عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید رهبرمعظم انقلاب برای کمک به واحد های تولیدی با برداشت یک میلیارددلاری از صندوق توسعه موافقت کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول به نقل از خانه ملت، علی کاظمی در خصوص اختصاص یک میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه برای اشتغالزایی، اظهار داشت: تعدادی از کارشناسان اقتصادی، به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه پیشنهاد داده اند که برای بهبود وضعیت اشتغال و کمک های فنی و اعتباری از صندوق توسعه ملی یک میلیارددلار برداشت شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: این شورا پشنهاد را پذیرفته و برای دریافت اذن رهبری، موضوع را با مقام معظم رهبری درمیان گذشته و ایشان با برداشت یک میلیاد دلاری از صندوق برای کمک به واحدهای تولیدی موافقت کرده اند.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: باید برداشت از صندوق توسعه ملی به تصویب مجلس برسد اما پیش از آن باید اذن این برداشت از مقام معظم رهبری گرفته می شد.

وی گفت: دولت با باید برداشت از صندوق توسعه را در قالب لایحه ای جدا به مجلس بیاورد یا لایحه اصلاحی برای قانون بودجه سال ۹۷ در نظر بگیرد و با اصلاح تبصره ۱۸ برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه را در مجلس مطرح کند.

کاظمی درادامه با بیان اینکه در این بین بر نوع بررسی نرخ ارز- ریالی این اعتبار بحث و تبادل نظر می شود، اظهار داشت: پیش از این ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار روستایی در نظر گرفته شده بود که عملکرد دولت دراین بخش راضی کننده نیست، بارها ازآنها گزارش خواسته ایم اما تاکنون گزارشی ارائه نکردند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس بیان داشت: احتمال دارد عدم موفقیت دولت در هزینه کرد ۱.۵ میلیارد دلار به دلیل فعالیت در حوزه روستایی باشد و این بار در زمینه کمک به واحدهای تولیدی نتیجه مطلوب کسب شد.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=116274
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کمک یک میلیارد دلاری صندوق توسعه به تولید و اشتغال
کمک یک میلیارد دلاری صندوق توسعه به تولید و اشتغال
کمک یک میلیارد دلاری صندوق توسعه به تولید و اشتغال
کمک یک میلیارد دلاری صندوق توسعه به تولید و اشتغال
کمک یک میلیارد دلاری صندوق توسعه به تولید و اشتغال