رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: نرخ ارز بر روی بازار سرمایه اثر گذار است و کسی نمی‌تواند تاثیر آن را در بازار نادیده بگیرد اما افق سرمایه گذاری بسیار مهم است. درخواست ما از سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی این است که این افق را در نظر بگیرند.

بانک‌های ادغام شده

به گزارش اخبارپول به نقل از ایلنا، شاپور محمدی درباره شرایط بازار سرمایه با توجه به نوسانات نرخ ارز و تصمیمات مرتبط با تصویب CFT و FATF و اثر گذاری مجموعه این عوامل بر روی ارزش سهام شرکت هایی با درآمد ارزی و ریالی اظهار کرد: شرکت‌های حاضر در بورس پتانسیل‌های مستعدی دارند و کشورمان دارای مزیت‌های نسبی واقعی است و این موضوعات تاثیر گذاری کوتاه مدت خواهند داشت.

وی درباره تاثیر رفتار هیجانی سهامداران حقیقی در بازار سرمایه تصریح کرد: مهم ترین موضوع مزیت نسبی شرکت‌ها و شفافیت و سودآوری آنها است و سودآوری انها به نحوی است که می‌توان جزییات آن را افشا کرد. معتقدم اثر بحث‌های مقطعی و کوتاه مدت در همان کوتاه مدت خواهد بود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه باید افق بلند مدت فضای سرمایه گذاری تحلیل شود،‌ تصریح کرد: فعالان جزییات شرکت‌های حاضر در بورس و نحوه سودآوری آنها را می شناسند و ممکن است در این میان بحث های عمومی هم مطرح شود اما تمام موضوعات باید در قالب چارچوب های مالی تحلیل شود البته بعضا وزن این بحث‌های عمومی بسیار کم است.

محمدی درباره اثرگذاری نوسانات نرخ ارز در بازار سرمایه اذعان کرد: نرخ ارز بر روی بازار سرمایه اثر گذار است و کسی نمی‌تواند تاثیر آن را در بازار انکار کند اما افق سرمایه گذاری بسیار مهم است. درخواست ما از سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی این است که افق را در نظر بگیرند.

وی تاکید کرد: موضوع مهم این است که افراد با تحلیل وارد بازار شوند. نباید با وقوع یک رویداد کوچک یا بحث‌های عمومی استراتژی خود را تغییر دهند. افق بلند مدت سرمایه گذاری در بازار سرمایه جذاب است و افراد باید با استراتژی نسبت به سرمایه گذاری در این بازار اقدام کنند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این سوال که آیا ادامه کاهش نرخ ارز به نفع بازار سرمایه خواهد بود،‌ گفت: تغییر قیمت ارز باید در حدی که بر روی سودآوری شرکت‌های حاضر در بورس اثر می‌گذارد، تحلیل شود. نباید نسبت به موضوع مقطعی واکنش نشان داد.

وی افزود: موضوعات مربوط به بازار سرمایه محدود به چند روز،‌ یک هفته یا یک ماه نیست بلکه بحث بازار سرمایه مدل‌های ارزش‌های گذاری هستند که باید ۴ الی ۵ سال عایدات را در خود بگنجانند، بنابراین این نوسانات نرخ ارز اثر کوتاه مدت خواهد داشت و در بلند مدت تاثیری در روند بازار سرمایه نمی‌گذارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

*ما را در سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

توییتر

تلگرام

لینکداین

اینستاگرام

پیام‌رسان بله

فیس‌بوک


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=120758
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

نوسان نرخ ارز بر بازار سرمایه اثرگذار است
نوسان نرخ ارز بر بازار سرمایه اثرگذار است
نوسان نرخ ارز بر بازار سرمایه اثرگذار است
نوسان نرخ ارز بر بازار سرمایه اثرگذار است
نوسان نرخ ارز بر بازار سرمایه اثرگذار است