روش‌های مختلفی برای سوزاندن کارت بانکی مفقودی یا سرقتی وجود دارد که افراد با توجه به شرایط و موقعیت، در کوتاهترین زمان می‌توانند برای مسدود کردن کارت مورد نظر خود اقدام کنند.

غیرفعال کردن کارت‌ بانکی

به گزارش اخبارپول،  دانستن روش‌های غیرفعال کردن کارت‌ بانکی می‌تواند به افراد کمک کند تا در کمترین زمان ممکن برای غیرفعال کردن کارت‌ها اقدام کنند و مورد سو استفاده دیگران قرار نگیرد.

در این میان یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای سوزاندن کارت‌های بانکی مراجعه به شعب بانک‌ها است که می‌تواند راحت ترین روش برای این کار محسوب شود، اما در صورتی که در ساعت‌های غیر کاری نیاز به سوزاندن کارت باشد نمی‌توان از این روش استفاده کرد.

یکی دیگر از روش‌های سوزاندن کارت بانکی در کوتاهترین زمان ممکن، استفاده از همراه بانک است به طوریکه مورد استقبال اکثر مشتریان بانکی قرار دارد.

به همین منظور متقاضی برای مسدود کردن کارت بانکی مورد نظر از بخش خدمات همراه بانک خود می‌تواند گزینه سوزاندن کارت بانکی را انتخاب کند و بعد از آن با مراجعه به بانک در ساعات اداری برای صدور مجدد کارت بانکی اقدام کند.

همچنین افراد می‌توانند از طریق دستگاه خودپرداز برای مسدود کردن کارت مورد نظر اقدام کنند. دراین روش فرد با مراجعه به نزدیک‌ترین خود پراز بدون داشتن کارت گزینه ثبت و سپس گزینه مسدود کردن کارت بانکی را انتخاب می‌کند سپس با وارد کردن شماره کارت و رمز عبور کارت بانکی مورد نظر که سرقت یا مفقود شده را مسدود می‌کند.

یکی یگر از سرویس‌هایی که در هنگام مفقودی کارت می‌تواند کاربرد داشته باشد، استفاده از تلفنبانک برای مسدود کردن کارت مورد نظر است.

افراد در تماس با تلفن گویای بانک و صحبت با اپراتور و پاسخ دادن به برخی سوالات هویتی از جمله شماره کارت، مشخصات هویتی و رمز کارت می‌توانند کارت بانکی خود را در کمترین زمان ممکن مسدود کنند و بعد از آن با مراجعه به بانک برای صدور دوباره آن اقدام کنند.

به گزارش میزان، روش‌های مختلفی برای اعلام مفقودی کارت و سوزاندن آن وجود دارد، اما نکته اصلی این است که تا زمانی که رمز کارت در دسترس افراد سود جو نباشد نمی‌توانند از کارت استفاده کنند، اما سوزاندن کارت در کمترین زمان ممکن می‌تواند از هرگونه سواستفاده احتمالی جلوگیری کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*ما را در سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

توییتر

تلگرام

لینکداین

اینستاگرام

پیام‌رسان بله

فیس‌بوک


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=119028
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

چطور عابر بانک‌مان را غیرفعال کنیم؟
چطور عابر بانک‌مان را غیرفعال کنیم؟
چطور عابر بانک‌مان را غیرفعال کنیم؟
چطور عابر بانک‌مان را غیرفعال کنیم؟
چطور عابر بانک‌مان را غیرفعال کنیم؟