عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است با تاسیس بانک مشترک میان ایران، چین، هندوستان، پاکستان، روسیه و ترکیه می‌توان بخش اعظمی از مبادلات ارزی را انجام داد.

مسئول اتاق ایران

به گزارش اخبارپول به نقل از خانه ملت، ابوالفضل حسن بیکی با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه کشورمان به هندوستان، اظهار کرد: یکی از وظایف دیپلمات ها به خصوص وظیفه ذاتی وزیر امور خارجه ارتباط و مذاکره با تمامی کشورهای جهان به جز اسرائیل و آمریکا است.

وی در ادامه با بیان اینکه کشورهای زیادی حرکت ترامپ علیه ایران را تقبیح کرده و تحریم های ظالمانه آمریکا را دنبال نکردند، متذکر شد: یکی از این کشورها هندوستان است که از قدیم الایام با آنها روابط گسترده ای داشته ایم.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: هندوستان با حدود یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت کشور بزرگی محسوب می شود که بخشی از نیازهای این کشور از ایران تأمین می شود و البته متعاقب آن بخشی از نیازهای ایران از هندوستان قابل تامین است از این رو ارتباط بسیار گسترده ای میان دو کشور وجود دارد.

حسن بیکی در ادامه خاطرنشان کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام، هندوستان حمایت خود را از این توافقنامه اعلام کرد و با ایران پیمان اخوت بست و در همین راستا در بخش امنیت و اقتصاد با ایران معاهدات متعددی را به امضا رساند و در حال حاضر نیز بخشی از منابع نفتی خود را از ایران تأمین می کند و همچنین یکی از سرمایه گذاران اصلی بندر چابهار است.

تلاش جمهوری اسلامی برای تاسیس بانک مشترک برای مبادلات ارزی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: در حال حاضر تلاش داریم از طریق تهاتر با هند روابط اقتصادی را برقرار کنیم که برای این مهم باید بانک مشترکی تاسیس شود که مبادلات ارزی ما را تامین کند.

وی در پایان با بیان اینکه وزیر امور خارجه در سفر به هند جلسات متعددی داشت و حمایت هایی نیز در این خصوص از سوی تجار ایرانی صورت گرفت، افزود: جمهوری اسلامی به دنبال تاسیس بانک مشترکی با ترکیه، چین، پاکستان، روسیه و هندوستان برای تبادل ارزی بوده و همین تلاش در جریان مذاکرات با اروپایی ها نیز دنبال می شود.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=124359
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تلاش ایران برای تاسیس بانک مشترک با ۵ کشور
تلاش ایران برای تاسیس بانک مشترک با ۵ کشور
تلاش ایران برای تاسیس بانک مشترک با ۵ کشور
تلاش ایران برای تاسیس بانک مشترک با ۵ کشور