نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی ایران و موزه رضا عباسی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان « گنجینه زرین هخامنشی» با حضور مسئولان بانک، معاون اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، مدیر موزه رضا عباسی، مسئولان انجمن علمی موزه داری، مدیران موزه های سعد آباد، نیاوران، نگارستان و اساتید دانشگاه های هنر تهران و اصفهان در محل موزه بانک ملی ایران برگزار شد.

به گزارش اخبارپول، در این نمایشگاه محسن شیخ الاسلامی معاون اداره کل میراث فرهنگی استان تهران آثار موزه بانک ملی ایران را بسیار ارزشمند خواند و ضمن تحسین موزه بانک، برگزاری نمایشگاه های مشترک را بین موزه ها بسیار حائز اهمیت دانست.

ابوالفضل رواقی مدیر موزه بانک ملی ایران نیز در ادامه توضیحاتی در خصوص موزه بانک و همچنین این نمایشگاه مشترک ارائه کرد.

آفرین امامی مدیر موزه رضا عباسی نیز ضمن قدردانی از مسئولان بانک ملی ایران به منظور برگزاری نمایشگاه مشترک این اقدام را در بین موزه ها بسیار مهم خواند و اظهار کرد: تبادل اشیای موزه ها باعث می شود که موزه ها از حالت سکون خارج شده و پویاتر شوند و از سوی دیگر این اقدام سبب می شود که مردم شناخت بیشتری نسبت به موزه ها و آثار ارزشمند آن پیدا کنند.

گفتنی است، در این نمایشگاه آثار زرین شاخص موزه رضا عباسی مانند جام زرین مارلیک، تکوک زرین قافلانکوه، ظرف طلا با نقوش برجسته چهار گاو نر و… که به لحاظ شیوه ساخت حائز اهمیت هستند، در کنار سایر آثار موزه بانک ملی ایران به نمایش گذاشته شد.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=126297
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

افتتاح نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی و موزه رضا عباسی
افتتاح نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی و موزه رضا عباسی
افتتاح نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی و موزه رضا عباسی
افتتاح نمایشگاه مشترک موزه بانک ملی و موزه رضا عباسی