بیمه گزارانی که ریسک خودروی خود را پایین بیاورند، می‌توانند به شرکت‌های بیمه درخواست اعمال  تخفیف بیمه بدنه بدهند.

کاهش ریسک خودرو

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبارپول، با توجه به اینکه تعیین نرخ حق بیمه بدنه براساس کاهش ریسک خودرو در آیین نامه مقرر نشده، صاحبان خودرو می‌توانند پس از نصب ابزارهای مربوطه، درخصوص تخفیف بیمه بدنه براساس کاهش ریسک، به شرکت بیمه مورد نظر خود درخواست اعمال این تخفیف را بدهند.

در همین رابطه خان محمدی رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو بیمه مرکزی در گفتگو با اخبارپول گفت: در آیین نامه ۹۴ بیمه مرکزی، تعیین نرخ بیمه بدنه بطور کامل به شرکتهای بیمه سپرده شده است.

وی افزود: به شرکتهای بیمه معیارهایی داده‌ایم که براساس آن کاهش ریسک منجر به کاهش حق بیمه بدنه شود و برهمین اساس باتوجه به اختیار شرکتها برای تعیین حق بیمه، کاهش ریسک هم می‌تواند منجر به کاهش حق بیمه پرداختی توسط بیمه‌گزاران شود.

خان محمدی ادامه داد: بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث اجباری نیست و به تبع آن نرخ و تخفیفات مشخصی را نمی‌توان برای آن اعلام کرد به همین لحاظ هم به شرکتها امکان تعیین حق بیمه بدنه به صورتی موردی را داده‌ایم.

رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: شرکتها می‌توانند براساس درخواست مشتری، تخفیف‌هایی که صرفا براساس کاهش ریسک مثلا نصب جی‌پی‌اس برای کاهش خطر سرقت خودرو است را اعمال کنند.

گفتنی است، بیمه بدنه، یک بیمه‌نامه است که معمولاً برای صاحبان خودرو بعد از بیمه شخص ثالث که پوشش بیمه‌ای اجباری محسوب می‌شود، یک نیاز اساسی و غیراجباری است. بنا به اعلام بیمه مرکزی، شرکت‌های‌ بیمه‌ در ایران‌ پوشش‌های متفاوتی‌ را در زمینه‌ بیمه‌ اتومبیل‌ ارائه‌ داده‌اند که‌ شامل پوشش‌ بیمه‌ بدنه‌ اتومبیل، بیمه‌ شخص‌ ثالث‌ (بیمه‌ اجباری‌ مسئولیت‌ مدنی‌ دارندگان‌ وسایل‌ نقلیه‌ موتوری‌ در مقابل‌ اشخاص‌ثالث‌)، بیمه‌ حوادث‌ راننده، بیمه‌ مازاد مسئولیت‌ مدنی‌ دارندگان‌ وسایل‌ نقلیه‌ موتوری‌ زمینی‌ در مقابل‌ اشخاص‌ ثالث‌ (تاحددیه‌) است.

لازم به ذکر است که شرکتهای بیمه می‌توانند تخفیف‌های مشخص شده‌ای را به بیمه‌گزاران بدهند از جمله تخفیف‌های اصلی که شامل تخفیف برای خودروهای صفر کیلومتر، تخفیف خرید نقدی و تخفیف عدم‌خسارت بیمه بدنه و تخفیف‌های فرعی که شامل تخفیف ارزش خودرو مختص خودروهای گران‌قیمت، تخفیف‌های گروهی، تخفیف مخصوص دارندگان بیمه‌‌نامه خاصی، دارندگان بیمه شخص ثالث که از همان شرکت، بیمه بدنه نیز تهیه کنند و غیره می‌شود.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=158688
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اختصاصی- اگر ریسک سرقت خودرو را پایین بیاورید، حق بیمه بدنه‌تان کاهش می‌یابد
اختصاصی- اگر ریسک سرقت خودرو را پایین بیاورید، حق بیمه بدنه‌تان کاهش می‌یابد
اختصاصی- اگر ریسک سرقت خودرو را پایین بیاورید، حق بیمه بدنه‌تان کاهش می‌یابد
اختصاصی- اگر ریسک سرقت خودرو را پایین بیاورید، حق بیمه بدنه‌تان کاهش می‌یابد