شاخص کل بورس تهران امروز (چهارشنبه، ششم مهرماه) با ١٢ هزار و ١١۵ واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ٣۴۶ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش اخبارپول، شاخص هم‌وزن با چهار هزار و ۴۶۶ واحد افزایش به ٣٩٢ هزار و ۴٩٨ واحد و شاخص قیمت با ٢ هزار و ۶٧١ واحد رشد به ٢٣۴ هزار و ٧٣٠ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ١١ ‌هزار و ١٩ واحد و شاخص بازار دوم، ١٧ ‌هزار و ٩٣۴ واحد افزایش را ثبت کرد.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از چهار میلیارد و ٨۵٩ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ٢۶ هزار و ۵۴ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۴۶٣ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ٢۶٧ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ٩۵۶ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ٧٠۴ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۶۴٩ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵٧٠ واحد و ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵٣١ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ٣١٨ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ١٠٣ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ٩۴ واحد و انتقال داده های آسیاتک (آسیاتک) با ۴۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، انتقال داده های آسیاتک (آسیاتک)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ٨٩ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۴٩ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ١۶١ واحد افزایش داشت و به ۱۸ هزار و ٣۴۵ واحد رسید.
در این بازار بیش از ٢ میلیارد و ٢٠٨ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ١٣۶ هزار و ١٢١ نوبت بود.

پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی مارون (مارون)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پالایش نفت شیراز (شراز)، فرابورس ایران (فرابورس)، بانک دی (دی) و تولید نیروی برق دماوند (دماوند) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند، همچنین مجتمع صنعتی آرتاویل تایر (پارتا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن) و توزیع داروپخش (دتوزیع) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=208141
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

صعود ۱۲هزار واحدی شاخص بورس
صعود ۱۲هزار واحدی شاخص بورس
صعود ۱۲هزار واحدی شاخص بورس
صعود ۱۲هزار واحدی شاخص بورس