شاخص بورس امروز (سه شنبه) ۳۳ واحد رشد کرد و در جایگاه ۹۶ هزار و ۲۴۱ واحدی ایستاد.

سهام کمتر از ۱۰۰تومان

شاخص بورس امروز (سه شنبه) ۳۳ واحد رشد کرد و در جایگاه ۹۶ هزار و ۲۴۱ واحدی ایستاد.
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول، اگرچه در معاملات امروز، برخی حقیقی ها تلاش داشتند تا سهام خود را به فروش برسانند و در مقابل گروهی دیگر مشغول خرید و جمع آوری سهام بودند، اما در مجموع فضای احتیاط و محافظه کاری بر بازار سرمایه حاکم بود.
رشد بالای شاخص بورس و رکوردزنی های پیوسته که سبب صعود شاخص به کانال ۹۸ هزار واحدی شد، احتمال اصلاح و تعدیل نماگر بازار سرمایه را افزایش داده است که می تواند به افت مقطعی شاخص بورس منجر شود.
پس از نوسان های شدید بورس در روزهای اخیر، بیشتر فعالان بازار سرمایه، ترجیح دادند منتظر تحولات باشند تا مسیر حرکت خود را تعیین کنند.
البته کارشناسان تاکید می کنند که با توجه به متغیرهای مثبت اقتصادی مانند رشد نرخ کامودیتی ها (مواد پایه و معدنی) در بازارهای جهانی، افزایش نرخ دلار و گزارش های مثبت شرکت ها، بورس تا پایان امسال رشد قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.
امروز یک میلیارد و ۳۰۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲ هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال در ۶۵ هزار و ۸۴۸ نوبت در بورس تهران خرید و فروش شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز نشان می دهد که شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، ۱۰ واحد افزایش یافته و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، ۱۰۵ واحد کاهش یافته است.
شاخص قیمت (هم وزن) که بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است، نیز ۷۹ واحد پایین آمد، اما شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخش از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس باشد، ۱۴ واحد بالا رفت.
شاخص بازار اول که به شرکت هایی اختصاص دارد که از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور شرایط بهتری دارند، ۳۹ واحد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۱۲ واحد افت کرد.
گروه فلزات اساسی در معاملات امروز در صدر گروه های بورسی قرار داشت؛ برپایه معاملات امروز در این گروه ۸۵ سهم به ارزش ۲۵۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.
گروه فرآورده های نفتی به ارزش ۱۶۸ میلیارد ریال و خودرو به ارزش ۱۴۱ میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
گروه شیمیایی در رده چهارم با معاملاتی به ارزش ۱۱۴ میلیارد ریال جای گرفت و گروه کانی های فلزی نیز با معاملاتی به ارزش ۱۰۳ میلیارد ریال رده پنجم را از آن خود ساخت.
نمادهای پارسان (نفت و گاز پارسیان)، فملی (ملی صنایع مس)، فخوز (فولاد خوزستان)، وغدیر (سرمایه گذاری غدیر)، وبملت (بانک ملت) و مبین (پتروشیمی مبین) در معاملات امروز، تاثیر مثبت بر شاخص داشتند، اما ونوین (بانک اقتصاد نوین)، فولاد (فولاد مبارکه) و سصفها (سیمان اصفهان) بیشترین تاثیر منفی را بر جای گذاشتند.
شاخص فرابورس (آیفکس) نیز در معاملات امروز روند کاهشی داشت و با ۲ پله افت به رقم یک هزار و ۵۵ واحد رسید.
در معاملات امروز ۵۳۳ میلیون سهم و اوراق بهادار یک هزار و ۴۷۷ میلیارد ریال در ۴۴ هزار و ۲۴۴ نوبت داد و ستد شد.
نمادهای مارون (پتروشیمی مارون)، هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) و میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه) امروز، بیشترین تاثیر منفی را بر آیفکس داشت، اما ذوب (ذوب آهن) و زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، تاثیر مثبت داشتند و مانع افت بیشتر شاخص شدند.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=101682
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

روز آرام بورس با رشد ۳۳ واحدی
روز آرام بورس با رشد ۳۳ واحدی
روز آرام بورس با رشد ۳۳ واحدی
روز آرام بورس با رشد ۳۳ واحدی
روز آرام بورس با رشد ۳۳ واحدی
روز آرام بورس با رشد ۳۳ واحدی