مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با اشاره به طراحی سازوکارهای جایگزین ارایه خدمات بانکی در شرایط تحریم، تصریح کرد: امکان ادامه روابط بین الملل با یورو و ارزهای ملی کشورها وجود دارد.

سازوکارهای جایگزین خدمات بانکی

به گزارش اخبارپول، علی صالح آبادی با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه کشورمان، تاکید کرد: در شرایط کنونی، سازوکارهای جایگزین خدمات بانکی بین المللی در بانک توسعه صادرات ایران پیش بینی شده است.

وی افزود: تحریم های بانکی به تازگی آغاز و پیش بینی های لازم نیز برای آینده برنامه ریزی شده و در صورت قطع سوئیفت می توانیم ارتباط های خود را با سایر کشورها و هر کدام از بانک های خارجی که تمایل به همکاری با ایران دارند ادامه دهیم.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات افزود: با توجه به شرایط تحریم ها، ما این امکان را داریم که با سایر کشورها از طریق یورو و ارزهای ملی معامله داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه شرایط فعلی کشور، موقعیت خوبی برای صادرات است، اعلام کرد: در شرایط حاضر که نرخ ارز در کشور افزایش یافته، برای شرکت های صادراتی فرصت خوبی است تا صادرات خود را هنگام تبدیل ارز به ریال با قیمت بالاتری تبدیل کنند که در این صورت صادرات از توجیه پذیری بیشتری برخوردار است.

به گفته صالح آبادی، در زمینه تامین منابع مالی ارزی و ریالی برای سرمایه در گردش بنگاه های صادراتی، واردات مواد اولیه این بنگاه ها و … منابع ارزی و ریالی مشخص و تدارک لازم دیده شده است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران،اذعان کرد: برای تامین منابع ریالی نیز مقرر شد تا از منابع بانک، صندوق توسعه ملی و خطوط اعتباری بانک مرکزی که در اختیار ما گذاشته شده، به بنگاه ها کمک کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: یکی از موضوعات مطرح در بنگاه های صادراتی، مباحث مربوط به حوالجات است که ساز و کار لازم در این خصوص مهیا شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*ما را در سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

توییتر

تلگرام

لینکداین

اینستاگرام

پیام‌رسان بله

فیس‌بوک


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=118923
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

صالح‌آبادی: روابط بانکی بین‌المللی تعطیل نمی‌شود
صالح‌آبادی: روابط بانکی بین‌المللی تعطیل نمی‌شود
صالح‌آبادی: روابط بانکی بین‌المللی تعطیل نمی‌شود
صالح‌آبادی: روابط بانکی بین‌المللی تعطیل نمی‌شود
صالح‌آبادی: روابط بانکی بین‌المللی تعطیل نمی‌شود