بر اساس گزارش «برآورد رقابت پذیری جهان» مجمع جهانی اقتصاد، نام آمریکا، ژاپن و بسیاری از کشورهای منطقه یورو در صدر فهرست کشورهایی است که بیشترین بدهی نسبت به تولید ناخالص داخلی را دارند.

پایگاه خبری «بیزینس اینسایدر» انگلیس اعلام کرد: بر اساس گزارش «برآورد رقابت پذیری جهان» مجمع جهانی اقتصاد، نام آمریکا، ژاپن و بسیاری از کشورهای منطقه یورو در صدر فهرست کشورهایی است که بیشترین بدهی نسبت به تولید ناخالص داخلی را دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول به نقل از ایرنا، منطقه یورو شامل ۱۹ کشور اتریش، بلژیک، قبرس، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لکزامبورگ، مالت، هلند، پرتقال، اسلواکی، اسلوانی و اسپانیاست.
بیزینس اینسایدر امروز (دوشنبه) نوشت: ژاپن با نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی ۲۳۹.۲ درصد بدهکارترین کشور جهان است و پس از آن به ترتیب یونان و لبنان با نسبت بدهی ۱۸۱.۳ و ۱۴۳.۴ درصد در مکان های بعدی قرار دارند.
آمریکا با نسبت بدهی ۱۰۷.۴ درصد، سیزدهمین کشور بدهکار جهان است.
به نوشته این پایگاه خبری، نوامبر (آبان-آذر) گذشته «جانت یلن» رییس بانک مرکزی آمریکا، در مورد قابلیت تداوم پذیر بودن مسیر بدهی این کشور ابراز نگرانی کرد.
با این همه، شنبه گذشته سنای آمریکا لایحه معافیت های مالیاتی در این کشور را به تصویب رسید که پیش بینی می شود با کاهش مالیات برای شرکت ها و ثروتمندان، درآمد این کشور در ۱۰ سال آینده یک هزار و ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش یابد.
کشور آفریقایی کیپ ورد با نسبت بدهی ۱۳۳.۸ درصد، ایتالیا با ۱۳۲.۶ درصد، پرتقال با ۱۳۰.۳ درصد، گامبیا با ۱۱۶.۱ درصد، موزامبیک با ۱۱۵.۲ درصد، جاماییکا با ۱۱۵.۲ درصد، سنگاپور با ۱۱۲ درصد، بوتان با ۱۱۰.۲ درصد و قبرس با ۱۰۸ درصد به ترتیب در جایگاه چهارم تا دوازدهم قرار دارند.
بلژیک با نسبت بدهی ۱۰۵.۵ درصد، موریتانی با ۹۹.۶ درصد، اسپانیا با ۹۹.۳ درصد و مصر با ۹۷.۱ درصد نیز به ترتیب در مکان های چهاردهم تا هفدهم ایستاده اند.
به گزارش ایرنا، نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی ایران تقریبا ۱۱ درصد است و در ردیف کشورهایی با بدهی کم قرار دارد.
نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی جهان در سال های اخیر افزایش یافته است، زیرا با کاهش نرخ های بهره به کمترین سطح، کشورها سعی می کنند با ایجاد بدهی از این فرصت برای تقویت رشد اقتصادی خود استفاده کنند.

انتهای پیام


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=100461
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

بدهکارترین کشورهای جهان کدامند؟
بدهکارترین کشورهای جهان کدامند؟
بدهکارترین کشورهای جهان کدامند؟
بدهکارترین کشورهای جهان کدامند؟
بدهکارترین کشورهای جهان کدامند؟