کمک‌های انسان‌دوستانه در بخش مسکن نیز پشتیبانی کم‌نظیری داشته به نحوی که در جریان زلزله سال گذشته استان کرمانشاه، تعداد طرح‌های در دست اجرا از محل منابع ویژه گردآوری شده توسط خیرین بانک صادرات ایران برای بازسازی مناطق مسکونی زلزله‌زده کرمانشاه، از ٢٠٠ پروژه فراتر رفته که به طور مشخص ١١٠ پروژه در سرپل‌ذهاب و ٩٠ پروژه در ثلاث‌باباجانی را شامل می‌شود.

بر اساس این ‌گزارش، پس از افتتاح و بهره‌برداری از ٣٢ واحد مسکونی در سرپل ذهاب و ۶٠ واحد مسکونی در ثلاث باباجانی در ماه‌های اخیر، ۴٠ واحد در سرپل ذهاب و ٣٠ واحد در ثلاث باباجانی در شرف تحویل بوده و ٣٨ واحد مسکونی تعهد شده دیگر نیز تا پایان سال در این دو شهر تحویل صاحبان آن‌ها خواهد شد.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=126354
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

پرداخت بیش‌از ۱۵هزار فقره تسهیلات حمایتی بانک صادرات در بخش مسکن
پرداخت بیش‌از ۱۵هزار فقره تسهیلات حمایتی بانک صادرات در بخش مسکن
پرداخت بیش‌از ۱۵هزار فقره تسهیلات حمایتی بانک صادرات در بخش مسکن
پرداخت بیش‌از ۱۵هزار فقره تسهیلات حمایتی بانک صادرات در بخش مسکن