مراسم رونمایی از اولین نسخه نسل جدید ایران چک ۵۰۰ هزار ریالی، بدون حضور خبرنگاران در محل سازمان تولید اسکناس و مسکوک برگزار شد.

به گزارش اخبارپول، رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه مراسم رونمایی از اولین نسخه نسل جدید ایران چک ۵۰۰ هزار ریالی، با تاکید بر اینکه با وجود مشخصه های امنیتی، ایران چک های جدید، در بالاترین سطح بین المللی از نظر مشخصه های امنیتی قرار دارد، اظهار کرد: از این پس، به تدریج تمام اسکناس های بانک مرکزی بر مبنای مشخصه های امنیتی جدید تولید خواهد شد.

عبدالناصر همتی از مدیریت و کارشناسان و کادر فنی سازمان چاپ، برای تلاش جهت فراهم سازی امکان چاپ اسکناس‌های جدید قدردانی و اظهار امیدواری کرد تا با رشد تولید و توسعه اقتصادی وتلاشهای بانک مرکزی در مدیریت بازار پول و ارز، شاهد تقویت هر چه بیشتر ارزش پول ملی باشیم.

فرهاد دژپسند نیز در مراسم رونمایی از ایران چک جدید بیان کرد: امروز سندی رونمایی شد که بیانگر امید به آینده ایران با تکیه بر داشته‌های کشور است و این امر نشان از عزمِ جزمِ بانک مرکزی برای کمک به اقتصاد ایران در جایگاهی متناسب با ارزش های این مرز و بوم دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: یکی از دستگاه های اجرایی که می تواند زمینه ساز دستیابی به این هدف بزرگ باشد، بانک مرکزی است و تلاش های مدیریت جدید این بانک، برای بازگرداندن ارزش پول ایران، حاکی از برنامه و همت بالای ایشان است.

وی در ادامه افزود: تحولات اخیر بانک مرکزی بیانگر این نکته است که این نهاد، تمام عوامل اختلال زا را تحت نظر دارد و در شرایط بحران برنامه ریزی و واکنش مناسبی از خود نشان می دهد.

در این راستا، اسکناس یاد شده که با تکنولوژی پیچیده ای تولید شده، امکان جعل را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. این فناوری در سال ۲۰۱۳ بر روی اسکناس یورو اعمال و پس از آن، تنها کشورهای معدودی موفق به انتقال دانش فنی، خط تولید و بهره برداری از این ویژگی امنیتی بر روی اسکناس های خود شده اند.

شایان ذکر است، نوار درخشان، چاپ نوری- مغناطیسی متغیر، نخ امنیتی با قابلیت تغییر رنگ از مختصات ایران چک جدید است.

*بیشتر بخوانید

ویژگی ایران چک معتبر چیست؟

اسکناس‌ و ایران چک با طراحی جدید عرضه می‌شود


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=123612
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

ایران چک‌های ۵۰ هزار تومانی جدید را بشناسید
ایران چک‌های ۵۰ هزار تومانی جدید را بشناسید
ایران چک‌های ۵۰ هزار تومانی جدید را بشناسید
ایران چک‌های ۵۰ هزار تومانی جدید را بشناسید
ایران چک‌های ۵۰ هزار تومانی جدید را بشناسید