با وجود افت و خیز بازارهای موازی و تغییرات نرخ دلار، بازار سرمایه کماکان جذابیت خود را حفظ کرده و به طور قطع می تواند در شرایط فعلی مستعد جذب نقدینگی باشد.

به گزارش اخبارپول، محمدمهدی بحرالعلوم، مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن در گفت و گویی با سنا، در خصوص جذابیت های بازار سرمایه اظهار کرد: بازار سرمایه در مقایسه با دیگر بازارهای موازی، همچنان از جذابیت های لازم برخوردار است. در شرایط فعلی بازار سهام برای جذب نقدینگی بسیار مستعد است و می تواند در بلندمدت سودهای مناسبی را عاید سرمایه گذاران کند.

وی با بیان اینکه به زودی سرمایه گذاران شاهد رشد بازار سرمایه خواهند بود، به ریسک های پیش روی بورس اشاره کرد و گفت: یکی از مباحثی که در خصوص آن صحبت می شود انتخابات در ایالات متحده است.

مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن با بیان اینکه، انتخابات ایالات متحده در عمل و طی بلندمدت هیچ تاثیری بر روی اقتصاد کشور ندارد و صرفا واکنش ها به آن ذهنی و و روانی است، افزود: با این حال در صورت پیروزی هر یک از احزاب سیاسی بازار سرمایه در مسیر رشد حرکت می‌کند.

بحرالعلوم در خصوص تأثیر انتخابات آمریکا بر صنایع پیشرو در بازار سرمایه اذعان کرد: با پیروزی دموکرات ها در انتخابات آمریکا مبحث هیجانی افزایش قیمت دلار به اتمام خواهد رسید که البته بعید میدانم نرخ دلار به زیر ۲۵ هزار تومان برسد. در کنار کاهش قیمت دلار شاهد تسهیل تبادل مالی و تجاری خواهیم بود و این موضوع افزایش سود آوری شرکت ها را به همراه دارد. در صورت پیروزی ترامپ، به دلیل افزایش دلار، بازار ارز دچار هیجان می شود و شاهد صعود قیمت سهام شرکت های صادرات محور خواهیم بود که البته درصد گسترده ای از ناشران بورسی در این بخش فعال هستند.

وی ادامه داد: انتخاب هر دو کاندید ریاست جمهوری در آمریکا محرک بازار سرمایه است. دلیل عمده آن نیز تحرکات نرخ دلار یا تسهیل تبادل مالی و تجاری است. توصیه همیشگی به سهامداران این است که به هیچ عنوان در بازار سرمایه رفتار هیجانی نداشته باشند و در پی خرید طلا، مسکن، سکه و دلار نباشند.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=162413
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

بازار سرمایه، در هر شرایطی به رشد خود ادامه می‌دهد
بازار سرمایه، در هر شرایطی به رشد خود ادامه می‌دهد
بازار سرمایه، در هر شرایطی به رشد خود ادامه می‌دهد
بازار سرمایه، در هر شرایطی به رشد خود ادامه می‌دهد