کارشناسان حوزه پرداخت الکترونیک با اشاره به کاهش تعداد تراکنش های بانکی با اجرای مصوبات بانک مرکزی، از آغاز به کار اولین شبکه پرداخت خرد در نظام بانکی خبر دادند.

به گزارش اخبارپول، صادق فرامرزی در حاشیه هشتمین همایش بانکداری الکترونیک در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست های اخیر بانک مرکزی در خصوص اعمال محدودیت در تراکنش های بانکی اظهار کرد: بر اساس محدودیت هایی که بانک مرکزی در سقف تراکنش های بانکی ایجاد کرده است، شرایطی فراهم شده که نظارت سیاستگذار بیشتر باشد. این در شرایطی است که تعداد تراکنش های بانکی با اعمال این سیاست ها کمتر شده و البته رقم آنها تغییری نداشته است اما به هر حال تعداد متقاضیان برای استفاده از دستگاه های پوز کمتر شده است.

وی گفت: به هر حال این سیاستی است که بانک مرکزی اعمال کرده و بر اجرای آن مصمم است که البته سیاستی منطقی است.

این فعال حوزه پرداخت الکترونیک در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر اعمال سیاست کوچ کارت های بانکی از مغناطیسی به هوشمند عنوان کرد: این سیاستی است که از سوی بانک مرکزی روز گذشته اعلام شده و هنوز جزئیات دقیق آن مشخص نیست. بنابراین فعالان این حوزه هنوز سیاست بانک مرکزی را نمی دانند که در مورد آن اظهارنظر کنند. اما به هر حال قواعد سیاستگذار پولی و بانکی باید اجرایی شود.

همچنین در این نشست طجری یک فعال دیگر حوزه پرداخت الکرونیک از راه اندازی بزرگترین شبکه پرداخت های خرد در کشور خبر داد و توضیح داد: یکی از بانک های کشور کارت هایی را در اختیار دارد که از نوع اسپایر هستند و قابلیت های بسیاری دارند که می توانند در توسعه کیف پول الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرند.

وی اضافه کرد: بر اساس این پروژه، ۵ میلیون کارت در این حوزه فعال خواهند شد.

طجری ادامه داد: هم اکنون این تعداد کارت قابلیت استفاده در ۶ هزار دستگاه کارتخوان را دارند و با اپلیکیشن موبایل که بر روی آن نصب می شود، قابلیت استفاده در شبکه پرداخت خود را دارند.

وی افزود: گام توسعه ای این کارت ها آن است که بتوانیم بانک را متقاعد کنیم تا با توجه به اینکه قیمت کارت های بانکی با نرخ دلار بالا رفته است، این کارت ها را خریداری و با قیمت مناسب در اختیار مشتریان نظام بانکی قرار دهد و انگیزه لازم را برای استفاده از کیف پول الکترونیکی فراهم کند.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=125654
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آغاز به کار اولین شبکه پرداخت خرد در نظام بانکی
آغاز به کار اولین شبکه پرداخت خرد در نظام بانکی
آغاز به کار اولین شبکه پرداخت خرد در نظام بانکی
آغاز به کار اولین شبکه پرداخت خرد در نظام بانکی