درمانگاه تأمین اجتماعی “مادر” سرخه در سمنان افتتاح شد. این درمانگاه به یاد مادر مرحومه حسن روحانی به نام “مادر” نامگذاری شد.

به گزارش اخبارپول، حسن روحانی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با این مراسم، اظهار کرد: به همه عزیزانی که در حوزه های درمانی و خدمت رسانی به کارگران و بخش تعاون مشغول خدمت هستند سلام و درود می فرستم.

وی بیان کرد: یاد مرحوم دکتر نوربخش و مرحوم تاج الدین که در راه انجام وظیفه به لقاء الهی پیوستند و خدمات ارزشمندی در دوران خدمت خود انجام دادند؛ را گرامی می داریم.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: در شهرستان سرخه مرکز درمانی بسیار ارزشمندی افتتاح و خدمات بسیار خوبی در این مرکز به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی ارائه می شود.

وی با بیان اینکه این درمانگاه در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر و زیربنای ۳۰۰۰ متر احداث شده است، اضافه کرد: این مرکز به عنوان درمانگاه عمومی آغاز به کار کرده و خدمات دندان پزشکی و داروخانه نیز در این مرکز ارائه می شود.

شریعتمداری سرخه را سرزمین اخلاق، علم و فرهنگ برشمرد و از استان سمنان به عنوان سرزمین گویش ها و رنگین کمان لهجه ها یاد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان سمنان، رتبه دوم را نسبت به جمعیت از آن خود کرده است و ۹۴ درصد از جمعیت شهری از خدمات سازمان تامین اجتماعی برخوردارند‌.

وی توسعه فعالیتهای درمانی برای سطح رفاه مردم را ستودنی دانست و از همه کسانی که در این راستا زحماتی را متحمل شدند، تقدیر و تجلیل کرد.

انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در مراسم افتتاح این مرکز درمانی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید نگاه جامع نگری به افراد نیازمند در جامعه دارد.

وی با تأکید بر اینکه کارگران در رشد و بالندگی کشور نقش ارزنده ای ایفا می کنند، اذعان داشت: سازمان تأمین اجتماعی با سرمایه کارگران و برای خدمت رسانی به آنان شکل گرفته است و ارتقاء خدمات به بیمه شدگان از اولویت های همیشگی این سازمان است.

محسنی بندپی بالاترین سرمایه کشور و انقلاب اسلامی را پیوند بین ملت و دولت دانست و تاکید کرد: مردم سرمایه های اصلی انقلاب هستند و پیوند بین ملت و دولت ناگسستنی است.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: در کشور بیش از ۴۲ میلیون نفرتحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که درصد پوشش تأمین اجتماعی در استان سمنان به ۷۰ درصد می رسد و بالاتر از متوسط کشوری است.

وی با بیان اینکه در بودجه سال ۹۸ برای کاهش فقر مطلق، اعتباری پیش بینی شده است، گفت: اولویت اول بسته های حمایتی برای افرادی است که کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند. افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و در مرحله بعد، مستمری بگیران و بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی از جمله اقشار مشمول این قانون خواهند بود.

مجتبی اکرم، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان نیز تصریح کرد: درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان سرخه در سال ۹۴ با حضور مرحوم دکتر سید محمدتقی نوربخش مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی کشور کلنگ زنی شد و برای ساخت و تجهیز این درمانگاه ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است. برای راه اندازی این درمانگاه ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور تجهیز هزینه شده است.

وی خاطرشنان کرد: ارائه خدمات ویزیت با حضور پزشکان عمومی، دارویی، آزمایشگاهی، تزریقات و دندانپزشکی در ۲ یونیت از خدمات این درمانگاه محسوب می شود.

مجتبی اکرم افزود: راه اندازی این مرکز در افزایش سلامت اجتماعی در این منطقه از استان سمنان نقش مهمی دارد. درمانگاه تامین اجتماعی سرخه در کوتاه ترین فاصله با محور اصلی تهران – مشهد در مسیر زائران امام رضا(ع) قرار گرفته و زائران می توانند از خدمات این درمانگاه بهره مند شوند.

 

 

 

 

 

 

 

*ما را در سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

توییتر

تلگرام

لینکداین

اینستاگرام

پیام‌رسان بله

فیس‌بوک


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=120828
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

درمانگاه تأمین اجتماعی «مادر» سرخه افتتاح شد
درمانگاه تأمین اجتماعی «مادر» سرخه افتتاح شد
درمانگاه تأمین اجتماعی «مادر» سرخه افتتاح شد
درمانگاه تأمین اجتماعی «مادر» سرخه افتتاح شد
درمانگاه تأمین اجتماعی «مادر» سرخه افتتاح شد